BIP

baner badania wody

segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo
AMERICAN CARS MANIA
ACM logo2013

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

Dom Wypoczynkowy Borowik oraz Restauracja Relaks znajdujące się w kompleksie rekreacyjnym Kąpieliska Karłow w Miliczu zostały sprzedane.
W dniu dzisiejszym notarialnie podpisano umowę kupna-sprzedaży dwóch wydzielonych administracyjnie działek zabudowanych, na których znajdują się Dom Wypoczynkowy Borowik i Restrauracja Relaks. Nowi właściciele nieruchomości zamierzają zainwestować swój kapitał i uatrakcyjnić dotychczas nieco szpecący wizerunek Kąpieliska Karłów.

Relax
Dodajmy, iż Dom Wypoczynkowy Borowik w zarządzie Spółki OSiR nie był użytkowany od 2013 roku, zaś dzierżawę Restauracji Relaks Zarząd Spółki rozwiązał z dotychczasowym najemcą w 2015 roku. Na przestrzeni dwóch ostatnich lat, Zarząd Spółki OSiR, ogłosił dwa przetargi nieograniczone na zbycie tych nieruchomości gruntowych zabudowanych, lecz dotychczas nikt nie był zainteresowany ich kupnem. Ostatecznie Zarząd podjął działania i od pewnego czasu prowadził rokowania z potencjalnymi oferentami. Uzgodniono warunki sprzedaży i tak dziś dokonaliśmy ostatecznej decyzji- powiedział Prezes Zarządu Spółki - Jarosław Milian.
Mamy nadzieję, iż nowi właściciele posiadający odpowiednio duży kapitał zainwestują i stworzą nową turystycznie atrakcję w sercu Doliny Baryczy. Czego im serdecznie życzymy.

logo mistrzostwa samorz 201723 września br. na terenie hali sportowej w milickiej Szkole Podstawowej Nr 1 odbyły się III Mistrzostwa Samorządów Powiatu Milickiego. Gospodarzem tegorocznych zawodów była Gmina Milicz. Dla przypomnienia, pierwsza spartakiada odbyła się w 2015 r. w Krośnicach, rok później gospodarzem spartakiady była Gmina Cieszków.

Impreza, z której organizacji doskonale wywiązali się Gmina Milicz, milicki Ośrodek Kultury oraz OSiR w Miliczu to kilka godzin dobrej zabawy, zdrowej rywalizacji i wspaniałego wzajemnego kibicowania, w której uczestniczyli samorządowcy, z których część była z całymi rodzinami.
Sześcioosobowe drużyny reprezentowały Starostwo Powiatowe w Miliczu, Gminę Cieszków, Krośnice i Milicz. Nie zabrakło pomysłowych konkurencji, a ostatnia była przeznaczona dla włodarzy.
W wyniku rywalizacji pierwsze miejsce w III Mistrzostwach zajęła drużyna z Krośnic, drugie zawodnicy z Gminy Milicz, trzecie Gmina Cieszków, a na czwartym miejscu uplasowała się drużyna Powiatu Milickiego.
Bardzo miłe było to, że kibice zagrzewali do walki nie tylko zawodników swoich, ale także pozostałych drużyn. Nie mniej nagrodę honorową za kibicowanie otrzymali kibice Gminy Milicz, a był to duży kosz słodyczy.
Gospodarzem przyszłorocznej, IV Spartakiady Samorządowców będzie Powiat Milicki.
/źródło: Milicka.pl - facebook/

Opis konkurencji III Mistrzostw Samorządów Powiatu Milickiego.
Komunikat końcowy - wyniki

 

 

 Poniżej przedstawiamy Państwu oficjalne wyniki V Biegu Karpia 2017r.

logotyp bieg karpia

 

Klasyfikacja OPEN - PDF Small logo      Wyniki Kobiet - PDF Small logo  
Klasyfikacja "Miliczanie" - PDF Small logo       Klasyfikacja kategoriami wiekowymi - PDF Small logo

002 DSC 0085 010 DSC 0093
019 DSC 0102 036 DSC 0119
039 DSC 0122 051 DSC 0134
058 DSC 0141 065 DSC 0148
111 DSC 0194 122 DSC 0205
134 DSC 0217 148 DSC 0232
165 DSC 0249 171 DSC 0255 174 DSC 0258

 1 plakat6 bieg karpia2017

KOMUNIKAT ORGANIZATORA

Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w Miliczu informuje, że w dniu 10 września 2017r. w godzinach 11:45 – 14:00 ulicami miasta odbędzie się bieg uliczny pn: V Bieg Karpia w ramach święta Festiwalu Karpia 2017. START i linia METY wyznaczono na milickim Rynku.
Trasa biegu przebiegać będzie ulicami: Polską, Szewską, Rynek, Gancarską, Kuźniczą, Działkową, Wojska Polskiego, Osadniczą, Powstańców Wielkopolskich, Tadeusza Kościuszki, Krótką, Jarosława Dąbrowskiego, Grunwaldzką, gen. Stefana Grota Roweckiego, 11-go Listopada, pl. Eugeniusza Waresiaka, Armii Krajowej, Wrocławską i Lwowską.

W związku z powyższym nastąpią utrudnienia w ruchu.


    Bieg odbywał się będzie przy ograniczonym ruchu kołowym. Ruch pojazdów na czas trwania imprezy biegowej będzie kierowany przez odpowiednie służby zgodnie z kierunkiem biegu. - /patrz mapa trasy biegu/. Płynność ruchu zapewniać będą funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej oraz oznakowane służby organizatora.
Prosimy o zachowanie ostrożności, zastosowanie się do treści komunikatu jak i poleceń służb w trakcie trwania biegu.

Za zaistniałe utrudnienia PRZEPRASZAMY.

Nareszcie przyszło do nas lato! Od kilku dni odnotowujemy bardzo wysokie temperatury, co skłania odwiedzających nasz ośrodek do zażycia nie tylko wodnych kąpieli, czy leniwego opalania. Dla tych bardziej aktywnych, którzy obecnie pozostali w naszym mieście przygotowaliśmy wodny tor przeszkód.

 PART 1501690392765 PART 1501690419157
 PART 1501690441947 PART 1501690485168

W ramach tegorocznego święta Dni Karpia 2017r., ulicami miasta odbędzie się V Bieg Karpia. W bieżącym roku piorytetem organizatorów jest to, by bieg był biegiem ulicznym, jest to powrót do historii naszego miasta, kiedy Bieg Baryczan prowadził właśnie poprzez kręte ulice naszego malowniczego miasta. Tym samym liczymy na większy udział społeczeństwa milickiego poprzez doping i kibicowanie zawodników, rodzin, znajomych na całej trasie biegu. Poniżej przedstawiamy zwiastun plakatu tegorocznej imprezy oraz udostępniamy do wglądu regulamin wraz z mapką. Jeśli jesteś już zdecydowany do wzięcia udziału w tegorocznej edycji biegu TUTAJ możesz dokonać zgłoszenia rejestracji startowej. Do zobaczenia na trasie biegu.

1 plakat5 bieg karpia2017

ZAPOZNAJ SIĘ Z TREŚCIĄ REGULAMINU - BIEG KARPIA 2017
SZCZEGÓŁOWA TRASA BIEGU NA MAPIE

MAPA TRASY BIEGU KARPIA 2017

Gmina Milicz z siatkowkaZ cyklu imprez wakacyjnych, minionej soboty 29 lipca br. na obiektach rekreacyjnych kąpieliska Karłów, rozegrano otwarty turniej siatkówki plażowej - "Gmina Milicz z siatkówką w sercu". W turnieju uczestnoczyło łacznie 8 par. W wyniku dokonanych zgłoszeń, tuż przed rozpoczęciem turnieju ustalono, iż dokonany zostanie podział na 2 grupy. W grupie młodszej uczestniczyli zawodnicy do lat 16, zaś drugą grupę stanowili zawodnicy 16+. Turniej rozrywano systemem "każdy z każdym". Punktualnie o 11:00 oficjalnego otwarcia turnieju w imieniu organizatorów: Gminy Milicz i OSiR Milicz dokonał - Prezes OSiRu - Jarosław Milian. W grupie młodszej trumfowali: Tarka Marcin / Grabowski Wiktor. Kolejne lokaty zajęły pary: Kaliciński Łukasz / Milian Bartosz oraz Oko Kamil / Bejuk Wiktor. Wśród starczej kategorii prym wiodła para: Romanowicz Szymon / Pachurka Kamil, przed Ciesiółka Łukasz / Marcinkowski Piotr i Maciejek Krystian / Kaczmarek Brajan. Tuż za podium uplasowałą się para "rodzinna": Ślósarz Mariusz (ojciec)/ Ślósarz Sebastian (syn). Piąte miejsce przypadło parze Dopieralski Emil / Antkowiak Aleksander. Sędzią głównym turnieju był Michał Glinka, zaś opiekę medyczną sprawował Piotr Piasecki. Pierwsze trzy pary w poszczególnych kategoriach nagrodzono pucharami, dyplomami i drobnymi gadżetami Gminy Milicz. Wszyscy uczestnicy turnieju dodatkowo otrzymali darmowe wejścówki na pływalnie "milcikaFALA". Uwieńczeniem sportowej atmosfery podczas całego turnieju były przygotowane kiełbaski z grilla.

 08 DSCF6336 20 DSCF6355
 26 DSCF6361 33 DSCF6370

szersza fotorelacja na stronie facebook.com/milickafala

 

 

logo milicz

logo poziome plywalnia
plywalnia

Logo OK

Logo KOM poziom

GALEN2015

1 baner kajakilogo uzrodla

 ********************

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ


BSMILICZ

LOGO ARTZBYT

tarczynski d

logo BOSS

logo km maszynybudowlane
Ramayan
ipad

sadzik
zlota waga
lorfarm

milicz na sportowo