BIP

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

banknotysport18 lutego br. burmistrz ogłosił 2 konkursy na sport i kulturę fizyczną. Kwoty do rozdysponowania 130 tys. i 230 tys. zł zostaną najprawdopodobniej zwiększone łącznie o 200 tys. zł. Decyzja o zwiększeniu musi być jednak głosowana przez Radę Miejską. Tym samym burmistrz Piotr Lech spełni obietnicę, że środki wydawane m.in. na "Tygodnik Milicki" zostaną przekazane na sport.

ZARZĄDZENIE 55                               ZARZĄDZENIE 56

Od 31 stycznia br. Puchar Świata FIVB zaczął swoje tournee po Dolnym Śląsku. Po Wałbrzychu, Wrocławiu, Twardogórze, Ząbkowicach Śląskich, Sycowie, Bierutowie, Lubinie i Żmigrodzie puchar zdobyty przez biało-czerwonych w ubiegłorocznych FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, dziś mogli również podziwiać mieszkańcy Milicza. Milicz od lat jest jasnym punktem na mapie Polski w szkoleniu dzieci i młodzieży w piłce siatkowej. Milicz to również ważny partnej dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To własnie tu, dzięki inicjatywy kilku działaczy sportowych powstał projekt utworzenia przed laty ALEI GWIAZD SIATKÓWKI,  następnie występy miejscowej drużyny - KS Milicz na szczeblu rozgrywek centralnych oraz prężnie działający po dziś dzień Siatkarski Ośrodek Szkolenia chłopców w piłce siatkowej przy Gimnazjum im Mikołaja Kopernika w Miliczu - mówi prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, członek Zarządu PZPS Paweł Mirosław Wachowiak.

FIVB 2015 milicz
FIVB 2015 milicz3 FIVB 2015 milicz2

Organizatorem tournee prezentacji Pucharu Świata FIVB po większości dolnośląskich miast jest Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej. O to by, prezentacja odbyła się w Miliczu zabiegali: UKS Dwójka Milicz i Urząd Miejski w Miliczu. Wszyscy zainteresowani, zawodnicy, trenerzy, sympatycy i kibice siatkówki mogli osobiście zobaczyć i dotknąć wywalczony przez biało-czerwonych puchar w sali kameralnej Ośrodka Kultury w Miliczu.

Po uporządkowaniu terenu wokół Stadionu Miejskiego w Miliczu, dziś ruszyły prace techniczno-porządkowe przygotowujące sztuczną płytę boiska i oświetlenie do pierwszych zajęć sportowych. Od 27 stycznia br. na obiekcie Stadionu Miejskiego trenują seniorzy KS Barycz Milicz. Od pierwszego tygodnia lutego treningi wznawiają kolejne sekcje: juniora starszego i trampkarza. Zima w bieżącym roku jest dość łaskawa. Okoliczne, zamiejscowe drużyny trenują na swoich obiektach, dlatego w bieżącym roku nie ma dużego zapotrzebowania na korzystanie z odśnieżonej i oświetlonej murawy. Z obiektu przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Miliczu w bieżącym okresie głównie korzystają rodzime kluby z terenu gminy. Pierwsze mecze sparingowe zaplanowano na 7 lutego. 

odsniezanie stadionu1odsniezanie stadionu2odsniezanie stadionu3odsniezanie stadionu4

Od 1 lutego br. obiekt hali sportowej, małej sali gimnastycznej wraz z zapleczem wraca pod zarząd administracyjny Dyrekcji Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu.

Podpisywanie kontraktuDziś w godzinach przedpołudniowych w gabinecie Dyrektora Gimnazjum - Mirosława Niedbały, nastąpiło oficjalne przekazanie obiektu. Wcześniej jednak Prezes Zarządu OSiR - Jarosław Milian uzgodnił warunki przekazania obiektu, by wraz z nim, Gimnazjum przejęło również część personelu obsługi. Szybko osiągnięto kompromis i zakładany cel, tak by żadna ze stron, a przede wszystkim personel mógł dalej spokojnie pracować. Zainteresowanych informujemy, iż na ręce Pana Mirosława Niedbały, zostały również przekazane wszelkie dotychczas zgłoszone w sekretariacie OSiRu rezerwacje obiektu, a to dlatego, by wszyscy wynajmujący w jak najmniejszym stopniu odczuli przekazanie hali Gimnazjum.

hala sportowa prez

NA CHWILĘ OBECNĄ BIURA ADMINISTRACJI OSiR Sp. z o.o.
DALEJ ZNAJDUJĄ SIĘ NA I PIĘTRZE OBIEKTU HALI SPORTOWEJ

Zarząd Spółki otrzymał polecenie, by do końca stycznia br. uporządkować zwały nielegalnie składowanej ziemi, gruzu i śmieci na działce przy Stadionie Miejskim w Miliczu. "Działka ma przeznaczenie zgoła inne niż składowisko niepotrzebnej nikomu ziemi i wszelkiego rodzaju odpadów, które dotychczas podrzucali niemal wszyscy którzy nie mieli co zrobić z niepotrzebnym towarem, teraz to się zmieni"- zapowiedział Prezes Zarządu Spółki OSiR w Miliczu - Jarosław Milian.

smieciOd dwóch tygodni trwają prace porządkowe terenu na działce w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Miejskiego i na terenie Kąpieliska Karłów należącym do Spółki. Jak zaznaczył Jarosław Milian, największym problemem jest zagospodarowanie porządku przy terenie graniczącym z ogródkami działkowymi "Złote Piaski" gdzie działkowcy, mieszkańcy miasta i gminy Milicz zrobili sobie "dzikie wysypisko". Zebrano całe dwa kontenery wszelkiego rodzaju śmieci, które na koszt Spółki zagospodaruje jedna z firm zajmująca się usuwaniem odpadów komunalnych. Innym poważnym utrudnieniem były hałdy ziemi w pasie drogowym wzdłuż ulicy Powstańców Wielkopolskich, gdzie najpierw firma świadcząca usługi dla miasta zrobiła składowisko ziemi, zaś kolejni korzystając z okazji, podrzucali gruz i inne odpady. W ten sposób już nikt nad tym nie panował. Gruzowisko rosło i rosło, aż do teraz. Obecnie trwają prace uporządkowania terenu w pasie drogowym i na terenach bardzo zaśmieconych, uporządkujemy to i skorzystamy na tym my wszyscy. Ziemia zostanie w całości rozparcelowana, zaś nadwyżką ziemi zostanie odbudowany nasyp drugiej trybuny przy stadionie. Jak zapewnia Jarosław Milian "...w newralgicznych miejscach pojawią się tablice ostrzegawcze, które informować będą o właścicielu terenu z prośbą o nie podrzucaniu śmieci pod karą grzywny. Zleciłem również swoim pracownikom by bezwzględnie pilnowali terenu włącznie z możliwością robienia zdjęć osób i posiadaczy pojazdów nie stosujących się do tablic informacyjnych.". - powiedział J. Milian

20150127 131053 20150127 131130
20150130 123036 20150130 123657 1
A tak wygląda rozplantowana już ziemia przy Stadionie Miejskim.
Hałdy ziemi i gruzu nie stwarzają już zagrożenia dla poruszającym się ul. Powstańców Wielkopolskich.
 rozplantowanie ziemi 2015

W ostatnią niedzielę ferii organizujemy bezplatne warsztaty samoobrony dla kobiet. Zachęcamy wszystkie panie do wzięcia udziału w zajęciach pokazujących jak skutecznie obronic sie przed niespodziewanym napastnikiem. Warsztaty poprowadzi doskonale znany wszystkim instruktor taekwon-do pan Mariusz Dumitrescu. Serdecznie zapraszamy i przypominamy o konieczności zabrania ze sobą odpowiedniego stroju i obuwia sportowego.

samoobrona

logo milicz

 logo poziome plywalnia

plywalnia

Logo OK

pgk dolina baryczy logo

 ****************************

TV pow mil

Aktywnie po dolinie Baryczy

 

autobus iskra3

 

GALEN2015

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ

BSMILICZ

NADLESNICTWO MILICZ LOGOTYP
logo ARTZBYT Milicz
tarczynski d
logo BOSS
logo km maszynybudowlane
ipad
sadzikdajczman rowery
1 baner kajaki

logo uzrodla
milicz na sportowo