PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

fundacja polska siat

W piątek 10 maja zakończył się sezon 2012/2013 Milickiej Ligi Siatkówki. Po emocjonującym finale Transport Dziekan pokonał Zielonych z I LO po czterosetowym pojedynku. Miejsce na najniższym stopniu podium wywalczył sobie Somet Sułów w meczu z City Boys.

MECZ o III MIEJSCE: Somet Sułów – City Boys 3:1 (23:25, 25:17, 25:23, 25:21)
Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Żaden z zespołów nie mógł odskoczyć rywalom na więcej niż dwa punkty. Ostatecznie bardziej doświadczeni zawodnicy z City Boys pokonali młodszych przeciwników 25:23. W drugim secie również nie było widać wyraźnego faworyta. Dopiero później sułowianie odskoczyli na 12:7. W pewnym momencie przewaga nawet wzrosła do dziewięciu punktów (20:11). Chwilę później Somet zremisował po wygranej w secie 25:17. W trzeciej odsłonie meczu Somet odjechał dopiero pod koniec seta wygrywając 25:23. Kropkę nad „i” młodzi zawodnicy postawili w partii nr 4. Sułów prowadził nawet 7:1, ale City Boys podgonili do 9:8. Set zakończył się wynikiem 25:21 i 4:1 w całym meczu dla Sometu.

FINAŁ ROZGRYWEK MLS: Transport Dziekan – I LO UKS Zieloni 3:1 (22:25, 25:12, 26:24, 25:18)
W pierwszej partii od samego początku siatkarze z I LO wyszli na prowadzenie (13:9), przy tym stanie siatkarze Transportu Dziekan, poprosili o pierwszą przerwę na żądanie. Chwilę później Dziekan wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. Tylu zwrotów akcji i walki w końcówce tego seta dawno nie widzieliśmy w spotkaniach MLS. Więcej zimnej krwi i odporność pokazali Zieloni wygrywając końcówkę do 22. Tym samym Zieloni wyszli na prowadzenie 1:0 w setach. Dziekan w drugiej części spotkania zagrał już o wiele lepiej, a młodzi zawodnicy z I LO popełniali wiele błędów. W trzecim secie walka toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie znów Dziekan wygrali na przewagi 26:24. Kropkę nad „i” zawodnicy z TD postawili w czwartym secie wygrywając seta 25:18, a cały mecz 4:1. Mecz przez Organizatorów został okrzyknięty spotkaniem sezonu. Wysoki poziom sportowy spotkania cieszył zarówno zebranych kibiców jak i samych zawodników. Młodzi siatkarze drużyny I LO/ UKS Zieloni pokazali ciekawy sposób na grę i udowodnili swoją wysoką pozycję w klasyfikacji..

Po zakończeniu zmagań nastąpiło oficjalne zakończenie sezonu. Prezes spółki OSiR Sławomir Jachimowski wręczył zespołom wyróżnienia i nagrody. Nagroda dla najlepszego przyjmującego przypadła  Michałowi Markowskiemu, najlepszym rozgrywającym był Tomasz Markocki (obaj I LO Zieloni), najlepszym atakującym okazał się Piotr Bienkiewicz (Somet Sułów), a statuetkę dla MVP rozgrywek otrzymał Sebastian Kotecki (Transport Dziekan). Wszyscy wyróżnieni zawodnicy otrzymali w nagrodę vochery rabatowe na zakup sprzętu sportowego. Jednoczęsnie wszyscy zawodnicy trzech pierwszych drużyn otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora.