BIP

STANDARD MALOLETNICH OSIR2024

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

 

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

Kąpielisko „Karłów” położone jest na obrzeżach Milicza, ok. 2 km od centrum miasta, w otoczeniu lasu, w obrębie cennych przyrodniczo obszarów jakimi są: Park Krajobrazowy Doliny Baryczy i Baryczy oraz Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków Natura 2000 „Dolina Baryczy” (PLB20001), w pobliżu projektowanego Specjalnego Obszaru Ochrony Siedlisk Natura 2000 „Ostoja nad Baryczą” (PLH020041) i w niewielkiej odległości od Rezerwatu Przyrody Stawy Milickie (ok. 3,1 km).

wejscie gwne na OSIR

 

Kąpielisko jest obiektem sezonowym, czynnym od 01 maja do 31 października. Kąpielisko „Karłów” powstało w 1970 roku jako Ośrodek Wypoczynku Świątecznego z przeznaczeniem na organizację wczasów dla pracowników wrocławskich zakładów pracy tj. PAFAWAG, RUCH oraz organizowanie kolonii letnich dla dzieci. Jednorazowo na terenie ośrodka mogło przebywać 250 osób. Kąpielisko w latach 80. cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Milicz. Obserwowano wtedy dwukrotnie większą niż obecnie liczbę osób korzystających z usług kąpieliska.

karlow1969-1 karlow1969-3 karlow1969-2

Obecnie Kąpielisko jest niezwykle ważnym obiektem nie tylko dla Spółki, ale także dla mieszkańców Gminy Milicz i regionu. Jest jedynym strzeżonym odkrytym kąpieliskiem w Miliczu i jedynym takim obiektem w promieniu 20 km od Milicza.
Obiekt wyposażony jest w infrastrukturę umożliwiającą korzystanie z różnych form sportu i rekreacji. Znajduje się tu odkryty basen otoczony trawiastą plażą o wymiarach 100x100 m (jedno z największych kąpielisk tego typu w województwie) z jedną zjeżdżalnią wodną o dł. 25 m, kort tenisowy o sztucznej nawierzchni, boisko trawiaste do piłki nożnej, 4 boiska do siatkówki plażowej. Dużym zainteresowaniem turystów cieszy się wypożyczalnia rowerów położona na terenie kąpieliska, dysponująca 30 pojazdami, dzięki temu, że kąpielisko położone jest na skrzyżowaniu najważniejszych turystycznych szlaków rowerowych i pieszych wyznaczonych w Parku Krajobrazowym „Dolina Baryczy”.
Na terenie kąpieliska znajduje się Restauracja „Relax” oraz baza noclegowa, na którą składa się jeden dom wypoczynkowy „Borowik” (ok. 50 miejsc noclegowych) - obecnie nieczynny i wyłaczony z użytkowania oraz 5 domków kempingowych (40 miejsc noclegowych). Kąpielisko wyposażone jest w infrastrukturę umożliwiającą organizację imprez masowych oraz imprez dla grup zorganizowanych: wiatę, miejsce do grillowania i ogniska oraz świetlicę, w której znajduje się sala konferencyjna na 60 osób.
Biorąc pod uwagę lokalizację obiektu, istnienie na jego terenie infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, gastronomicznej i noclegowej oraz różnorodność usług oferowanych przez OSiR można powiedzieć, że kąpielisko „Karłów” stanowi idealne miejsce wypoczynku zarówno dla mieszkańców powiatu milickiego, jak i całego regionu Doliny Baryczy, oraz szukających spokoju i kontaktu z przyrodą mieszkańców aglomeracji wrocławskiej i innych większych miast Dolnego Śląska.

sezon2012 kapielisko trampolina2

Obiekt jest również miejscem organizacji wielu imprez sportowych i  rekreacyjnych o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym, a oferta kąpieliska dopełnia ofertę pobytową dla grup sportowców wyczynowych różnych kategorii wiekowych.
Do najważniejszych imprez sportowo-rekreacyjnych i kulturalnych, które odbyły się w ostatnich latach na terenie kąpieliska „Karłów”, zaliczyć można:
   - Eliminacje MŚ STRONG MAN Superseries z udziałem 14 najlepszych zawodników świata, transmitowane przez stacje TVN, Eurosport, TV Australia;
   - Puchar Polski STRONG MAN, transmitowany przez TVN, Radio ESKA;
   - Coroczne edycje MIĘDZYNARODOWEGO BIEGU BARYCZAN (bieg ujęty w kalendarzu ogólnopolskim), w którym udział biorą zawodnicy z Polski, Niemiec, Czech, Ukrainy, Białorusi, transmitowany przez TVP 3 Wrocław;
   - Mistrzostwa Polski oldboyów w siatkówce plażowej;
- Kolejne edycje ALEI GWIAZD SIATKÓWKI – www.alejagwiazd.eu (impreza o charakterze międzynarodowym), transmitowana przez TV POLSAT;
   - Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży;
   - Półfinały MP Juniorów i Kadetów w siatkówce plażowej;
   - Dwie edycje Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „KARP MILICKI”;
  - Turniej Tenisa Ziemnego „KARP MILICKI” – uczestnicy to znani politycy, sportowcy np.: Karol Strasburger, Ryszard Szurkowski, Tomasz Stockinger, Jarosław Duda – Wojewoda Dolnośląski, poseł na Sejm RP, Marek Maciejak – Dyrektor Generalny Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Stan Borys, Mirosław Przedpełski – Prezes PZPS;
   - Międzynarodowy zlot pojazdów „amerykańskich” – „AMERICAN CARS MANIA”;
   - Marsz po Karpia i Mistrzostwa w Grillowaniu Karpia - imprezy z okazji Dni Karpia
  - Koncerty znanych wykonawców muzycznych tj: GANG OLSENA, TSA, STAN BORYS, MAREK TORZEWSKI, w tym także milickiej kapeli, laureatów Festiwalu w Opolu 2007 – „LABIRYTM”;
   - Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzycznych „MILICKIE DESKI MUZYCZNE”.

Na terenie kąpieliska organizowane są obozy sportowe dla dzieci (w następujących dziedzinach sportu: piłka nożna, tenis ziemny, tenis stołowy, gimnastyka sportowa, lekkoatletyka, pływanie, zapasy, Kick Boxing, karate, piłka siatkowa i piłka ręczna) - wychowanków klubów sportowych takich jak: Juvenia Wrocław, Gwardia Wrocław, Bizon Milicz, Zawisza Bydgoszcz, START Kępno. Tutaj odbywają się także obozy sportowe piłki nożnej klubów Ekstraklasy, I i II Ligii tj. Nadarzyn, Pogoń Siedlce, WKS „Śląsk” Wrocław.

Kąpielisko "Karłów” jest także miejscem pobytu czołowych grup siatkarskich. Co roku z obiektów sportowych OSiR (w tym także z infrastruktury kąpieliska) korzystają:
   - Wojewódzka Kadra Siatkówki Plażowej – DZPS,
   - Kadry Polski Kadetów, Kadetek, Juniorów, Juniorek w piłce siatkowej,
   - Kadry narodowe państw w siatkówce – Rosja, Katar, Egipt, Hiszpania, Holandia, Czechy, Białoruś,
Czołowe zespoły lig światowych, europejskich i polskich w siatkówce: Dynamo Kazań, CSK Moskwa, Bayern Lewerkusen, Eburan Tangeren, Jugra Samotlor, Erdemir Sport, Skra Bełchatów, Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel, ZAKSA Kędzierzyn Koźle i inne.
Obiekt jest miejscem organizacji bankietów, spotkań, imprez klubów, stowarzyszeń, zakładów pracy, szkół z terenu powiatu milickiego oraz miejscem pobytów integracyjnych grup zorganizowanych.
Biorąc pod uwagę, że kąpielisko „Karłów” wykorzystywane jest podczas organizacji najważniejszych wydarzeń gminy Milicz, bez wątpienia powinno być ono jej wizytówką. Dlatego też Zarząd Spółki OSiR podejmuje starania o dofinansowanie unijne z PO RYBY, gdyż konieczne jest przeprowadzenie remontu przestarzałej i niszczejącej infrastruktury obiektu, tak aby pełniło ono rzeczywiście rolę wizytówki gminy. Jednocześnie rewitalizacja techniczna kąpieliska może być połączona z dostosowaniem części infrastruktury do rybackiego charakteru regionu. Częścią projektu jest operacja Wioska Rybacka Karłów – przebudowa 5 domków kempingowych oraz zagospodarowanie terenu wokół nich tak, aby całość nawiązywała do tradycji rybackich regionu oraz walorów przyrodniczych Rezerwatu „Stawy Milickie”.
Aktualnie kąpielisko cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Milicz i regionu (w tym społeczności rybackiej). Po jego ewentualnej modernizacji i wprowadzeniu wodnych atrakcji gmina będzie mogła poszczycić się posiadaniem jedynego takiego odkrytego obiektu w najbliższej okolicy. Jednocześnie zmodernizowana baza noclegowa, nawiązująca do charakteru regionu Doliny Baryczy i Rezerwatu „Stawy Milickie”, będzie pełniła rolę promocyjną.

W skład kompleksu wchodzi:

  • kąpielisko 100x80 m
  • pływalnia otwarta - brodzik rekreacyjny dla najmłodszych dzieci
  • boisko do piłki nożnej
  • pole namiotowe
  • pole kempingowe
  • boiska do piłki plażowej
  • wypożyczalnia leżaków
  • plac zabaw
  • kort o sztucznej nawierzchni
  • parking

 

Cennik:
 

Nazwa usługi

Jednostka czasu

Cena zł
brutto

Bilet ulgowy wstępu na kąpielisko
-dzieci i młodzież do lat 16 z terenu gminy Milicz
-osoby z orzeczeniem o niepełnosparawności z terenu gminy Milicz

(na podstawie ważnej legitymacji szkolnej, legitymacji, orzeczenia ZUS i dodatkowego dokumentu tożsamości)

Jednorazowo

4

Bilet normalny wstępu na kąpielisko

Jednorazowo

karnet sezon / osoba

karnet rodzinny /
4 osoby

8,00

100,00

120,00

Kort tenisowy

1h

20

Boisko do siatkówki plażowej z osprzętem / 1 boisko/

bez limitu czasu

10

Wypożyczenie leżaków10

   

 

 
 
 
 
 
 
 

logo milicz

 logo poziome plywalnia

plywalnia

Logo OK

pgk dolina baryczy logo

 ****************************

TV pow mil

Aktywnie po dolinie Baryczy

 

autobus iskra3

 

GALEN2015

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ

BSMILICZ

NADLESNICTWO MILICZ LOGOTYP
logo ARTZBYT Milicz
tarczynski d
logo BOSS
logo km maszynybudowlane
ipad
sadzikdajczman rowery
1 baner kajaki

logo uzrodla
milicz na sportowo