BIP

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

animacje 4Podczas wakacji Zarząd OSiR zadbał i o najmłodszych wczasowiczów. Na terenie piaszczystej plaży w miejscu wykorzytywanym do kąpieli KARŁÓW, podczas weekendów animatorzy Asia Sobierajska i Maciej Haremza (Aqua Sport Krotoszyn) prowadzą dla wszystkich chętnych dzieci gry i zabawy z nagrodami. "Miliczanie głównie kojarzą nas z obiektu krytej pływalni "milicka FALA, jesteśmy tam instruktorami pływania, jednakże od pewnego czasu zaoferowaliśmy również swoją pomoc w prowadzeniu zajęć, animacjach dla dzieci tu na terenie Karłowa. Już odbyło się kilka takich spotkań z naszym udziałem, póki jest pogoda, są chętne dzieci, zawsze służymy swoją pomocą i zabawimy wszystkie dzieciaki" - zapraszamy do wspólnej zabawy - powiedzieli Asia i Maciej.

animacje 1 animacje 2
Zarząd Spółki idzie dalej, po zorganizowaniu amimacji dla dzieci, czas pomyśleć o czymś i dla starszych wczasowiczów. Więcej informacji niebawem.

I tu z pomocą naszego instruktora zajęć ruchowych na obiekcie pływalni "milicka FALA" - Bartosz Gągała już za tydzień poprowadzi dla wszystkich chętnych wodny aerobic. wiecej informacji niebawem

W sobotę 11.07 w Miliczu na terenie Kąpieliska Karłów odbył się najstarszy turniej kibiców Śląska Wrocław - Miasta Zjednoczone Jedną Pasją - 7 edycja! Do Milicza zjechały fankluby Śląska, by na boisku trawiastym rozegrać turniej piłki nożnej.

turniej slask

W sobotę już 7 raz z rzędu rozegrany został najstarszy turniej kibiców Śląska "Miasta Zjednoczone Jedną Pasją", którego zwycięzcą zostali kibice Startu Namysłów. W tegorocznej edycji udział wzięło 9 zespołów: FC Milicz, FC Wołów, FC Oleśnica, FC Strzegom, FC Środa Śląska, Start Namysłów, Ultras Silesia, Śląsk On Tour, Łaziory'99. Ekipy podzielono na 2 grupy w tajnym ustalonym losowaniu dzień wcześniej przy malowaniu liń boiska:) Z gr. 1 do finałów awansowały FC Wołów i Ultras Silesia , a z gr 2 Łaziory99 i Start Namysłów - zagrano na krzyż, a wygrani wchodzili do wielkiego finału!
Półfinały:
FC Wołów - Start Namysłów 0-2
Łaziory99 - Ultras Silesia 0-2
Mecz o 3 miejsce:
Łaziory99 - FC Wołów 1-0
Fianał:
Start Namysłów - Ultras Silesia 1:0

7 edycja TMZJP - przechodzi do historii!
Dziękujemy ekipom za liczne przybycie, a zwycięzcom gratulujemy wygranej!

/przedruk cześci tekstu ze strony: FC Milicz/facebook/

slask1 slask3
slask2

W ramach III eliminacji Mistrzostw Polski w kryterium ulicami Milicza, 11 lipca br. odbył się VI Milicki Wyścig Rowerowy o Puchar Burmistrza Gminy Milicz pod patronatem honorowym Ryszarda Szurkowskiego.

plakat wy-cig 2015wW zawodach w ośmiu kategoriach wystartowało ponad 120 zawodników. Zgodnie z regulaminem zawodów zawodnicy startowali w następujących kategoriach:

- dzieci Przedszkolaki oraz klasa I-ll na kreskę ok 500 m,

- dzieci klasa III-VI + gimnazjum 1-okrążenie ok.1.300 m,

- Kategoria żak – dystans 3 okrążenia ok. 3900 m,

- Kategoria młodzik – dystans 10 okrążeń ok. 13000 m,

- Kategoria junior młodszy – dystans 15 okrążeń – ok. 19500 m,

- Kategoria junior – dystans 24 okrążeń – ok. 31200 m

- Kategoria młodzieżowiec + elita – dystans 31 okrążeń -ok 40300 m

- Masters open – dystans 15 okrążeń – ok 19.500

- Amator – dystans 5 okrążeń – ok.6500 na kreskę.

Mistrzostwa wspólnie otworzyli: wiceburmistrz Milicza - Sławomir Strzelecki, przewodnicząca Rady Miejskiej w Miliczu - Halina Smolińska, Jarosław Milian - Prezes Zarządu spółki OSiR, Piotr Małecki - organizator reprezentujący firmę AUTO HANDEL Piotr Małecki. Dodajmy, iż współorganizatorem imprezy byli również Bank Spółdzielczy w Miliczu i Parafialny Klub Kolarski "Baryczanie" w Miliczu.

Mistrzostwa rozpoczął przejazd zawodników trasą ulicznego kryterium, a korowód poprowadziły trzy zabytkowe samochody i milicka Orkiestra Dęta oraz przedszkolaki. - Tutaj relacja foto

          W dniu 6 lipca br. na terenie obiektu krytej pływalni „milicka FALA”, odbyło się spotkanie robocze komisji, która dokonała wizji lokalnej całego obiektu. Owe spotkanie o tyle było ważnym wydarzeniem, gdyż wszyscy zebrani osobiście mogli zobaczyć i stwierdzić, wynikłe podczas dotychczasowej eksploatacji wykryte i w dalszym ciągu występujące wady i usterki, które uniemożliwiają prawidłową eksploatację obiektu.
usterki plywalniaW zebraniu udział wzięli: v-ce Burmistrz Gminy Milicz – Sławomir Strzelecki, Kierownik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Miliczu – Łukasz Rokita, pracownik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Miliczu – Michał Stojewski, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego ds. robót budowlanych – Danuta Jaras, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego ds. elektrycznych – Zenon Pindara, ówczesny Kierownik budowy krytej pływalni „milicka FALA” – Arkadiusz Szul, zarządcę administracyjnego reprezentowali: Prezes Zarządu OSiR Sp. z o.o. – Jarosław Milian, Kierownik administracyjny /pełniący funkcję koordynatora pływalni – Rafał Bienkiewicz oraz pracownik, przedstawiciel konserwatorów obiektu Sławomir Wojtera. W składzie komisji uczestniczył również jeden z podwykonawców robót ds. klimatyzacji wentylacji – Maciej Piotrowski (KLIMA-SPEC). Mimo wystosowanych powiadomień w zebraniu nie uczestniczyli przedstawiciele głównego wykonawcy firmy Sport Halls z Wrocławia, która jak wiemy jest w stanie upadłości i obecnie zarządza nią syndyk.
          Zebrani poruszyli wiele kwestii technicznych z zakresu prawa budowlanego w oparciu o materiały zatwierdzonego projektu powykonawczego. Jak wiemy obiekt został oddany do użytkowania przeszło rok temu. A mimo to wykryto w nim już pewne wady czy usterki uniemożliwiające prawidłowe funkcjonowanie. Swoje opinie wyrazili też obecni inspektorzy i ówczesny kierownik budowy. Nas jako administratora obiektu martwi zaś jedno, iż mimo, że obiekt jest przecież nowym obiektem ma aż tyle wykazanych wad, czy usterek.
          jmW tym miejscu należy nadmienić fakt, iż Spółka OSiR przez ostatnie pół roku we własnym zakresie usunęła wiele usterek i uchybień stwierdzonych chociażby podczas kontroli inspekcji sanitarne. Odnowiono zawilgocone pomieszczenia gospodarcze, wymieniono zardzewiałe elementy sanitarne na bardziej funkcjonalne - plastikowe, doposażono obiekt w sprzęt i urządzenia dla osób niepełnosprawnych, utworzono bezpieczną strefę ścieżki rowerowej wraz z miejscem do parkowania rowerów, doposażono obiekt w sprzęt do nauki pływania dla grup szkolnych, po to by cała pływalnia wreszcie mogła normalnie funkcjonować i służyć nam mieszkańcom. Podczas zeszłorocznej przerwy technologicznej konserwatorzy sami wykonali niezbędną pracę polegającą na wykonaniu odpływów wody pod prysznicami, gdyż woda spod pryszniców cofała się na halę basenową. Na własny koszt dokonano również niezbędnej izolacji dachu. Na więcej nie było nas stać. Nie mogliśmy ingerować w naprawy i konserwacje tam gdzie nad urządzeniami i systemami technicznymi piecze miała obsługa serwisu gwarancyjnego, dlatego wiele usterek było i jest nam znanych, nasze uwagi wielokrotnie zgłaszaliśmy pracownikom Urzędu Miejskiego, tyle mogliśmy zrobić na tym etapie, w dalszej kolejności to Gmina jest stroną wyczekując w każdym z przypadków na odpowiednią ekipę serwisową.  I to tylko zasługą nowego zarządu jest obecny stan techniczny i porządkowy, a cały obiekt zaczyna wreszcie lśnić i nabierać blasku takiego jaki powinny mieć tego typu obiekty dla nas i wszystkich mieszkańców.  – powiedział po spotkaniu Prezes Zarządu OSiR – Jarosław Milian

logo poziome plywalnia

          Ostatecznie spisano protokół. Wszyscy obecni postulowali, by wyznaczyć termin usunięcia wszystkich usterek podczas przypadającej w okresie 17 sierpnia – 2 września br. przerwy technologicznej. Obecnie pracownicy Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Miliczu podpisują ugody z firmami, które wykonywały prace jako podwykonawcy na budowie krytej pływalni z jednoczesną deklaracją usunięcia powstałych i występujących wad czy usterek. Miejmy nadzieję, iż po wakacjach większość usterek będzie wyeliminowana, zaś obiekt w pełni służył już będzie społeczności lokalnej.

plywalnia z zewnatrz

W krótkim podsumowaniu minionego weekendu i trwających właśnie wakacji, dostrzegamy celowość i sens wszystkich podejmowanych przez obecny Zarząd Spółki trudnych, ale trafnych decyzji, bezwzględnego uruchomienia w bieżącym sezonie letnim miejsca wykorzystywanego do kąpieli KARŁÓW. Jest nam niezmiernie miło znów widzieć tłumy wczasowiczów wypoczywających na terenie Karłowa. Cieszą nas zadowolone opinie większości z Państwa, tych którzy byli i są z nami. Dziś możemy z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że się udało. KARŁÓW znów służy społeczności lokalnej, jest wizytówką Milicza. Nie pozwoliliśmy by ten szczególny dla miliczan obiekt popadł w zaniedbanie. Udało się zatrzymać dewastację obiektu, teraz czas na długo oczekiwaną modernizację całego terenu. – powiedział zarządca obiektu Prezes Zarządu spółki OSiR – Jarosław Milian
Podczas minionego weekendu milicki obiekt, miejsce wykorzystywane do kąpieli Karłów odwiedziło blisko 4 tys. osób. Byli to zarówno w większości miliczanie ale i wypoczywający z okolic Wrocławia, Trzebnicy, Obornik Śląskich, Góry, Ostrowa Wielkopolskiego i Krotoszyna. Tą statystyczną informacją dzielimy się z Państwem w podziękowaniu za zaufanie, a zarazem z prośbą o wsparcie w dążeniu do przyszłorocznej modernizacji całego kompleksu, czego sobie i Państwu życzę - powiedział na zakończenie Jarosław Milian

FOT857D

Żarem z nieba zaczęły się w bieżącym roku wakacje. Z pewnością najbardziej cieszą się z tego faktu najmłodsi. Jednakże dla większości z nas wysokie temperatury zmuszają nie tylko nas miliczan do szukania chłodu nad wodą. Tym, którzy chcieliby spędzić wolny czas nad wodą informujemy, że sezon kąpielowy w miejscu wykorzytywanym do kąpieli KARŁÓW trwa od 26 czerwca do 31 sierpnia. Zapraszamy

FOT91BC FOT465F
FOT857D FOTC90C
FOTB2BF FOTF7C8

Nazwa usługi

Jednostka czasu

Cena zł
brutto

Bilet ulgowy wstępu
-dzieci i młodzież do lat 16 z terenu gminy Milicz
-osoby z orzeczeniem o niepełnosparawności z terenu gminy Milicz

(na podstawie ważnej legitymacji szkolnej, legitymacji, orzeczenia ZUS i dodatkowego dokumentu tożsamości)

Bilet zniżkowy (50%)
(zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej nr XXXIX z dnia
1 pażdziernika 2009r. - po okazaniu aktualnej legitymacji, dokumentu tożsamości)

- uczniowie szkół średnich, studenci z terenu gminy Milicz
- emeryci i renciści z terenu gminy Milicz
- członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Milicz


Jednorazowo


Jednorazowo


bezpłatnie

 
2,50


 

Bilet normalny wstępu na kąpielisko

Jednorazowo

karnet sezon / osoba

karnet sezon /
4 osoby (rodzinny)

 5,00

100,00

120,00

A tak miliczanie odpoczywali w niedzielne upalne popołudnie:

FOTB5C3
FOT1DA3

karlow20158Miło nam zakomunikować, iż mimo wielu utrudnień, wielu niedogodności w tym i tych najważniejszych niewystarczających środków finansowych ale jednak udało się. Cel jaki założył sobie obejmujący funkcję przed pół roku obecny Prezes Zarządu OSiR - Jarosław Milian, zrealizował. "W tym temacie już wiele powiedziano, pewnie wiele się też i obecnie mówi, a ja i cała załoga robię po prostu swoje. Owszem są niedociągnięcia jest jeszcze wiele do zrobienia, wiele do poprawy ale obiekt został przywrócony do funkcjonalności i będzie w tym sezonie służył mieszkańcom gminy w miasta Milicz. - tak na dzień przed oficjalnym otwarciem o nowo / starym obiekcie miejsca wykorzystywanego do kąpieli KARŁÓW mówi - Jarosław Milian. Oceńcie Państwo sami, zapraszam do galerii zdjęć poniżej.

logo milicz

logo poziome plywalnia
plywalnia

Logo OK

GALEN2015

1 baner kajakilogo uzrodla

 ********************

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ


BSMILICZ

logo ARTZBYT Milicz

tarczynski d

logo BOSS

logo km maszynybudowlane
ipad
sadzik

milicz na sportowo