BIP

STANDARD MALOLETNICH OSIR2024

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

 

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

Mistrzami turnieju siatkówki plażowej o Puchar Burmistrza Gminy Milicz "Gmina Milicz z siatkówką w sercu" zostali Nowacki Jan i Marcinkowski Piotr. Minionej niedzieli na boiskach do siatkówki plażowej "Nad Zalewem", rozgrywane były kolejne z cyklu zawodów "Gmina Milicz z siatkówką w sercu". Brało w nich udział 9 par (w tym dwie żeńskie i jedna mix). Otwarcia zawodów dokonał Prezes spółki OSiR - Jarosław Milian, zaś dalsze prowadzenie powierzono pracownikowi OSiR - Rafałowi Bienkiewiczowi. Organizatorem turnieju była Gmina Milicz i OSiR Sp. z o.o.

mistrzowie z siatkowka1

W wyniku losowania numerów startowych, pary przypisano konkretnemu miejscu w przygotowany wcześniej diagram systemu dla 12 zespołów. Wynikiem tego było, iż niektóre z par po wygraniu pierwszego z pojedynków bezpośrednio awansowały do półfinałów. Ci co mieli mniej szczęścia w losowaniu, rozegrali tych spotkań nieco więcej. I tak ostatecznie do półfinałów zakwalifikowały się pary: Pachurka Kamil/Romanowicz Szymon, Markowski Michał/Ciesiółka Łukasz, Nowacki Jan/Marcinkowski Piotr i Markocki Tomasz/Tarnowski Bartosz. W finale pocieszenia o III miejsce zagrali: Pachurka/Romanowicz z Markocki/Tarnowski (2:1). W finale turnieju wystąpiły pary: Nowacki/Marcinkowski i Markowski/Ciesiółka (2:1)

DSCF3455 DSCF3458
DSCF3494 DSCF3528

Gmina Milicz z siatkowkaKlasyfikacja turnieju:
I m - Nowacki Jan / Marcinkowski Piotr
II m - Markowski Michał / Ciesiółka Łukasz
III m - Pachurka Kamil / Romanowicz Szymon

IV m - Markocki Tomasz / Tarnowski Bartosz
V m - Chowański Rafał / Nakonieczny Artur
VI m - Zakrzacka Adriana / Iwanicka Dominika
VII m  - Kaczmarek Maria / Tyndyk Jakub
VIII m - Didyk Jakub / Didyk Piotr
IX m - Michalska Marzena / Bortkun Karolina

Za udział w turnieju organizatorzy przyznali każdemu zawodnikowi dyplom i wejściówki na krytą pływalnię "milicka FALA". Pary I-IV otrzymały w nagrodę po dwie wejściówki. Mistrzów i wicemistrzów turnieju uhonorowano również pucharami.

WYNIKI I RELACJA FOTOGRAFICZNA Z ZAWODÓW
(kliknij w plakat)

II-triathlon-2016-640x905

Już dziś zapraszamy Państwa do uczestnictwa w Turnieju o Puchar Burmistrza Gminy Milicz " Z SIATKÓWKĄ W SERCU". Zawody odbędą się w niedzielę 24 lipca br. na boiskach plażówki "Nad Zalewem".
Zapisy tuż przed rozpoczęciem turnieju od godz. 10:00 do 10:30. Impreza rusza o godz. 11:00
Kategoria OPEN

Gmina Milicz z siatkowka
Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali: puchary, dyplomy i wejściówki na milicką FALĘ.
Organizatorem jest Gmina Milicz i OSiR Sp. z o.o.

W dniach 19-21 lipca 2016 roku na obiekcie kąpieliska Karłów w Miliczu, rozgrywane będą zawody w siatkówce plażowej mężczyzn w ramach XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (OOM) w Sportach Letnich 2016. Głównym organizatorem OOM jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, które w bieżącym roku powierzyło przeprowadzenie cyklu imprez sportowych Samorządowi Województwa Dolnośląskiego. W imieniu MSiT oraz UMWD realizatorem organizacji tego zadania jest Dolnośląska Federacja Sportu we Wrocławiu, która po uzgodnieniach na szczeblu władz miast i gmin Dolnego Śląska organizuje zawody w różnych konkurencjach w ramach OOM. Nie bez przypadku wybrano właśnie Milicz. To tu od lat postawiono na szkolenie młodzieży w zakresie piłki siatkowej, to tu właśnie zlokalizowana jest Aleja Gwiazd Siatkówki.

logo ooml2016 kolor

MILICZ

SIATKÓWKA PLAŻOWA MĘŻCZYZN

 

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną organizatora  - strona OOM
Strona OOM poświęcona dyscyplinie - siatkówka plażowa - Milicz

Wyniki i Komunikat organizatora OOM

Badanie wodyPływalnie, akweny kąpielowe i wodne urządzenia rekreacyjne spełniają ważną rolę w promocji zdrowia ludzi, wywierając pozytywny wpływ na zdrowie ich użytkowników. Relaksacyjne właściwości kąpieli są coraz częściej wykorzystywane jako sposób wypoczynku i rekreacji. Dlatego woda na pływalni czy basenie kąpielowym musi być wolna od zanieczyszczeń mikrobiologicznych oraz chemicznych. W wodzie musi być dodatkowo stale obecny środek dezynfekcyjny w stężeniach działających szybko i skutecznie na mikroorganizmy, wnoszone przez osoby korzystające z kąpieli. Powiatowy organy Inspekcji Sanitarnej prowadzi stały nadzór nad jakością wody zgodnie z obowiązującymi normami. Jako zarządcy administracyjni obiektów basenowych, prowadzimy ponadto własną kontrolę jej jakości, zaś badania wody prowadzi akredytowane laboratorium.
Już niebawem na naszych stronach internetowych pojawi się nowa zakładka / logotyp, gdzie każdy będzie mógł zobaczyć historię wyników badań wody z obiektów zarządzanych przez OSiR Milicz tj. krytej pływalni "milickaFALA", odrytej pływalni KARŁÓW i milicki zalew.

Jakość wody basenowej odpowiada wytycznym rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 r. w sprawie wymagań, jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach (Dz. U. z 2015r. poz. 2016). Zgodnie z paragrafem §8 rozporządzenia zarządzający pływalnią ma 6 miesięcy na dostosowanie się do wymagań określonych w/w zarządzeniem.

Trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna Woda”, skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Jej celem jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku na wodach i terenach przywodnych.

bezpieczna woda 20161

Przedsięwzięcie to realizowane jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, Ministerstwem Zdrowia, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Polską Organizacją Turystyczną, Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Komendą Główną Policji.

Wielu tragedii, do których każdego dnia dochodzi nad akwenami wodnymi można byłoby prawdopodobnie uniknąć, gdyby ludzie pamiętali o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy więc o tym, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. "Dzikie kąpieliska" zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nie zapominajmy również o tym, aby:

  • nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu – najczęściej toną osoby pijane;
  • nie kąpać się zaraz po jedzeniu - powinno się odczekać przynajmniej godzinę;
  • nie wchodzić do wody zaraz po opalaniu się na słońcu - może to grozić szokiem termicznym lub utratą przytomności;
  • po wejściu do wody wpierw schłodzić okolicę serca, karku oraz twarzy;
  • nad bezpieczeństwem kąpiących się dzieci zawsze czuwał ktoś dorosły;
  • nie próbować przepływać jeziora czy wypływać na otwarty akwen bez asekuracji;
  • nie skakać do wody z dużej wysokości – takie skoki są niebezpieczne i mogą grozić urazem głowy oraz kręgosłupa;
  • dzieci i osoby dorosłe, które korzystają ze sprzętów pływających miały na sobie założony kapok;
  • podczas skurczu mięśni nie wpadać w panikę. Kiedy coś takiego nam się przydarzy starajmy się wezwać pomoc, jeśli jest ktoś w pobliżu. Jeśli nie ma nikogo takiego, należy położyć się na plecach, spokojnie oddychać, zgiąć stopę w stawie skokowym i mocno przyciągając ją do siebie wyprostować nogę w kolanie i starać się dopłynąć powoli do brzegu.

Tylko przestrzegając tych podstawowych zasada możemy sprawić aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwie. My zapraszamy na nasz akwen nad odkrytą pływalnię Karłów, gdzie nad bezpieczeństwem kąpiących się osób czuwa wykwalifikowana kadra ratowników wodnych i posiadająca odpowiedni sprzęt ratunkowy.

logo milicz

 logo poziome plywalnia

plywalnia

Logo OK

pgk dolina baryczy logo

 ****************************

TV pow mil

Aktywnie po dolinie Baryczy

 

autobus iskra3

 

GALEN2015

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ

BSMILICZ

NADLESNICTWO MILICZ LOGOTYP
logo ARTZBYT Milicz
tarczynski d
logo BOSS
logo km maszynybudowlane
ipad
sadzikdajczman rowery
1 baner kajaki

logo uzrodla
milicz na sportowo