BIP

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

Na wniosek współorganizatorów, planowany na 30 lipca 2016r. turniej piłki nożnej grup młodzieżowych rozegrany będzie w innym terminie. Zmienie ulega cała formuła zawodów.
MINI EURO
Więcej informacji w komunikacie organizatora tutaj.

logo poziome plywalnia

Szanowni Państwo. Zarząd Ośrodka Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w Miliczu, jako zarządca obiektu Krytej Pływalni "milicka FALA" informuje, że z powodu planowanej przerwy technologicznej w dniach od 08 sierpnia do 5 września 2016r. obiekt będzie nieczynny. Ważne karnety zostaną przedłużone o czas trwania przerwy technologicznej.

Za utrudnienia
Przepraszamy!

Przerwa technologiczna? O co w tym chodzi?

Wielu klientów, którzy w ubiegłym roku w trakcie przerwy technologicznej wstąpiło do obiektu "milickiej FALI" nie mogąc skorzystać z basenu zadało obsłudze obiektu pytanie:  „A po co wy to w ogóle robicie?”

W kilku słowach chcemy odpowiedzieć na to nurtujące Państwa pytanie.

plywalnia z zewnatrzPodczas ubiegłorocznej przerwy technologicznej oprócz usunięcia nieszczelności z pomieszczeń pryszniców, dokonano szeregu prac porządkowych, których nie byliśmy w stanie wykonać w trakcie normalnego funkcjonowania obiektu. Chcąc sprostać Państwa wymaganiom oraz mając na uwadze zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące warunków sanitarno-higienicznych oraz jakości wody na pływalniach jesteśmy zobligowani do wykonania szeregu czynności w tym najbardziej czasochłonnej  wymiany wody w basenach. To po pierwsze.
Drugim aspektem jest kwiestia usunięcia części usterek wykazanych w audycie, który powstał na zlecenie Urzędu Miejskiego w Miliczu. Jak w nim opisano, ukazuje on szereg wad i usterek głównie powstałych już na etapie projektu i następnie złego wykonania, bądź złego dobrania materiałów. Zakres tych prac podzielony będzie na etapy i w miarę posiadanych środków finansowych będzie realizowany przez kolejne lata.

Zdajemy sobie sprawę, iż jedną z najważniejszych kwestii oprócz bezpieczeństwa jest czystość na basenie. Wytyczne GIS wskazują ile razy w ciągu roku woda w basenie powinna być wymieniana, a niecka czyszczona i dezynfekowana. Właśnie do tego przede wszystkim służy nam przerwa technologiczna, aby w tym okresie doprowadzić nasz basen do prawidłowego stanu. Nadmieńmy, iż pływalnia działa przez okrągły rok 7 dni w tygodniu w trzyzmianowym systemie pracy . Rocznie odwiedza nas blisko 130 tys. osób (wejść).

W trakcie przerwy technologicznej, oprócz gruntownego sprzątania niecek, czyszczona jest  też plaża basenowa, myte fasady szklane znajdujące się na dużych wysokościach (do których konieczne jest rozkładanie specjalistycznego sprzętu – a to wymaga czasu), dokładnie sprzątane i dezynfekowane są szatnie, natryski, strefa saun, słowem cały obiekt. W okresie przerwy wykonujemy przeglądy i prace konserwacyjne urządzeń oraz drobne prace remontowe. Jednym słowem robimy wszystko to, czego nie jesteśmy w stanie zrobić gdy codziennie przez obiekt przemieszcza się od 250 – 400 osób.

Teraz odpowiedź na kolejne Państwa pytanie: – „Dlaczego nie możemy skorzystać z basenu skoro woda w basenie już jest?”. Odpowiedź jest prosta… to, że woda już jest w basenach nie oznacza, że woda od razu spełnia kryteria umożliwiające wejście do niej. Po pierwsze musi się nagrzać, a po drugie musi sprostać wymogom Sanepidu (badania bakteriologiczne i chemiczne). Po uzupełnieniu wody w basenie rozpoczyna się proces filtracji, uzdatniania i ogrzewania wody – który z uwagi na jej ilość trwa kilka dni. Po uzyskaniu odpowiednich parametrów wody, dostarczamy próbki wody do badań (Sanepid). Dopiero po wykonaniu tej czynności możemy bezpiecznie udostępnić baseny naszym Klientom – co odbędzie się już 5 września o godzinie 600.

Mistrzami turnieju siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Gminy Milicz "Gmina Milicz z siatkówką w sercu" zostali Nowacki Jan i Marcinkowski Piotr. Minionej niedzieli na boiskach do siatkówki plażowej "Nad Zalewem", rozgrywane były kolejne z cyklu zawodów "Gmina Milicz z siatkówką w sercu". Brało w nich udział 9 par (w tym dwie żeńskie i jedna mix). Otwarcia zawodów dokonał Prezes spółki OSiR - Jarosław Milian, zaś dalsze prowadzenie powierzono pracownikowi OSiR - Rafałowi Bienkiewiczowi. Organizatorem turnieju była Gmina Milicz i OSiR Sp. z o.o.

mistrzowie z siatkowka1

W wyniku losowania numerów startowych, pary przypisano konkretnemu miejscu w przygotowany wcześniej diagram systemu dla 12 zespołów. Wynikiem tego było, iż niektóre z par po wygraniu pierwszego z pojedynków bezpośrednio awansowały do półfinałów. Ci co mieli mniej szczęścia w losowaniu, rozegrali tych spotkań nieco więcej. I tak ostatecznie do półfinałów zakwalifikowały się pary: Pachurka Kamil/Romanowicz Szymon, Markowski Michał/Ciesiółka Łukasz, Nowacki Jan/Marcinkowski Piotr i Markocki Tomasz/Tarnowski Bartosz. W finale pocieszenia o III miejsce zagrali: Pachurka/Romanowicz z Markocki/Tarnowski (2:1). W finale turnieju wystąpiły pary: Nowacki/Marcinkowski i Markowski/Ciesiółka (2:1)

DSCF3455 DSCF3458
DSCF3494 DSCF3528

Gmina Milicz z siatkowkaKlasyfikacja turnieju:
I m - Nowacki Jan / Marcinkowski Piotr
II m - Markowski Michał / Ciesiółka Łukasz
III m - Pachurka Kamil / Romanowicz Szymon

IV m - Markocki Tomasz / Tarnowski Bartosz
V m - Chowański Rafał / Nakonieczny Artur
VI m - Zakrzacka Adriana / Iwanicka Dominika
VII m  - Kaczmarek Maria / Tyndyk Jakub
VIII m - Didyk Jakub / Didyk Piotr
IX m - Michalska Marzena / Bortkun Karolina

Za udział w turnieju organizatorzy przyznali każdemu zawodnikowi dyplom i wejściówki na krytą pływalnię "milicka FALA". Pary I-IV otrzymały w nagrodę po dwie wejściówki. Mistrzów i wicemistrzów turnieju uhonorowano również pucharami.

WYNIKI I RELACJA FOTOGRAFICZNA Z ZAWODÓW
(kliknij w plakat)

II-triathlon-2016-640x905

Już dziś zapraszamy Państwa do uczestnictwa w Turnieju o Puchar Burmistrza Gminy Milicz " Z SIATKÓWKĄ W SERCU". Zawody odbędą się w niedzielę 24 lipca br. na boiskach plażówki "Nad Zalewem".
Zapisy tuż przed rozpoczęciem turnieju od godz. 10:00 do 10:30. Impreza rusza o godz. 11:00
Kategoria OPEN

Gmina Milicz z siatkowka
Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali: puchary, dyplomy i wejściówki na milicką FALĘ.
Organizatorem jest Gmina Milicz i OSiR Sp. z o.o.

W dniach 19-21 lipca 2016 roku na obiekcie kąpieliska Karłów w Miliczu, rozgrywane będą zawody w siatkówce plażowej mężczyzn w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w Sportach Letnich 2016. Głównym organizatorem OOM jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, które w bieżącym roku powierzyło przeprowadzenie cyklu imprez sportowych Samorządowi Województwa Dolnośląskiego. W imieniu MSiT oraz UMWD realizatorem organizacji tego zadania jest Dolnośląska Federacja Sportu we Wrocławiu, która po uzgodnieniach na szczeblu władz miast i gmin Dolnego Śląska organizuje zawody w różnych konkurencjach w ramach OOM. Nie bez przypadku wybrano właśnie Milicz. To tu od lat postawiono na szkolenie młodzieży w zakresie piłki siatkowej, to tu właśnie zlokalizowana jest Aleja Gwiazd Siatkówki.

logo ooml2016 kolor

MILICZ

SIATKÓWKA PLAŻOWA MĘŻCZYZN

 

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną organizatora  - strona OOM
Strona OOM poświęcona dyscyplinie - siatkówka plażowa - Milicz

Wyniki i Komunikat organizatora OOM

Badanie wodyPływalnie, akweny kąpielowe i wodne urządzenia rekreacyjne spełniają ważną rolę w promocji zdrowia ludzi, wywierając pozytywny wpływ na zdrowie ich użytkowników. Relaksacyjne właściwości kąpieli są coraz częściej wykorzystywane jako sposób wypoczynku i rekreacji. Dlatego woda na pływalni czy basenie kąpielowym musi być wolna od zanieczyszczeń mikrobiologicznych oraz chemicznych. W wodzie musi być dodatkowo stale obecny środek dezynfekcyjny w stężeniach działających szybko i skutecznie na mikroorganizmy, wnoszone przez osoby korzystające z kąpieli. Powiatowy organy Inspekcji Sanitarnej prowadzi stały nadzór nad jakością wody zgodnie z obowiązującymi normami. Jako zarządcy administracyjni obiektów basenowych, prowadzimy ponadto własną kontrolę jej jakości, zaś badania wody prowadzi akredytowane laboratorium.
Już niebawem na naszych stronach internetowych pojawi się nowa zakładka / logotyp, gdzie każdy będzie mógł zobaczyć historię wyników badań wody z obiektów zarządzanych przez OSiR Milicz tj. krytej pływalni "milickaFALA", odrytej pływalni KARŁÓW i milicki zalew.

Jakość wody basenowej odpowiada wytycznym rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz. U. z 2015r. poz. 2016). Zgodnie z paragrafem §8 rozporządzenia zarządzający pływalnią ma 6 miesięcy na dostosowanie się do wymagań określonych w/w zarządzeniem.

logo milicz

logo poziome plywalnia
plywalnia

Logo OK

GALEN2015

1 baner kajakilogo uzrodla

 ********************

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ


BSMILICZ

logo ARTZBYT Milicz

tarczynski d

logo BOSS

logo km maszynybudowlane
ipad
sadzik

milicz na sportowo