BIP

baner badania wody

segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo
AMERICAN CARS MANIA
ACM logo2013

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

OŚRODEK SPORTU I REKREACJI Sp. z o.o. w Miliczu
rozpoczyna akcję informacyjną pod nazwą:

„Kliencie! Myj się przed wejściem do basenu!”

 plywalnia zasady

Akcja ta ma na celu podniesienie świadomości użytkowników naszych obiektów, jak ważne jest dbanie o prawidłową higienę osobistą podczas korzystania z basenów i saun, a także zwrócenie uwagi na zagrożenia jakie niesie ze sobą jej nieprzestrzeganie.
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KLIENTÓW DO WSPÓLNEGO DBANIA O CZYSTOŚĆ I JAKOŚĆ WODY W NASZYCH OBIEKTACH!

„Kliencie! Myj się przed wejściem do basenu!

Na wielu pływalniach kontrole Sanepidu wykazują częste zanieczyszczenie wody basenowej różnorodnymi bakteriami, w tym nawet tak groźnymi bakteriami jak Escherichia coli, a przecież drobnoustroje nie biorą się z powietrza, ani nikt z obsługi basenu specjalnie nie „wpuszcza” ich do niecek.

Pewnie wielu z Was zauważyło już, że na naszej stronie internetowej cyklicznie pojawiają się wyniki badań wody pobieranej z niecek basenowych w naszych obiektach. Wynika to z bieżącego, stałego monitoringu jakości wody basenowej, który Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miliczu jako zarządca pływalni zobligowany jest prowadzić zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz.U. z 2.12.2015, poz. 2016) oraz harmonogramem badań uzgodnionym z Państwową Inspekcją Sanitarną.

czystosc3czysctosc2 czystosc4czystosc1

Ile razy sam będąc na basenie zauważyłeś, że wiele osób korzystających z basenu z higieną jest na bakier? Ile razy widziałeś Panie w pełnym makijażu, osoby, które wchodzą do wody bez wcześniejszego prysznica lub jedynie ochlapują się wodą w łazience nie sięgając nawet po mydło? Wielu klientów przeskakuje baseniki służące do dezynfekcji stóp tzw. „nogomyjki” – co za tym idzie? Wnoszą oni do wody basenowej na swoich nieumytych stopach zanieczyszczenia różnego pochodzenia (pot, naskórek, itp.).

Właśnie takie zachowania narażają innych użytkowników basenu na poważne zagrożenie. Chodzi głównie o pozostałości na ciele takie jak: pot, naskórek, makijaż i przede wszystkim mocz i kał, a co za tym idzie BAKTERIE, które wprowadzane są do wody razem z każdą osobą pływającą. Brzmi groźnie! prawda?

Elementem kultury osobistej i dbałością o współużytkowników basenu jest właśnie dokładne umycie ciała mydłem i wodą przed skorzystaniem z jakichkolwiek atrakcji dostępnych w obiektach basenowych takich jak nasz – Kryta Pływalnia „milickaFALA” w Miliczu.

Na skórze człowieka znajduje się wiele substancji i mikroorganizmów, którymi obdarzamy się wzajemnie wchodząc do basenu. Nawet zdrowy człowiek może być nosicielem bakterii i wirusów, które spowodują groźne choroby u innych mniej odpornych użytkowników basenu.

Escherichia coli, czyli pałeczka okrężnicy, to bakteria naturalnie występująca w jelicie grubym człowieka oraz zwierząt stałocieplnych. Spełnia tam ważne funkcje i jest pożyteczna. E. coli uczestniczy w procesach rozkładu pokarmu, a także w produkcji witamin z grupy B oraz witaminy K.

Według szacunków naukowców, jeden człowiek, który nie umyje się przed wejściem do basenu wnosi do niecki ok. 500 mln różnych drobnoustrojów! Zwykłe umycie się mydłem i wodą przed wejściem do basenu zmniejsza tę liczbę prawie dziesięciokrotnie!

Również amoniak, który znajduje się w pocie i moczu człowieka reaguje z podchlorynem sodu używanym do dezynfekcji wody, w wyniku czego powstają związki zwane chloraminami – i to właśnie one powodują pieczenie i zaczerwienienie oczu oraz zapach, który pojawia się na pływalniach, a który jako użytkownicy nazywamy „zapachem chloru”.
Mamy nadzieję, że przybliżyliśmy Wam jak ważną kwestią jest higiena osobista, gdy korzystacie z miejsc publicznych takich jak pływalnia, czy Strefa SPA.

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY! TO RÓWNIEŻ TWOJE ZDROWIE

- AKTUALNE WYNIKI BADAŃ MIKROBIOLOGICZNE WODY -

logo milicz

logo poziome plywalnia
plywalnia

Logo OK

Logo KOM poziom

GALEN2015

1 baner kajakilogo uzrodla

 ********************

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ


BSMILICZ

LOGO ARTZBYT

tarczynski d

logo BOSS

logo km maszynybudowlane
Ramayan
ipad

sadzik
zlota waga
lorfarm

milicz na sportowo