BIP

baner badania wody

segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo
AMERICAN CARS MANIA
ACM logo2013

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

mistrzostwa 2016

Prawie 250 startujących, ponad 500 startów – zakończyły się właśnie największe zawody sportowe w historii naszej pływalni. Gościliśmy zawodników m.in. z Wrocławia, Oleśnicy, Ostrowa Wielkopolskiego, Krotoszyna, Orpiszewa, Trzebnicy, Wiszni Małej, Krośnic i oczywiście Milicza.

Zacięta sportowa rywalizacja, dyplomy, puchary, medale… Radość ze zwycięstwa i startu w tej wspaniałej imprezie sportowej – to wszystko było dzisiaj Waszym udziałem. Dziękujemy za Wasz sportowy wkład w to wydarzenie i zapraszamy za rok.

Oficjalne wyniki
Szersza relacja fotograficzna na stronie: http://milickafala.pl/

Mimo, iż to dopiero połowa marca, do sezonu letniego jeszcze dość sporo czasu, kierownictwo spółki OSiR juz podejmuje decyzje i działania zmierzające do przygotowania obiektu sportowo-rekreacyjnego na terenie Kąpieliska Karłów i poprawy funkcjonowalności.

row7777Pod koniec zeszłego roku przywieziono kilka wywrotek ziemi do uzupełnienia braków i dokonania niwelacji terenu na boisku trawiastym. Zamiarem tych działań jest przygotowania terenu, dosianie trawy i wytyczenie boiska piłkarskiego dla potrzeb korzystających tu klubów. Kolejnym zadaniem, które juz podjęlismy jest wyczyszczenie rowu odprowadzajacego wodę z niecki basenu. Czynność ta musi byc wykonana w tym okresie, by zalegająca w niecce woda zeszła do zera. Dopiero wówczas z poczatkiem kwietnia bedzie można wejść na teren niecki i wyczyścic pozostalosci w najgłebszym miejscu. Przy pomocy Nadleśnictwa Milicz niebawem dokonane zostaną równiez czynnosci pielegnacyjne drzewostanu na terenie obiektu, tak by nic nie stwarzało zagrozen dla przybywajacych i korzystajacych tam osob.
walowanie row10

baner bieg tropem wil 2016

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się tegoroczna edycja Biegu Tropem Wilczym, zorganizowana w Miliczu. W tym roku organizatorzy zwiększyli liczbę startujących ze 180 do 230. Prowadzone zapisy drogą elektroniczną bardzo szybko nabierały tempa i ostatecznie na linii startowej zameldował się komplet biegaczy. Biuro projektu było otwarte od godziny 9.30 jednak największe oblężenie przypadło na godzinę przed biegiem. Każdy z uczestników otrzymał pakiet startowy, w którym znalazła się okolicznościowa koszulka, medal, płyta i materiały promujące Żołnierzy Wyklętych.

AAA 8293 Copy

Punktualnie o godzinie 12:00 wszyscy biegacze ruszyli na trasę. Wśród uczestników można było dostrzec wiele osób reprezentujące lokalne środowiska. Biegli uczniowie, nauczyciele, radni i urzędnicy, dzieci i młodzież, starsi, kobiety i mężczyźni. Wszyscy w hołdzie Żołnierzom Wyklętym.
Organizatorzy przygotowali dwa różne dystanse. Pierwszy 1963 metry, nawiązujący do historii Niezłomnych. Drugi dla wytrwałych 5 kilometrów.

AAA 8261 Copy AAA 8548 Copy AAA 8559 Copy AAA 8583 Copy

Tego dnia nie liczył się wynik sportowy, ale samo uczestnictwo w biegu. Każdy kto podjął wyzwanie był zwycięzcą.
Do mety dobiegli wszyscy zawodnicy i obyło się bez kontuzji.
Podsumowując możemy śmiało stwierdzić, że nasze milickie społeczeństwo spisało się na 5+.
Liczba startujących robiła wrażenie i każdy miał w ten sposób okazję do uczczenia pamięci  Żołnierzy Wyklętych.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział!
Organizatorami tegorocznego Biegu Tropem Wilczym byli: UKS DWÓJKA Milicz, Miliccy Patrioci, Runnig Team i Gmina Milicz.
Wspierali nas: WKS ŚLĄSK Wrocław, MSPDiON, OSiR Milicz, OK Milicz, OSP Milicz, Technikum Leśne, MCM Milicz, Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu.
Patronat medialny nad zawodami objął GOŚĆ NIEDZIELNY i GŁOS MILICZA.
Do zobaczenia za rok!
Szersza relacja fotograficzna tutaj

ferie20162

Od 1 lutego br. na terenie miasta i gminy Milicz trwają ferie zimowe. Spółka OSiR udostępniła wszystkie swoje obiekty dla podmiotów, które w tym okresie zgłosiły chęć i prowadzą zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu gminy. Niewątpliwie największą atrakcją jest oblegana przez wszystkich milicka pływalnia "milicka FALA"- gdzie w godzinach od 10 do 14 odbywają się animacje dla dzieci i młodzieży. Drugą wspaniała wiadomością jest cena biletu wstępu dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej to jedynie 1 zł/ za każdą rozpoczęta godzinę/ pobytu na basenie.  Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

ferie OSiR 2016

więcej informacji na stronie - www.milickafala.pl

Wznowiono treningi na płycie głównej boiska piłkarskiego Stadionu Miejskiego w Miliczu. Pod wskazanym poniżej linkiem można zobaczyć harmongram rezerwacji obiektu na najbliższe tygodnie. Zachęcamy kluby piłkarskie z ościennych gmin do dokonywania rezerwacji.

Harmonogram rezerwacji Stadion Miejski w Miliczu

baner sztuczny stadion 20100214

maraton1W sobotę (19 grudnia) na naszym obiekcie krytej pływalni "milicka FALA" odbył się I ŚWIĄTECZNY MARATON PŁYWACKI. Nas jako organizatorów, ucieszyło duże zainteresowaniem Państwa i chęć udziału aż 17 uczestników. Zawody przeprowadzono w trzech kategoriach: junior, open (mężczyzn i kobiet) senior. Do pokonania był tym razem nie dystans a czas, gdyż zawodnicy pływali równo godzinę, a sędziowie zliczali przepłynięte długości basenu. Konkurencja nie dla wszystkich. Aczkolwiek jednak wszyscy uczestnicy maratonu dzielnie stawili czoło wyczerpującej konkurencji. Razem wszyscy uczestnicy przepłynęli dystans aż 39 900m!. Mimo tak wspaniałego wyniku wszyscy uczestnicy kończyli rywalizację z uśmiechem na twarzach. Każdy z osobna biorąc udział w godzinnym nieustannym pływaniu pokonał nie tylko piękny dystans ale i swoje słabości. Niespodzianką dla uczestników po tak morderczym wysiłku był witaminowy poczęstunek. Na uczestników czekały koktajle witaminowe i soki pomidorowe. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe takie jak materace i komplety do nurkowania, a wszyscy zawodnicy bezpłatną wejściówkę na basen oraz oczywiście pamiątkowe dyplomy.

Wyniki:

kategoria JUNIOR

1. Karol Krzekotowski – 4.475m i rekord maratonu
2. Tomasz Biernat – 3.125m
3. Tomasz Waleński – 1.925m

kategoria OPEN

1. Radosław Żegliński – 2.850m
2. Andrzej Cymanek – 2.750m
3. Piotr Krzekotowski – 2.600m

1. Marta Szyca – 2.712m
2. Karolina Pełczyńska – 2.270m
3. Beata Ślósarz – 2.120m

kategoria SENIOR

1. Edward Maniak – 1.650m
2. Bernard Mikołajczyk – 1.575m
3. Roman Vogt – 1.525m
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejny Świąteczny Maraton za rok.
Szersza relacja foto na stronie milickaFALA

kasprzyckaDzisiaj na naszej pływalni mieliśmy zaszczyt gościć Mistrzynię Polski w skoku w zwyż, panią Justynę Kasprzycką, która na zaproszenie grona pedagogicznego i Dyrekcji przyjechała do Milicza. Pani Justyna w sali fitness obiektu "milickiej FALI" poprowadziła lekcję pokazową oraz opowiedziała o swoim sportowym życiu uczniom klas pierwszych SP-2 i Szkoły Muzycznej I stopnia. Lekcja odbyła się w ramach projektu "LEKCJA z MISTRZEM". Tak rosną nasi przyszli mistrzowie.

Justyna Kasprzycka (ur. 20 sierpnia 1987 w Głubczycach) – polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku wzwyż.

W 2007 i 2009 roku zajmowała dziewiąte miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Ósma skoczkini uniwersjady w Kazaniu oraz szósta zawodniczka mistrzostw świata w Moskwie. Wicemistrzyni igrzysk frankofońskich (2013). Czwarta zawodniczka halowych mistrzostw świata (2014).

Reprezentantka Polski w meczach międzypaństwowych oraz drużynowym czempionacie Starego Kontynentu.

Wielokrotna finalistka mistrzostw Polski seniorów ma w dorobku dwa złote (Toruń 2013, Szczecin 2014) i jeden brązowy medal (Bydgoszcz 2009). Stawała na podium halowych mistrzostw Polski zdobywając dwa srebra (Spała 2013 i Sopot 2014) oraz brąz (Spała 2011). Medalistka młodzieżowych mistrzostw kraju oraz halowego czempionatu juniorów i juniorów młodszych.

Rekordy życiowe: stadion – 1,99 (31 maja 2014, Eugene oraz 17 sierpnia 2014, Zurych) – wyrównany rekord Polski; hala – 1,97 (8 marca 2014, Sopot).

(źródło:wiki), wiecej zdjęć

logo milicz

logo poziome plywalnia
plywalnia

Logo OK

Logo KOM poziom

GALEN2015

1 baner kajakilogo uzrodla

 ********************

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ


BSMILICZ

LOGO ARTZBYT

tarczynski d

logo BOSS

logo km maszynybudowlane
Ramayan
ipad

sadzik
zlota waga
lorfarm

milicz na sportowo