BIP

STANDARD MALOLETNICH OSIR2024

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

 

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

Jubileuszowa X edycja Alei Gwiazd Siatkówki już 6 czerwca. Do Milicza zjadą nie tylko reprezentacje Polski, Grecji czy Czarnogóry, ale również jedne z największych nazwisk siatkarskiego świata, m.in. Andrea Anastasi, Karch Kiraly czy Leon Venero. Bilety na dwa mecze można będzie kupić już od poniedziałku 19 maja.

biletyAG2014
Jak kupić bilet?  - kliknij w baner

W tegorocznej edycji Alei Gwiazd Siatkówki nastąpi zmiana formuły. Kibice zamiast jednego meczu męskiej kadry obejrzeć będą mogli dwa spotkania biało-czerwonych. W ramach rozgrywek Ligii Europejskiej, o 14:30 reprezentacja kobiet zmierzy się z drużyną Grecji, a mężczyźni zmierzą się z Czarnogórą o godzinie 17:30. Oba spotkania będzie relacjonować telewizja POLSAT SPORT

Wszystkie mecze rozgrywane będą w milickiej hali sportowej (ul. Armii Krajowej). Po dwóch, miejmy nadzieję, emocjonujących spotkaniach siatkarskie gwiazdy udadzą się na milicki Rynek. Tam swoje odciski dłoni pozostawią takie sławy jak: Andrea Anastasi, Andrea Gardini, Leon Venero, Artur Popko, Karch Kiraly i Magdalena Śliwa. Zostanie odsłonięta również tablica wieloletniego sponsora Banku Spółdzielczego w Miliczu, który od początku jest z nami i wspiera nasze działania.
Po części oficjalnej w strefie kibica w milickim Rynku na telebimie będzie można zobaczyć mecz Ligi Światowej pomiędzy reprezentacją Polski a Włochami. Po meczu siatkówka zejdzie na dalszy plan, a scenę przejmie zespół Video, który wykona swoje największe przeboje. Zapraszamy

Sylwetki gwiazd, które odsłonią odciski swoich dłoni podczas X edycji Alei Gwiazd Siatkówki:

Anastasi3

Andrea Anastasi –znakomity włoski siatkarz, który w latach 1981–1991 koszulkę reprezentacji Włoch zakładał przeszło 140 razy. Kibice z Polski zapamiętają go głównie jako selekcjonera reprezentacji Polski. Z biało-czerwonymi wywalczył brązowe medale Ligi Światowej i Mistrzostw Europy, a także srebro w Pucharze Świata. W 2012 roku reprezentacja prowadzona przez Anastasiego zdobyła złoty medal Ligi Światowej.

Gardini1

Andrea Gardini – były asystent Andrea Anastasiego, miał jeszcze bardziej udaną karierę zawodniczą. A. Bardini jest członkiem amerykańskiej Galerii Sław Siatkówki – Volleyball Hall of Fame. Jako środkowy reprezentacji Włoch wywalczył trzy tytuły mistrza świata (1990, 1994, 1998), czterokrotnie zakładał na szyję złoty medal Mistrzostw Europy (1989, 1993, 1995, 1999). Sześć razy stawał także na najwyższym stopniu podium Ligi Światowej (1990, 1991, 1992, 1994, 1997 i 2000). Gardini może pochwalić się również dwoma medalami igrzysk olimpijskich – srebrnym w 1996 w Atlancie i brązowym w 2000 r. w Sydney.

Leon AG2014

Wilfredo León Venero – największy młody talent światowej siatkówki. Przyjmujący reprezentacji Kuby, ma niespełna 21 lat. W kadrze Kuby zadebiutował w wieku 14 lat w turnieju eliminacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Już w wieku 17 lat został wybrany na kapitana reprezentacji Kuby. W 2010 roku brał udział w Singapore 2010 Youth Olympic Games, gdzie z reprezentacją narodową Kuby zdobył złoto. Zdobył tytuły: MVP Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w 2009 r., najlepiej serwującego zawodnika Ligi Światowej w 2009 r., MVP Igrzysk Panamerykańskich w 2011 r. i najlepiej atakującego zawodnika Mistrzostw Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów w 2009 r., a w 2011 roku wybrany został do FIVB Heroes.

Karch Kilary ręce

Karch Kiraly – były reprezentant USA zarówno w siatkówce halowej, jak i plażowej. Kiraly jest trzykrotnym złotym medalistą olimpijskim (w 1984 roku w Los Angeles, w 1988 roku w Seulu – siatkówka halowa, w 1992 roku w Barcelonie – siatkówka plażowa). Tak jak Andrea Gardini, również K. Kiraly jest laureatem Siatkarskiej Galerii Sław w USA. Uznany też został przez FIVB siatkarzem XX wieku. Obecnie pełni funkcję selekcjonera żeńskiej reprezentacji USA.

sliwa AG2014

Magdalena Śliwa – jedyna reprezentantka Polski, która odsłoni w tym roku odciski swoich dłoni w Miliczu. Magdalena Śliwa to kadrowiczka, która w latach 1990–2007 założyła koszulkę reprezentacji 359 razy. Pod tym względem jest absolutną rekordzistką w gronie Polek. W 2003 roku rozstała okrzyknięta najlepszą rozgrywającą mistrzostw Europy. Na swoim koncie M. Śliwa ma również epizod na ławce trenerskiej, kiedy była asystentką trenera reprezentacji Polski kobiet Marca Bonitty.

popko rece

Artur Popko – pierwszy wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz prezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej SA. Stoi na czele PLPS SA od początku istnienia tej organizacji.

logo milicz

 logo poziome plywalnia

plywalnia

Logo OK

pgk dolina baryczy logo

 ****************************

TV pow mil

Aktywnie po dolinie Baryczy

 

autobus iskra3

 

GALEN2015

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ

BSMILICZ

NADLESNICTWO MILICZ LOGOTYP
logo ARTZBYT Milicz
tarczynski d
logo BOSS
logo km maszynybudowlane
ipad
sadzikdajczman rowery
1 baner kajaki

logo uzrodla
milicz na sportowo