BIP

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

kasprzyckaDzisiaj na naszej pływalni mieliśmy zaszczyt gościć Mistrzynię Polski w skoku w zwyż, panią Justynę Kasprzycką, która na zaproszenie grona pedagogicznego i Dyrekcji przyjechała do Milicza. Pani Justyna w sali fitness obiektu "milickiej FALI" poprowadziła lekcję pokazową oraz opowiedziała o swoim sportowym życiu uczniom klas pierwszych SP-2 i Szkoły Muzycznej I stopnia. Lekcja odbyła się w ramach projektu "LEKCJA z MISTRZEM". Tak rosną nasi przyszli mistrzowie.

Justyna Kasprzycka (ur. 20 sierpnia 1987 w Głubczycach) – polska lekkoatletka specjalizująca się w skoku wzwyż.

W 2007 i 2009 roku zajmowała dziewiąte miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Europy. Ósma skoczkini uniwersjady w Kazaniu oraz szósta zawodniczka mistrzostw świata w Moskwie. Wicemistrzyni igrzysk frankofońskich (2013). Czwarta zawodniczka halowych mistrzostw świata (2014).

Reprezentantka Polski w meczach międzypaństwowych oraz drużynowym czempionacie Starego Kontynentu.

Wielokrotna finalistka mistrzostw Polski seniorów ma w dorobku dwa złote (Toruń 2013, Szczecin 2014) i jeden brązowy medal (Bydgoszcz 2009). Stawała na podium halowych mistrzostw Polski zdobywając dwa srebra (Spała 2013 i Sopot 2014) oraz brąz (Spała 2011). Medalistka młodzieżowych mistrzostw kraju oraz halowego czempionatu juniorów i juniorów młodszych.

Rekordy życiowe: stadion – 1,99 (31 maja 2014, Eugene oraz 17 sierpnia 2014, Zurych) – wyrównany rekord Polski; hala – 1,97 (8 marca 2014, Sopot).

(źródło:wiki), wiecej zdjęć

osir w likwidacji

Jarosław Milian, dotychczasowy Prezes gminnej spółki OSiR, został decyzją Walnego Zgromadzenia Wspólników, czyli burmiatrza Piotra Lecha z dniem 30 września 2015r. jej likwidatorem.

klimatyzacja-320x190Z przyjemnością chcemy poinformować, iż założyliśmy nową, bardzo wydajną klimatyzację kasetonową na sali fitness. Tym samym sala fitness na obiekcie krytej pływalni "milicka FALA" będzie wreszcie miejscem gdzie prowadzone zajęcia, będą sprawiały wiele przyjemności i były prowadzone w komfortowych warunkach. Ostatnim etapem przeglądu wentylacji i klimatyzacji na obiekcie milickiej pływalni jest wymiana ciągu rury wentylacji na hali basenowej.

sala fitness klimatyzacja2

"SZKOŁA W RUCHU" pod takim hasłem funkcjonować będą gminne placówki oświatowe w tym roku szkolnym. 11 września na kąpielisku na Karłowie Urząd Miejski i OSiR zorganizowali spartakiadę dzieci i młodzieży. Imprezę otworzył i wszystkich przywitał burmistrz Piotr Lech. Poza zawodami i rywalizacją sportową było wiele atrakcji: kule wodne, kajaki czy dmuchańce. Podczas całej imprezy promowano milicką wodę, którą podawano z owocami, oraz zdrową żywność; dla wszystkich dzieci (ok. półtora tys. osób) przygotowano jabłka, każdy uczeń otrzymał także bułkę zgodną z rozporządzeniem ministra zdrowia na temat żywności w szkołach.
/źródło: www.milicz.pl/

relacja fotograficzna z imprezy

Przerwa technologiczna jest coroczną tradycją i koniecznością. W tym czasie trwają prace konserwatorsko - remontowe i odbywa się wielkie gruntowne sprzątanie całego obiektu. Zaplanowany w terminach 17 sierpnia - 02 września przestój technologiczny obiektu krytej pływalni "milicka FALA" niestety może się wydłużyć do 9 września.

logo poziome plywalnia


Podczas zaplanowanej dwutygodniowej przerwy technologicznej większość prac porządkowych została już wykonana. Cała załoga pracuje na dwie zmiany. Kierownictwo OSiR robi wszystko, by sprawnie nadzorować nad przebiegiem zaplanowanych prac. Co najważniejsze spuszczono już wodę i wymyto niecki basenów. Na całości podłoża niecek basenów i hali basenowej wymieniono sylikon oraz naprawiono uszkodzenia ceramiki. Dokonano już przeglądów serwisowych i konserwacji technologii basenowej oraz przegląd techniczny ślizgu zjeżdżalni. Obecnie malowane są wszystkie ciągi komunikacyjne oraz myte są wszystkie okna. Ponadto dokonano już przeglądu instalacji klimatyzacji i wentylacji z wymianą filtrów włącznie. Kolejnym etapem prac jest wymiana na nową, korodującej na ścianie hali basenu szpecącej rury wentylacji oraz montaż klimatyzatorów w sali fitness. Wymienione również zostanie oświetlenie niecki basenu sportowego na bardziej ekonomiczne LED. Niestety wynikłe podczas konserwacji prace uszczelnienia przecieków z pomieszczeń pryszniców nie przyniosło rezultatów, podjęto decyzję o wydłużenie przerwy o dodatkowy tydzień, tak by w tym czasie firma zewnętrzna usunęła ważną dla funkcjonowania całego obiektu usterkę. W związku z tym przepraszamy wszystkich za powstałe niedogodności, jednakże wykonanie tych prac jest niezwykle ważne i niezbędne dla funkcjonowania całego obiektu. Liczymy na zrozumienie.
Na dniach planujemy napuszczać już wodę do niecek basenów, tak by woda mogła już przechodzić swój normalny cykl technologiczny. Niestety, tak jak wyżej wspomniano obiekt dla użytkowników zostanie dopiero dopuszczony do użytku po usunięciu usterek przecieków z pomieszczeń pryszniców i po ocenie przydatności wody przez odpowiednie służby sanitarne (07 września br.). Dodajmy, iż jednym z zaleceń pokontrolnych Powiatowej Stacji Epidemiologiczno-Sanitarnej w Miliczu było właśnie usunięcie przecieków poprzez wykonanie prawidłowej izolacji podłoża i ścian.
Szanowni klienci, informujemy zatem, iż wszystkie karnety, które w dniu 17 sierpnia br. były ważne zostaną automatycznie przedłużone o 23 dni. Za niedogodności serdecznie raz jeszcze przepraszamy. Zapraszamy Państwa ponownie na nasz obiekt 9 września br. (środa)

Ze sportowym pozdrowieniem
Prezes Zarządu OSiR Milicz
Jarosław Milian

Wyjaśnienie Prezesa OSiR w sprawie organizacji „Milicz Summer Festival”

Zgoda na zorganizowanie imprezy „Milicz Summer Festival” nie mogła zostać cofnięta, gdyż nigdy nie została podpisana stosowna umowa. „Organizatorzy” po przedstawieniu wstępnego pomysłu organizacji takiego przedsięwzięcia nie dopełnili ŻADNYCH formalności wymaganych w takich przypadkach przy realizacji tego typu projektów co pokazuje kompletny brak przygotowania do organizacji festiwali-koncertów.

Kiedy powstał pomysł przeprowadzenia Imprezy, prosiłem o pisemne przedstawienie formuły, jednak żaden plan czy czas trwania, ilość osób uczestniczących itd. nie zostały zgłoszone. Warunki nie zostały dopełnione, więc nie podpisaliśmy umowy najmu terenu i podziału obowiązków związanych z przygotowaniem festiwalu i tu polecam zapoznanie się z pojęciami dotyczącymi tego tematu w pigułce (ile jest warunków koniecznych do organizowania tego typu imprez).

http://www.lsw.com.pl/newsletters/newsletter-listopad-2013/event-od-strony-prawnej

Wina leży więc tylko po stronie Pana Arkadiusza Pługowskiego, a ja wystrzegam się zagrożeń, niekompetencji i dziecinady, natomiast mam duży szacunek dla ludzi kreatywnych i odpowiedzialnych z którymi zawsze chętnie podejmujemy współpracę co daje efekty w postaci wielu już zrealizowanych i zakończonych sukcesem projektów.

INFO – na terenie „RELAKSU’’ zmieści się kilka tysięcy osób, czego przykład mieliśmy w jedną z wakacyjnych sobót kiedy kąpielisko odwiedziło około 3,5 tysiąca osób .

logo milicz

 logo poziome plywalnia

plywalnia

Logo OK

pgk dolina baryczy logo

 ****************************

TV pow mil

Aktywnie po dolinie Baryczy

 

autobus iskra3

 

GALEN2015

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ

BSMILICZ

NADLESNICTWO MILICZ LOGOTYP
logo ARTZBYT Milicz
tarczynski d
logo BOSS
logo km maszynybudowlane
ipad
sadzikdajczman rowery
1 baner kajaki

logo uzrodla
milicz na sportowo