BIP

baner badania wody

segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo
AMERICAN CARS MANIA
ACM logo2013

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

popik wieslaw31 lipca i 1 sierpnia wyjazdowymi meczami z Izraelem polskie siatkarki zainaugurują rywalizację w Lidze Europejskiej. - Dziś zakończyliśmy blisko dwutygodniowe zgrupowanie w Miliczu - powiedział trener biało-czerwonych, Wiesław Popik.

- Na weekend udajemy się do domów. W poniedziałek spotkamy w Nowym Dworze Mazowieckim, a dzień później odlecimy do Izraela - dodał szkoleniowiec kadry B reprezentacji Polski.

Obóz w Miliczu zakończył się sparingiem z rosyjskim zespołem Bałakowo. Polskie siatkarki wygrały 3:2 (21:25, 28:26, 25:21, 21:25, 25:14). Trenerzy już przed tym spotkaniem obu drużyn umówili się na rozegranie pełnych pięciu setów. Dzień wcześniej w treningowej grze gospodynie były lepsze i pokonały rywalki pewniej - w trzech setach.

FOT7090 FOT3084
FOTAADE FOTD4A9

Poza Polską oraz Izraelem w grupie A LE zagrają zespoły Grecji, Gruzji, Węgier i Turcji.

Skład reprezentacji Polski:
Rozgrywające: Agata Michalewicz, Paulina Bałdyga, Ewelina Tobiasz
Atakujące: Magdalena Wawrzyniak, Ewa Binkiewicz
Środkowe: Małgorzata Śmieszek, Joanna Pacak, Kamila Ganszczyk, Kornelia Moskwa
Przyjmujące: Julia Twardowska, Monika Bociek, Martyna Grajber, Aleksandra Gromadowska, Oliwia Różański
Libero: Lucyna Borek, Aleksandra Żurawska

tutaj wywiad z trenerem żeńskiej Reprezentacji Polskiej - Wiesławem Popikiem, na zakończenie zgrupowania w Miliczu

Poprawę wizerunku całego obiektu KARŁÓW dostrzegł chyba każdy miliczanin odwiedzając ten obiekt w bieżącym sezonie. Od usunięcia płotów, usunięciu krzaków, wykoszeniu całęgo terenu, po napełniony zbiornik wodny, to wszystko juz zostało wykonane. Wszystkich nas nurtowało coś jeszcze, ... otóż chodzi o kort do tenisa ziemnego. 

20150714 130314Pamiętamy przecież czasy kiedy rozgrywano tutaj na nim duże turnieje, dziś obiekt nieco zapomniany, a to wszystko z uwagi na jego stan techniczny. Otóż na chwilę obecną pracownicy OSiRu doprowadzili powierzchnię kortu do takiego stanu, aby załatać wszystkie powstałe pęknięcia, by móc chociażby rekreacyjnie poodbijać w tenisa. Trwa mycie podłoża, tak by nieco je odświeżyć. Wówczas podjęte zostaną jeszcze próby pomalowania go, by znów powitać chętnych amatorów tenisa ziemnego na terenie KARŁOWA. Odrestaurowane zostaną też i zamontowane siedziska dla korzystających w kortu. Na dzień dzisiejszy tyle możemy zrobić dla tego obiektu. Cieszymy się wszyscy, że udało się powstrzymać degradację całego terenu kąpieliska. Cieszą nas zadowoleni wczasowicze, odwiedzający miliczanie. Cieszymy się i my, że udało się przywrócić tutaj drugie życie - Karłów był i jest częścią historii NASZEGO Milicza." - zakończył krótką rozmowę Prezes OSiRu - Jarosław Milian.

20150714 130338 20150714 130350
20150714 130514 20150714 130540

W sobotę (18 lipca) o 13.00 na boiskach przy basenie na Karłowie odbedzie się turniej piłki plażowej!

Kategorie OPEN i JUNIOR.

Zapisy do 17 lipca na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Więcej informacji pod tel. 503 771 332

siatkowka plazowa 2015

Od jutra (14 lipca) Milicz gości juniorską zeńską reprezentację Polski w piłce siatkowej. Podopieczne Wiesława Popika w ramach przygotowań rozegrają w Miliczu kilka meczy sparingowych.

juniorki pzps

animacje 4Podczas wakacji Zarząd OSiR zadbał i o najmłodszych wczasowiczów. Na terenie piaszczystej plaży w miejscu wykorzytywanym do kąpieli KARŁÓW, podczas weekendów animatorzy Asia Sobierajska i Maciej Haremza (Aqua Sport Krotoszyn) prowadzą dla wszystkich chętnych dzieci gry i zabawy z nagrodami. "Miliczanie głównie kojarzą nas z obiektu krytej pływalni "milicka FALA, jesteśmy tam instruktorami pływania, jednakże od pewnego czasu zaoferowaliśmy również swoją pomoc w prowadzeniu zajęć, animacjach dla dzieci tu na terenie Karłowa. Już odbyło się kilka takich spotkań z naszym udziałem, póki jest pogoda, są chętne dzieci, zawsze służymy swoją pomocą i zabawimy wszystkie dzieciaki" - zapraszamy do wspólnej zabawy - powiedzieli Asia i Maciej.

animacje 1 animacje 2
Zarząd Spółki idzie dalej, po zorganizowaniu amimacji dla dzieci, czas pomyśleć o czymś i dla starszych wczasowiczów. Więcej informacji niebawem.

I tu z pomocą naszego instruktora zajęć ruchowych na obiekcie pływalni "milicka FALA" - Bartosz Gągała już za tydzień poprowadzi dla wszystkich chętnych wodny aerobic. wiecej informacji niebawem

W sobotę 11.07 w Miliczu na terenie Kąpieliska Karłów odbył się najstarszy turniej kibiców Śląska Wrocław - Miasta Zjednoczone Jedną Pasją - 7 edycja! Do Milicza zjechały fankluby Śląska, by na boisku trawiastym rozegrać turniej piłki nożnej.

turniej slask

W sobotę już 7 raz z rzędu rozegrany został najstarszy turniej kibiców Śląska "Miasta Zjednoczone Jedną Pasją", którego zwycięzcą zostali kibice Startu Namysłów. W tegorocznej edycji udział wzięło 9 zespołów: FC Milicz, FC Wołów, FC Oleśnica, FC Strzegom, FC Środa Śląska, Start Namysłów, Ultras Silesia, Śląsk On Tour, Łaziory'99. Ekipy podzielono na 2 grupy w tajnym ustalonym losowaniu dzień wcześniej przy malowaniu liń boiska:) Z gr. 1 do finałów awansowały FC Wołów i Ultras Silesia , a z gr 2 Łaziory99 i Start Namysłów - zagrano na krzyż, a wygrani wchodzili do wielkiego finału!
Półfinały:
FC Wołów - Start Namysłów 0-2
Łaziory99 - Ultras Silesia 0-2
Mecz o 3 miejsce:
Łaziory99 - FC Wołów 1-0
Fianał:
Start Namysłów - Ultras Silesia 1:0

7 edycja TMZJP - przechodzi do historii!
Dziękujemy ekipom za liczne przybycie, a zwycięzcom gratulujemy wygranej!

/przedruk cześci tekstu ze strony: FC Milicz/facebook/

slask1 slask3
slask2

W ramach III eliminacji Mistrzostw Polski w kryterium ulicami Milicza, 11 lipca br. odbył się VI Milicki Wyścig Rowerowy o Puchar Burmistrza Gminy Milicz pod patronatem honorowym Ryszarda Szurkowskiego.

plakat wy-cig 2015wW zawodach w ośmiu kategoriach wystartowało ponad 120 zawodników. Zgodnie z regulaminem zawodów zawodnicy startowali w następujących kategoriach:

- dzieci Przedszkolaki oraz klasa I-ll na kreskę ok 500 m,

- dzieci klasa III-VI + gimnazjum 1-okrążenie ok.1.300 m,

- Kategoria żak – dystans 3 okrążenia ok. 3900 m,

- Kategoria młodzik – dystans 10 okrążeń ok. 13000 m,

- Kategoria junior młodszy – dystans 15 okrążeń – ok. 19500 m,

- Kategoria junior – dystans 24 okrążeń – ok. 31200 m

- Kategoria młodzieżowiec + elita – dystans 31 okrążeń -ok 40300 m

- Masters open – dystans 15 okrążeń – ok 19.500

- Amator – dystans 5 okrążeń – ok.6500 na kreskę.

Mistrzostwa wspólnie otworzyli: wiceburmistrz Milicza - Sławomir Strzelecki, przewodnicząca Rady Miejskiej w Miliczu - Halina Smolińska, Jarosław Milian - Prezes Zarządu spółki OSiR, Piotr Małecki - organizator reprezentujący firmę AUTO HANDEL Piotr Małecki. Dodajmy, iż współorganizatorem imprezy byli również Bank Spółdzielczy w Miliczu i Parafialny Klub Kolarski "Baryczanie" w Miliczu.

Mistrzostwa rozpoczął przejazd zawodników trasą ulicznego kryterium, a korowód poprowadziły trzy zabytkowe samochody i milicka Orkiestra Dęta oraz przedszkolaki. - Tutaj relacja foto

logo milicz

logo poziome plywalnia
plywalnia

Logo OK

Logo KOM poziom

GALEN2015

1 baner kajakilogo uzrodla

 ********************

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ


BSMILICZ

LOGO ARTZBYT

tarczynski d

logo BOSS

logo km maszynybudowlane
Ramayan
ipad

sadzik
zlota waga
lorfarm

milicz na sportowo