BIP

baner badania wody

segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo
AMERICAN CARS MANIA
ACM logo2013

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

final1Minionej niedzieli (17 czerwca br) zakończyliśmy zmagania V już edycji Grand Prix w pływaniu. Wyniki indywidualne poszczególnych uczestników były zbierane podczas etapów szczątkowych rund jesiennej, zimowej, wiosennej i letniej. Wyniki uzyskane w każdej z rund dawały kwalifikacje i punkty, króre po przeanalizowaniu dały ostateczną kwalifikację finałową całego cyklu V Grand Prix. Organizatorem imprezy była Gmina Milicz, Osrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w Miliczu oraz szkoła pływania Aqua Sport Krotoszyn. Na zakończenie zmagań pływackich najlepszym wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Więcej zdjęć tutaj

Oto ostateczne WYNIKI całego cyklu.

final6 final5final3 final2

Już w najbliższą niedzielę (17 czerwca) przez Gminę Milicz przejedzie Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Grand Prix Doliny Baryczy". Start i linia mety zlokalizowane są na drodze dojazdowej do milickiego zalewu. Trasa wyścigu biegnie przez Sławoszowice - Rudę Milicką - Grabownicę - Czatkowice - Duchowo - Sławoszowice/ Milicz. Wszystkich zapraszamy do kibicowania. Dla najmłodszych mieszkańców gminy Milicz organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje. Zapraszamy na teren milickiego zalewu. Na czas organizacji wyścigu w tym dniu, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym, za co z góry Państwa przepraszamy i liczymy na zrozumienie.

1 Plakat Milicz

Już w najbliższą niedzielę 3 czerwca br. z 1 Maja w Miliczu wyruszy kolejny rajd rowerowy dla niepodległej "Wolni Cykliści". Przypomnijmy, iż organizatorami rajdów jest Gmina Milicz, Ośrodek Kultury w Miliczu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji sp. z o.o. w Miliczu. Udział w tych imprezach jest bazpłatny. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i medale. Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału. Spotykamy się o godz. 14:00, ruszamy 14:10.

1 Rajd 2018

Ustawa Prawo wodne od 1 stycznia 2018 r. wprowadza w życie istotne zmiany w zakresie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli. Niestety dotyczy to również naszego obiektu na terenie Kąpieliska Karłów przy ul. Poprzecznej należącego do OSiRu w Miliczu.

karlow2018

Komunikat - ustawa Prawo wodne1 od 1 stycznia 2018 r. wprowadza w życie istotne zmiany w zakresie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli.

Od 1 stycznia 2018 r. poza kąpieliskami będą mogły funkcjonować wyłącznie miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na utworzenie których, rada gminy, w drodze uchwały, wyraziła zgodę (po złożeniu odpowiedniego wniosku przez organizatora tego miejsca). Miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli mogą funkcjonować przez okres nie dłuższy niż 30 dni w roku kalendarzowym.

Wprowadzenie pojęcia miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli ma na celu likwidację miejsc wykorzystywanych do kąpieli, z jednoczesnym zabezpieczeniem wyjątkowych sytuacji, w których konieczne będzie zorganizowanie formy rekreacji związanej z kąpielą. Wyjątkowość sytuacji może być związana z koniecznością np. zorganizowania zawodów, obozu czy też wydarzeń kulturalnych połączonych z wypoczynkiem (kąpielą), czy też prowadzeniem agroturystyki. Obejmują one sytuacje, których nie dało się przewidzieć w terminach wcześniejszych i nie mogły one podlegać długotrwałej procedurze związanej z tworzeniem kąpieliska.

Kąpieliska to obiekty spełniające wysokie standardy bezpieczeństwa, w tym normy europejskie, które są stale monitorowane w trakcie trwania sezonu kąpielowego i odpowiednio zarządzane. Organizator, który podejmuje się zorganizowania kąpieliska i realizuje wymagania w zakresie kontroli wewnętrznej daje możliwość szybkiej oceny potencjalnych i realnych czynników mogących wpływać na zmianę jakości wody w kąpielisku i podejmowania tym samym odpowiednich czynności mających na celu eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu kąpiących się.

W przypadku podjęcia decyzji o organizowaniu kąpieliska w sezonie kąpielowym 2018 r. należy złożyć do gminy wniosek, o którym mowa w art. 34a ust. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2017 r., poz. 1121, z późn. zm.).

Tutaj znajdziesz mapę kąpielisk


1 Ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2017 r., poz. 1566

Miło nam zakomunikować, iż wspólnie ze stowarzyszeniem sportowym Dwójka działającym przy SP-2 w Miliczu prowadzącym na naszym obiekcie zajęcia z programu Umiem pływać - edycja 2018 otrzymaliśmy dodatkowy sprzęt do nauki pływania dla najmłodszych. Więcej o programie możecie Państwo przeczytać tutaj.

 02 DSC 0732 04 DSC 0734
07 DSC 0737 09 DSC 0739

 

Już 1 maja otwarcie sezonu rowerowego w Gminie Milicz. Zapraszamy wszystkich miłośników 2 rowerowych kółek na majowy rajd rowerowy. Start rajdu Konstytucji ok 14.30 (pod placówką Poczty w Miliczu). Jedziemy trasą: 1 Maja, Wojska Polskiego, wjazd na ścieżkę rowerową przy ulicy Przemysłowej, przejazd ścieżką do Kaszowa, zjazd ze ścieżki w Postolinie, Pracze, Gruszeczka. Powrót z Gruszeczki ścieżką rowerową pod akwarium, gdzie czekają gry, zabawy, animacje oraz grill dla najmłodszych !

1 Rajd rowerowy72018

logo milicz

logo poziome plywalnia
plywalnia

Logo OK

Logo KOM poziom

GALEN2015

1 baner kajakilogo uzrodla

 ********************

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ


BSMILICZ

LOGO ARTZBYT

tarczynski d

logo BOSS

logo km maszynybudowlane
Ramayan
ipad

sadzik
zlota waga
lorfarm

milicz na sportowo