BIP

STANDARD MALOLETNICH OSIR2024

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

 

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siatmilickaFALA

Nowoczesny basen sportowy składający się z 6 torów o długości 25 metrów, a do tego brodzik dla dzieci do nauki pływania, zjeżdżalnia rurowa, sauna fińska i turecka. Z tych oraz wielu innych atrakcji już niebawem będą korzystali mieszkańcy Milicza.

Oprócz basenów pływackiego i rekreacyjnego dodatkowo przewidziano liczne atrakcje wodne tj.: wyspa z grzybkiem wodnym, cztery ławeczki powietrzne oraz gejzer powietrzny, dwie stacje masażu pleców i dwa „przeciwprądy”. Basen przystosowany będzie również dla osób niepełnosprawnych. Na piętrze zagospodarowano dwie sale o powierzchni 112 mkw, które będzie można wykorzystać jako salę fitness z profesjonalnym sprzętem i salę do ćwiczeń z lustrami. Kompleks połączony będzie z dotychczasową salą gimnastyczną przy SP-2.

Basen, który zostanie wybudowany przy Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu będzie służył przede wszystkim uczniom wszystkich szkół zarządzanych przez Gminę Milicz, ale w godzinach popołudniowych korzystać będą mogli z niego komercyjnie już wszyscy mieszkańcy. Powierzchnia użytkowa obiektu będzie miała ok. 3.170 m2  i będzie on posiadał certyfikat Polskiego Związku Pływackiego. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na kwotę 11 mln 950 tys. zł.

OFICJALNIE JUŻ MOŻEMY ZAPREZENTOWAĆ PAŃSTWU NOWY LOGOTYP I NAZWĘ
NOWOWYBUDOWANEJ KRYTEJ PŁYWALNI W MILICZU

LOGO FALA

Wszystkie materiały i zdjęcia zawarte na stronie www.osirmilicz.pl są własnością OSiR Sp.z o.o.
CENNIK USŁUG OSiR 2022
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny,
nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego


LINK DO OFICJALNEJ STRONY - ZAPRASZAMY

logo poziome plywalnia

TESTUJĄ ZJEŻDZALNIE NA BASENIE

We wtorek 4 marca na pływalni odbył się test zjeżdżalni zamontowanej w części rekreacyjnej obiektu. Zjeżdżalnię testowali ratownicy, którzy po otwarciu kompleksu będą dbać o bezpieczeństwo jego użytkowników.

Moment otwarcia basenu zbliża się szybkimi krokami, dlatego prócz odbiorów budowli poszczególni pracownicy zaczynają przechodzić szkolenia. Jedno z nich, związane z obsługą oraz zasadami konserwacji zjeżdżalni, odbyło się we wtorek 4 marca. Oprócz trójki testujących zjeżdżalnię ratowników uczestniczyło w nim kilku pracowników odpowiedzialnych za obsługę techniczną pływalni. Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele wykonawcy zjeżdżalni zamontowanej na milickim basenie. W związku z tym, że zbliża się otwarcie pływalni, konieczne było zakończenie procesu rekrutacji pracowników basenu. Pracę na pływalni znalazło 25 osób: ośmiu ratowników, sześć sprzątaczek, sześciu konserwatorów oraz pięciu kasjerów.

Pływalnia przy milickiej „Dwójce” czynna będzie przez siedem dni w tygodniu – od poniedziałku do piątku w godz. od 6:00 do 22:00, a w weekendy i dni świąteczne od 7:00 do 22:00. Jednak w tygodniu w godz. od 8:00 do 16:00 basen będzie do wyłącznej dyspozycji uczniów szkół z terenu gminy Milicz.

BASEN SZYKOWANY DO WIELKIEGO OTWARCIA

W budynku krytej pływalni w Miliczu trwają obecnie odbiory poszczególnych robót budowlanych oraz ostatnie drobne prace wykończeniowe. W holu głównym zamontowano już lady, a obecnie trwa zakup mebli. Zamawiane jest także wyposażenie hali pływackiej i siłowni.

Od kilku tygodni trwa usuwanie usterek i uzdatnianie wody, rozpoczęła się także żmudna procedura odbiorów. Czasochłonne są również procedury związane z zamówieniami różnego rodzaju sprzętu i wyposażenia pływalni. W wyniku postępowań przetargowych wyłoniono większość dostawców sprzętu. I tak sprzęt ratowniczy i do udzielania pierwszej pomocy dostarczy firma Vollmer Basen Serwis sp. z o.o. ze Zgorzelca, sprzęt do nauki pływania i zabaw wodnych, pomiaru czasu i komunikacji obsługi firma Baspoll sp. z o.o. z Warszawy, a sprzęt i materiały do sprzątania i utrzymania czystości – PPHU Zuber z Wrocławia.

Wykonawca testuje również działanie systemów atrakcji wodnych części rekreacyjnej basenu – został już zamontowany i uruchomiony tzw. grzybek oraz bicze wodne i masaż wodny, które robią efektowne wrażenie.

W ciągu najbliższego miesiąca zakończą się procedury uruchamiania systemów i testowanie wentylacji. Zostaną zakupione i ustawione meble oraz wyposażenie holu i hali basenowej, sali do fitnessu i aerobiku.Obecnie trwa weryfikacja ofert na dostawę sprzętu aerobowego i siłowego. Hol główny ozdobi sztuczna zieleń (bambusy i bonsai) w gustownych donicach. W wystroju wnętrz dominować będą żywe kolory, które urozmaicą neutralną biel kafli hali basenowej. W przyszłym tygodniu odbędą się próbne ślizgi na zjeżdżalni, a w najbliższym czasie rozpocznie się końcowy etap odbiorów.

 

BASEN PIĘKNY I PRAWIE GOTOWY - CZAS NA ODBIORY

Trwają odbiory poszczególnych prac na budowie basenu przy SP nr 2 w Miliczu. Kryta Pływalnia jest bardzo nowoczesnym i funkcjonalnym obiektem. To jedna z największych inwestycji gminy Milicz na przestrzeni ostatnich lat. Z atrakcji basenu będzie można korzystać już w lutym przyszłego roku.

Budowa basenu rozpoczęła się w maju 2011 r. Wykonawcą największej inwestycji ostatnich kilkunastu lat w gminie Milicz jest wrocławska firma Sport Halls. Budowa warta jest ok. 13 mln zł, z czego ponad 4 mln stanowią dotacje zewnętrzne.

Pierwotny termin zakończenia inwestycji planowany był na wrzesień 2012 r., jednakże napotkane problemy spowodowały jego przesunięcie. Budowniczy natrafili na złe odwodnienie gruntu, które uniemożliwiło wylewanie fundamentów w pierwszej fazie budowy; srogą zimę utrudniającą betonowanie, a rok później kładzenie glazury; oraz problemy z podwykonawcami, którzy zaoferowali zaniżone ceny wykonania robót, co w efekcie przyczyniło się do niemożności zakończenia pracy przez te firmy i doprowadziło do konieczności zatrudnienia innych firm.

Dziś budowa jest praktycznie na ukończeniu, a sam obiekt wygląda bardzo imponująco.
Elewacja w sporej części jest przeszklona – zarówno od głównego wejścia, jak i od strony hali pływackiej. Przeszklenie to pozwala miliczanom już teraz podziwiać wnętrze pływalni, natomiast przyszłym użytkownikom basenu zapewni odpowiednio dużo światła w hali basenowej i sali fitness.

Same pomieszczenia są już praktycznie gotowe. Hala basenowa dzieli się na dwie części – sportową o wymiarach 16x25 m i głębokości od 1,30 cm do 1,80 cm, gdzie przewidziano 6 torów pływackich, oraz rekreacyjną o wymiarach 6x25 m i głębokości od 0,9 m do 1,1 m. W niecce tej przewidziano część do nauki pływania dla najmłodszych oraz część rekreacyjną z biczami wodnymi, przeciwprądami i kilkumetrową zjeżdżalnią wystającą ponad bryłę budynku. Wykonawcom pozostało jedynie zamontować schodki, linie graniczne torów czy skocznie, jednak będą one montowane tuż przed oddaniem basenu. W hali basenowej są natomiast gotowe miejsca siedzące dla widzów.


Sporo zainteresowanych do pływalni przyciągną zapewne dwie sauny: fińska z cedru kanadyjskiego oraz parowa, którą wyłożono glazurą. Obiekt jest też wyposażony w szatnię dla osób niepełnosprawnych.

Na piętrze budynku znajdują się pokoje obsługi pływalni oraz dwie sale. Pierwsza z nich przeznaczona będzie na potrzeby siłowni. Zamontowano w niej już elastyczną wykładzinę. W sali fitness podłogę wyłożono drewnianymi panelami, a tu też lustra i barierki. To wszystko ze względu na przyszłe zastosowanie sali, w której prowadzone mogą być np. zajęcia baletowe. Na zewnątrz pływalni wybudowano nowy parking, teren ogrodzono i zasiano trawę.TRWA INSTALACJA SPRZĘTU WENTYLACJI

W ostatnich tygodniach na budowie krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu prace poszły do przodu. Trwa montaż wentylacji całego budynku i barier na schodach i podjazdach. Wykonano już tzw. biały montaż i sauny.
 
Chociaż na zakończenie budowy basenu przy milickiej „Dwójce” czekamy od dwóch lat, to z każdym kolejnym dniem jesteśmy coraz bliżej jej ukończenia. Potwierdza to kierownik Wydziału Zarządzania Rozwojem Przemysław Linda, z którym w środę 23 października odwiedziliśmy budowę basenu.

W ciągu ostatnich kilku tygodni wykonawcy robót przystąpili do jednej z ważniejszych części budowy basenu, a mianowicie do montażu instalacji wentylacyjnej. Ta część zadania czekała na wykonanie od ponad pół roku. Równolegle montowane są barierki na zewnątrz budynku oraz wewnątrz – przy schodach.

Nadal trwa montaż instalacji elektrycznej – w pokoju ratowników zamontowano centralę sterowania urządzeniami wodnymi i oświetleniem hali basenowej. Natomiast w saunie parowej wykonywane są drobne poprawki glazury.

Wykonawcy zamontowali już na terenie całego budynku elementy tzw. białego montażu, tj. armaturę sanitarną, toalety, pisuary, umywalki czy natryski. Gotowe są także szatnie i przebieralnie dla osób korzystających z basenu, jak i z sal fitness znajdujących się na pierwszym piętrze budynku.

W dalszej kolejności budowlańcy przystąpią do wykończenia inwestycji wentylacyjnej w hali basenowej oraz do montowania urządzeń wodnych. Po zakończeniu montażu będzie można rozpocząć napuszczanie niecki basenu wodą.

Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu, choć spóźniona, pomału zbliża się ku końcowi. Postęp prac na budowie pływalni obserwowali radni Rady Miejskiej podczas wizji lokalnej w czwartek 19 września.

Wizyta na budowie basenu związana była z obradami komisji budżetowej, która zajmowała się stopniem zaawansowania gminnych inwestycji. Przeprowadzenie wizji lokalnej zaproponował radnym kierownik Przemysław Linda z Wydziału Zarządzania Rozwojem Urzędu Miejskiego w Miliczu.

Największa inwestycja w historii

Budowa basenu rozpoczęła się w maju 2011 r. Wykonawcą największej inwestycji ostatnich kilkunastu lat w gminie Milicz jest wrocławska firma Sport Halls. Budowa warta jest ok. 13 mln zł, z czego ponad 4 mln stanowią dotacje zewnętrzne.

Pierwotny termin zakończenia inwestycji planowany był na wrzesień 2012 r., jednakże napotkane problemy spowodowały jego przesunięcie. Podczas wizji lokalnej kierownik budowy Tomasz Wnuk wśród problemów wymienił: złe odwodnienie gruntu, które uniemożliwiło wylewanie fundamentów w pierwszej fazie budowy; srogą zimę utrudniającą betonowanie, a rok później kładzenie glazury; oraz problemy z podwykonawcami, którzy zaoferowali zaniżone ceny wykonania robót, co w efekcie przyczyniło się do niemożności zakończenia pracy przez te firmy i doprowadziło do konieczności zatrudnienia innych firm. Pomimo tych problemów zdaniem kierownika robót są szanse, aby budowa basenu skończyła się jeszcze w tym roku.

Pozostały wykończenia

Choć wykonawcy mają opóźnienia, to sama budowla już teraz robi wrażenie. Elewacja w sporej części jest przeszklona – zarówno od głównego wejścia, jak i od strony hali pływackiej. Przeszklenie to pozwala miliczanom już teraz podziwiać wnętrze pływalni, natomiast przyszłym użytkownikom basenu zapewni odpowiednio dużo światła w hali basenowej i sali fitness.

Same pomieszczenia są już praktycznie gotowe. Hala basenowa dzieli się na dwie części – sportową o wymiarach 16x25 m i głębokości od 1,30 cm do 1,80 cm, gdzie przewidziano 6 torów pływackich, oraz rekreacyjną o wymiarach 6x25 m i głębokości od 0,9 m do 1,1 m. W niecce tej przewidziano część do nauki pływania dla najmłodszych oraz część rekreacyjną z biczami wodnymi, przeciwprądami i kilkumetrową zjeżdżalnią wystającą ponad bryłę budynku. Wykonawcom pozostało jedynie zamontować schodki, linie graniczne torów czy skocznie, jednak będą one montowane tuż przed oddaniem basenu. W hali basenowej są natomiast gotowe miejsca siedzące dla widzów.

Sporo zainteresowanych do pływalni przyciągną również dwie sauny: fińska z cedru kanadyjskiego oraz parowa, którą w ostatnich dniach wyłożono glazurą. Na parterze kompleksu do wykonania pozostała szatnia dla osób niepełnosprawnych, a także wyposażenie w strefie kasowej basenu. Szatnie czekają też na montaż armatury sanitarnej.

Na piętrze budynku znajdują się pokoje obsługi pływalni oraz dwie sale. Pierwsza z nich przeznaczona będzie na potrzeby siłowni. Zamontowano w niej już elastyczną wykładzinę.
W sali fitness podłogę wyłożono drewnianymi panelami, a do montażu pozostały tylko lustra i barierki. To wszystko ze względu na przyszłe zastosowanie sali, w której prowadzone mogą być np. zajęcia baletowe. W przypadku obu sal pozostało już tylko wyposażenie ich w odpowiedni sprzęt.

Na zewnątrz pływalni wybudowano już nowy parking, teren ogrodzono i zasiano trawę. Jak tłumaczył radnym Tomasz Wnuk, w tej chwili na terenie budowy pracuje kilku podwykonawców. Zajmują się obi montażem instalacji ciepłowniczych, wentylacyjnych czy elektrycznych. Harmonogram prac przewiduje, że budowa pływalni zakończy się w grudniu. Wtedy gmina przystąpi do odbioru inwestycji. Odbiory mogą potrwać około dwóch miesięcy.

Coraz bliżej końca na budowie basenu

08/07/2013

8-1Roboty wykończeniowe, które są właśnie prowadzone na budowie pływalni przy milickiej „Dwójce”, z dnia na dzień przybliżają nas do jej otwarcia. Według zapewnień wykonawcy prace powinny zakończyć się do końca lipca.

Inwestycja polegająca na budowie pływalni przy największej gminnej szkole zmierza powoli ku końcowi. Prace wykonywane przez firmę Sport Halls rozpoczęły się w połowie 2011 r. Budowa basenu, która pochłonie w sumie blisko 13 mln zł, według najnowszych zapewnień kierownika budowy powinna zakończyć się do końca lipca. Największe wrażenie robi praktycznie wykończona hala basenowa. Niecka pływalni, ściany i schody prowadzące do zjeżdżalni są już wyłożone kafelkami i zafugowane.

W tej chwili podwykonawcy wykonują odwierty w nieckach, aby zainstalować w nich elementy dzielące ją na poszczególne tory. W tym samym czasie na zapleczu basenu wykonywana jest instalacja elektryczna.

Gotowe są już sauny – fińska, wyłożona elementami drewnianymi z cedru kanadyjskiego, oraz parowa – w której wykonywane są ostatnie poprawki. Gotowe są też sale fitness, które czekają wyłącznie na montaż specjalistycznej podłogi. Po wykończeniu obu sal „pod klucz” zamontowane zostaną lustra oraz wyposażenie. Zdaniem kierownika budowy Tomasza Wnuka elementy te będą instalowane w trakcie odbiorów technicznych.

Basen pięknieje także na zewnątrz, gdzie została już wykonana podbudowa oraz zamontowano krawężniki. W następnej kolejności układana będzie kostka brukowa na chodniku i parkingu.

Pomalowana jest elewacja pływalni, zamontowano też zewnętrzną zjeżdżalnię. – W tej chwili na budowie pracuje od 50 do 60 osób. Przy takim obłożeniu prace wykończeniowe powinny zakończyć się do końca lipca. Wtedy rozpoczniemy procedury odbioru całej inwestycji – wyjaśnia Tomasz Wnuk.
[ses]

 

Paweł HERL wygrał konkurs na menadżera Pływalni Krytej w Miliczu

Herl Paweł Herl, były Prezes Fundacji na rzecz Ziemi Milickiej, wygrał ogłoszony przez milicką spółkę OSiR konkurs na kierownika nowo wybudowanej krytej pływalni w Miliczu.

HerlNa konkurs wpłynęło w sumie pięć oferty, z których jedna po terminie i już na samym początku została odrzucona. Jedna z ofert nie spełniała wymogów formalnych i została odrzucona z chwilą otwarcia. Komisja konkursowa wybierała zatem kandydata spośród trzech osób spełniających wszystkie wymagania konkursu. W skład komisji weszli: burmistrz gminy Milicz Paweł Wybierała – Przewodniczący, Przewodniczący Rady Nadzorczej spółki OSiR - Rafał Kowalczyk, mecenas Cezary Kociński – członek oraz Prezes Zarządu spółki OSiR - Sławomir Jachimowski.

Po weryfikacji ofert i rozmowach z poszczególnymi kandydatami (tylko Paweł Herl jest mieszkańcem Milicza, pozostali to wrocławianin i mieszkaniec Obornik Śląskich) ostatecznie w poniedziałek 8 kwietnia br. zdecydowano o wyborze kandydata na stanowisko Kierownika Krytej Pływalni w Miliczu – wybrano Pana Pawła Herla.

W uzasadnieniu wyniku wyboru, czytamy, „iż Komisja dokonała wyboru kandydata na stanowisko do zarządzania Krytą Pływalnią w Miliczu, o wyborze zadecydowała rozmowa kwalifikacyjna, która potwierdziła bardzo dobrą znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem jak i problematyką zadań samorządu terytorialnego dla potrzeb nowowybudowanego obiektu. Przedstawiony przez kandydata program funkcjonowania Krytej Pływalni w Miliczu był najbardziej zbliżony, zbieżny z założonymi celami i zasadami funkcjonowania. Osoba ta posiada również wykształcenia wyższe kierunkowe zgodne z ogłoszeniem o naborze.”

Swoją pracę Paweł Herl rozpocznie 23 kwietnia br. w pomieszczeniach spółki OSiR, a dokładniej w hali sportowej, jednak docelowo jego biuro będzie się mieściło w obiekcie Krytej Pływalni. Na razie podpisano z nim umowę na czas określony, na 4 miesiące, w czasie których nowo wyłoniony menedżer będzie musiał przygotować plan finansowy i strukturę organizacyjną basenu. Do jego zadań w tym czasie będzie też należał nadzór z punktu widzenia użytkownika nad mającymi nastąpić już niedługo odbiorami technicznymi obiektu.

Ze wstępnych wyliczeń wynika, że roczne utrzymanie obiektu będzie wynosić ok. 2 mln zł, z czego przy dobrym gospodarowaniu i wykorzystaniu możliwości pływalni gmina będzie pokrywać ok. 60–70 procent. Resztę ma przynieść komercyjny dochód z funkcjonowania obiektu. Jego powstanie wiąże się z utworzeniem ponad 20 nowych miejsc na trudnym milickim rynku pracy, ale przede wszystkim z możliwością poprawy zdrowia i kondycji dzieci uczęszczających do milickich szkół. Koszty korzystania przez nie z plywalni w trakcie zajęć lekcyjnych będzie pokrywała gmina Milicz. Koszt budowy Krytej Pływalni wyniósł w sumie ok. 13 mln zł, z czego blisko 4 mln zł pochodzą z dotacji pozabudżetowych.

 

Postęp prac na budowie basenu

08/03/2013

7-131 maja to termin, kiedy powinna się zakończyć budowa pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu. Zajrzeliśmy na budowę, by sprawdzić, na jakim etapie znajdują się prace.

Inwestycja polegająca na budowie pływalni przy największej gminnej szkole zmierza powoli ku końcowi. Prace wykonywane przez firmę Sport Halls rozpoczęły się w połowie 2011 r. Budowa basenu, która pochłonie w sumie blisko 13 mln zł, powinna zakończyć się 31 maja. Tak wynika z obowiązującego harmonogramu prac. Oto jak przebiega praca w poszczególnych fragmentach obiektu.

Hala basenowa

Na trzy miesiące przed końcem prac w hali basenowej wykończona, choć jeszcze niezafugowana jest jej część rekreacyjna. Basen sportowy w tej chwili przygotowywany jest do wykładania kafelek. Te zaczęły się też już pojawiać na ścianach. – Po kilku tygodniach uzgodnień zadecydowaliśmy o wyłożeniu ścian białymi płytkami – wyjaśnia Tomasz Wnuk, inżynier budowy. Równolegle trwają prace polegające na zakończeniu układania instalacji podgrzewających podłogi, uzbrojeniu jej i zalaniu betonem. Następnym krokiem będzie montaż okładzin, po których chodzić będą osoby korzystające z pływalni.

Siłownia i fitness

Na piętrze budynku znajdują się sala fitness oraz siłownia. W obu przypadkach wymagane jest jeszcze dokończenie podłóg, zamontowanie podwieszanych sufitów oraz ponowne przemalowanie pomieszczeń. – W zależności od przeznaczenia sali fitness jesteśmy w stanie zamontować w niej lustra oraz obręcze, które mogą posłużyć m.in. do zajęć z baletu – wyjaśnia Tomasz Wnuk. Inspektor zwraca również uwagę na bardzo dobre oświetlenie tej sali – jedna ze ścian, od strony zachodniej budynku, składa się wyłącznie z szyb.

Po wykończeniu pomieszczeń wykonawca robót zamontuje także osprzęt w siłowni, który wybierze zarządca obiektu.

Centrum sterowania

Najbardziej posunięte do przodu prace są w podziemi pływalni, w której znajdują się filtry basenowej wody. – Zamontowana jest cała instalacja mająca doprowadzać i odprowadzać wodę ze zbiorników. Gotowe jest też pomieszczenie, w którym zamontowana zostanie aparatura do dozowania środków chemicznych i korygowania pH wody – wymienia inżynier budowy. Na tym samym poziomie zamontowany jest już piec c.o. oraz instalacja rozdzielająca ciepło. – Czekamy jeszcze na sprzęt odpowiadający za wentylację obiektu – zaznacza Tomasz Wnuk.

Frontem do klienta

Punkt obsługi klientów basenu ciągle jest przygotowywany. Zamontowano już ościeżnice od głównego wejścia, montowany jest wiatrołap. W tej chwili trwają prace związane z montażem zadaszenia nad wejściem.

Jeżeli idzie o elewację, to z informacji, które otrzymaliśmy od inżyniera budowy, wynika, że wybrano jej ostateczną barwę – oksydową czerwień. Tynk strukturalny powinien zostać położony na ścianach pływalni w połowie marca, gdy ustąpią mrozy. – Wykonanie tworzącej całość elewacji drewnianej zlecimy pod koniec miesiąca, tak by móc ją zamontować w kolejnych tygodniach – wyjaśnia Tomasz Wnuk. Na montaż czekać będzie także zjeżdżalnia, która umieszczona zostanie na południowej ścianie budynku.

[ses]

Dyrekcja i Zarząd Rady Rodziców milickiej "Dwójki" z wizytą na budowie basenu

11/01/2013

6-1W miniony piątek 4 stycznia na terenie budowy krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Muzycznej I Stopnia w Miliczu odbyło się spotkanie Zarządu Rady Rodziców milickiej „Dwójki" i dyrekcji szkoły z burmistrzem Pawłem Wybierałą oraz kierownikiem Wydziału Zarządzania Rozwojem Przemysławem Lindą.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy Rady Rodziców, która spotkała się z aprobatą burmistrza, więc osobiście uczestniczył w spotkaniu. Radę Rodziców reprezentował jej Zarząd w składzie: Janusz Juchnowicz – przewodniczący, Jacek Biernat, Maciej Sokołowski, Przemysław Nowak i Dariusz Moczulski. Szkołę reprezentowała dyrektor Jolanta Wybierała oraz Józef Wojtyczka. Ubrani w kaski goście obejrzeli stan prac zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku.

Przedstawiciele Rady Rodziców byli pod dużym wrażeniem postępu prac wewnątrz krytej pływalni, które obecnie są już na etapie wykończeniowym. Wyrażali przy tym swoje uwagi i pomysły dotyczące rozwiązań technicznych samego wykończenia, które reprezentanci gminy skrzętnie odnotowywali. Burmistrz podziękował Radzie Rodziców za tę inicjatywę, podkreślając, że właśnie teraz, na etapie trwania prac, takie uwagi i pomysły są bardzo cenne, bo przecież basen ma służyć dzieciom milickiej „Dwójki", pozostałych szkół gminnych oraz mieszkańcom Milicza i całej gminy.

Obecnie na ukończeniu jest układanie kafli w niecce basenu rekreacyjnego, a powierzchnia niecki basenu pływackiego jest wyrównywana i przygotowywana do kafelkowania. W dniu wczorajszym pracownicy gminy wraz z projektantem ze względu na konieczność zachowania parametrów bezpieczeństwa i trwałości, a także łatwości czyszczenia i efektu wizualnego dobierali drewno do sauny oraz terakotę na podłogi w szatniach, pomieszczeniach ratowników, ubikacjach i w hali basenu. Spod pyłu i folii zabezpieczających wyłania się wreszcie przyszły kształt wnętrza krytej pływalni.


Na basenie trwają prace mimo chłodów

05/12/2012

5-1Mimo niekorzystnej aury związanej z początkiem zimowych chłodów na terenie budowy krytej pływalni przy SP2 trwają prace budowlane. Otwory okienne budynku zostały zamknięte i zabezpieczone, zakończono również montaż dachu, więc prace wykonywane są głównie wewnątrz budynku, ogrzewanego specjalnymi dmuchawami.

Na najniższej kondygnacji - w piwnicach - zostały wykonane tynki w części socjalnej (wraz z malowaniem), a obecnie układana jest tam terakota na posadzkach.

Na parterze zakończono wylewanie podłoży betonowych pod posadzki i powierzchnia w obrębie części socjalnej jest przygotowywana do układania terakoty. Ściany w części socjalnej parteru i piętra są już otynkowane.

W części basenowej zakończono prace związane z izolacją niecki basenu rekreacyjnego, który jest praktycznie gotowy do układania płytek ceramicznych. Rozpoczęto prace izolacyjne niecki basenu sportowego. W całym budynku wykonano również instalacje kanalizacji deszczowej, kotłowni gazowej, orurowanie instalacji CO piwnic oraz kanały wentylacyjne na parterze i piętrze.


Prawie 900 tys. dofinansowania dla gminy Milicz ze środków RPO

17/10/2012

4-1Zarząd Województwa Dolnośląskiego uchwałą nr 2972/IV/12 z dnia 9 października 2012 r. wybrał do dofinansowania, w ramach RPO WD 2007-2013, projekty pn.: „Budowa krytego basenu przy Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Muzycznej I Stopnia w Miliczu wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną" (wnioskowana kwota dofinansowania 849 625,39 zł) oraz „Rewitalizacja terenów zielonych na obszarze wsparcia wraz z ich oświetleniem parkowym i monitoringiem w Miliczu" (Wnioskowana kwota dofinansowania 49 997,67 zł).

Na listę rezerwową trafiły kolejne dwa projekty: „Przebudowa Przedszkola Samorządowego w Miliczu – etap II i „Modernizacja ogródka jordanowskiego przy zbiegu ulicy Trzebnickiej i Powstańców Wielkopolskich w Miliczu".

Decyzją zarządu Milicz otrzyma więc prawie 900 tysięcy złotych wsparcia z RPO WD. We wrześniu br. burmistrz gminy Milicz podpisał również umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki o dofinansowanie budowy krytej pływalni w Miliczu w kwocie 3 milionów złotych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.


Dach milickiej pływalni gotowy, trwa montaż okien

26/10/2012

3-1Firma Sport-Halls, realizująca zadanie budowy krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Muzycznej I Stopnia w Miliczu zakończyła układanie dachu budynku pływalni i obecnie dach jest przygotowywany do odbioru. Firma rozpoczęła również szklenie okien budynku specjalnymi pakietami szybowymi. Tworzą je dwie szyby o grubości. 6 mm każda, pomiędzy którymi jest przestrzeń wypełniona argonem. Bryła basenu zostanie więc zamknięta jeszcze przed nadejściem zimy.

 

 

 

 

Z wizytą na budowie basenu

17/08/2012

2-2W maju 2011 r. rozpoczęły się prace na budowie pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu. Od tego czasu upłynął już ponad rok, budynek wspiął się znacznie powyżej poziomu zero, a w tej chwili trwają testy szczelnościowe głównej niecki basenu. Ta niemal 13-milionowa inwestycja zostanie oddana do użytku na początku 2013 r.

Kamień węgielny pod tę inwestycję wkopano 12 maja 2011 r., a wkrótce po tym wydarzeniu ruszyły prace wykonywane przez firmę SportHalls. Prace te jednak na początku wakacji ub.r. zostały wstrzymane ze względu na wody gruntowe, jakie zalewały plac budowy. Po zmianie technologii odwadniania wykopu prace ponownie ruszyły. Po wykonaniu zbrojeń i zalaniu betonem konstrukcji żelbetowych nadszedł czas na profilowanie niecek basenu – te prace wykonane zostały jesienią. Zalewanie stropów zakończyło się w lutym 2012 r., jednak realizacja inwestycji miała wówczas kilka tygodni opóźnienia. Przyczyną tego były problemy z wynagrodzeniem dla pracowników jednego z podwykonawców. W maju gmina Milicz przybliżyła się do uzyskania trzymilionowego dofinansowania tej inwestycji ze środków Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego. 17 maja decyzją radnych Sejmiku Województwa Dolnośląskiego (m.in. Dariusza Stasiaka, Patryka Wilda czy Andrzeja Łosia – wszyscy z Obywatelskiego Dolnego Śląska Rafała Dutkiewicza) gmina Milicz uzyskała 3 mln dofinansowania na prowadzenie tej inwestycji. Kolejnym widocznym etapem prac był montaż konstrukcji dachowej, jaki rozpoczął się w połowie lipca.

Jednocześnie trwały prace nad montażem instalacji sanitarnej. Na początku sierpnia na budowie basenu rozpoczął się test szczelności basenu. Jego rekreacyjna część przeszła go pozytywnie, a w tej chwili sprawdzana jest szczelność niecki sportowej basenu.

W tym samym czasie trwają prace polegające na montażu instalacji elektrycznej. Również główne wejście na teren pływalni zaczyna nabierać właściwego kształtu.

 Mówiąc krótko, zbliżamy się wielkimi krokami do momentu, gdy budynek będzie zadaszony i oszklony. Wtedy pozostanie wykonanie elewacji pływalni i jego wykończenie wewnątrz. Planowany termin zakończenia tej niewątpliwie najważniejszej na przestrzeni ostatnich kilku lat gminnej inwestycji przewidziany jest na styczeń 2013 r.


Sprawdzają szczelność basenu

10/08/2012

1-1Od dwóch tygodni na budowie basenu sprawdzana jest jedna z ważniejszych rzeczy w całej inwestycji – szczelność niecek pływalni. 30 lipca woda została napuszczona do części rekreacyjnej basenu, a pod koniec ubiegłego tygodnia także do części sportowej. Jak poinformował nas kierownik robót Janusz Bieleń, po zalaniu niecek wodą w kilku miejscach pojawiły się przecieki, jednak z biegiem czasu materiał uszczelniający nieckę zadziałał i woda znikała. – W warunkach laboratoryjnych potrzeba dwóch tygodni, aby materiał uszczelniający zaczął pracować i wypełniać ubytki, natomiast w warunkach naturalnych potrzebne jest około miesiąca. Dlatego też jesteśmy dobrej myśli – wyjaśnia kierownik robót. Kolejnym etapem prac będzie montaż stolarki okiennej oraz dokończenie montażu dachu pływalni. Prace te powinny zakończyć się na przełomie sierpnia i września. [ses]

 

Trwa montaż dachu krytej pływalni w Miliczu

25/07/2012

 

Od czwartku 19 lipca firma Sport Halls rozpoczęła kolejny etap budowy krytej pływalni w Miliczu – montaż dachu. Jednocześnie trwa montaż instalacji sanitarnej. Prace potrwają jeszcze ok. 3 tygodni, a na przełomie lipca i sierpnia rozpoczną się próby szczelności niecki basenu oraz budowa instalacji elektrycznej. We wtorek 24 lipca Burmistrz Gminy Milicz podpisał z firmą Sport Halls aneks do umowy dot. budowy krytej pływalni, w którym ostateczne zakończenie prac wyznaczono na koniec stycznia 2013 r.

 

Opóźnienia na budowie basenu

05/06/2012

Budowa basenu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu posuwa się do przodu, lecz z opóźnieniami. Są one wynikiem błędów w harmonogramie prac, w związku z czym planowany termin zakończenia budowy, który pierwotnie ustalono na 30 września, jest niemożliwy do zrealizowania.
Prace budowlane na basenie opóźniane były już dwukrotnie. Za pierwszym razem, w lipcu 2011 r., wykonująca pracę firma Sport Halls napotkała na problem wód gruntowych, które zalewały budowę basenu. Po zastosowaniu innej technologii i użyciu większej liczby igieł pompy osuszyły teren, umożliwiając dalsze prace.
Kolejny przestój pojawił się, kiedy w lutym pracownicy jednego z podwykonawców prowadzących prace na budowie basenu nie otrzymali należnych im wynagrodzeń. Mężczyźni musieli iść na przymusowy urlop, co doprowadziło do zastopowania prac. Kilkanaście dni trwało również wybranie nowego podwykonawcy, który kontynuował przerwane przez poprzedników prace.
Pod koniec marca główny wykonawca inwestycji dokonał zmiany kierownika budowy basenu, ten z kolei został zobowiązany do przygotowania nowego harmonogramu prac, uwzględniającego opóźnienia. Obecnie prace zmierzają do przykrycia powstałej konstrukcji dachem, co zostanie wykonane na początku czerwca.
Powyższe sytuacje wpływają na ogólne tempo budowy pływalni. Tym samym pierwotnie planowany termin zakończenia prac, tj. 30 września, jest niemożliwy do osiągnięcia. [ses]

 

 

Szansa na 3 mln dofinansowania budowy basenu przy SP2

11/05/2012

Gmina Milicz jest o krok od uzyskania 3 mln dofinansowania na trwającą właśnie budowę krytej pływalni przy SP nr 2 w Miliczu. 8 maja Zarząd Województwa zaakceptował projekt Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Dolnośląskiego i na liście zadań wskazanych do dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej znalazła się także gmina Milicz. Zarząd zdecydował o przyznaniu jej kwoty 3 mln zł. Od 17 maja uchwałą w sprawie przyjęcia PRSWD na lata 2012–2014 zajmie się sejmik województwa. Po przyjęciu uchwały wytypowani przez Zarząd Województwa potencjalni beneficjenci będą mieli czas do 31 maja, by złożyć wnioski poparte opinią marszałka województwa do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dofinansowanie jest więc w zasięgu ręki. 3 mln dofinansowania na basen znacznie powiększą dotychczasową kwotę środków, jakie przez ostatnie dwa lata udało się pozyskać gminie Milicz z zewnątrz na inwestycje. Będzie to w sumie prawie 12 mln zł.
Budowę basenu przy milickiej „Dwójce" gmina Milicz rozpoczęła się w maju 2011 roku, a planuje zakończyć ją we wrześniu tego roku. Prace budowlane wykonuje wyłoniona w przetargu firma Sport Halls, a łączny koszt budowy to 12 mln 586 tys. zł.

 

 

Budowa basenu już ponad poziomem zero

08/03/2012

Budowa krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Muzycznej I Stopnia w Miliczu wyszła już ponad poziom 0. Firma Sport-Halls pod koniec lutego zakończyła proces zalewania stropów, a obecnie rozpoczęły się prace związane ze stawianiem murów. Udało się uniknąć opóźnień w zwiazku z lutowymi mrozami. Zgodnie z harmonogramem budowy konstrukcja dachu pływalni ma być więc montowana na przełomie marca i kwietnia.

 

 

Mrozy zwolniły prace przy budowie basenu

20120203-103/02/2012

 

Pomimo siarczystych mrozów prace przy budowie krytej pływalni przy SP2 trwały nieprzerwanie do ubiegłego piątku, jednak od poniedziałku, z powodu znacznego obniżenia się temperatury, zostały ograniczone do prac porządkowych i zabezpieczeń związanych z BHP. Jak deklaruje kierownik budowy Michał Andrasiewicz, jak dotąd firma Sport-Halls nadrobiła opóźnienia w harmonogramie prac i teoretycznie do 20 lutego ma zakończyć kolejny etap budowy oraz rozpocząć prace ponad poziomem 0. Czy uda się dotrzymać tego terminu, zależy od intensywności mrozów, opóźnienia nie powinny być jednak większe niż 1,5 tygodnia.

 

 

Jesienny stan prac na budowie basenu

08/12/2011

 

Na budowie krytej pływalni przy SP2 trwają prace przy konstrukcji żelbetowej ścian i przyszłych niecek basenu. Lada moment inwestycja wyjdzie z ziemi, a jeszcze w tym miesiącu zostaną zamontowane wielkogabarytowe filtry, które zgodnie z projektem muszą być umiejscowione pod stropem. Na szczęście sucha i łagodna jesień sprawiła, że nie ma opóźnień i prace firmy SportHalls przebiegają zgodnie z planem.

 

 

Co nowego na placu budowy basenu?

20111018-218/10/2011

Obecnie trwa zbrojenie i zalewanie betonem konstrukcji żelbetowych krytej pływalni przy SP2 w Miliczu. Do końca roku wykonawca robót – firma SportHalls – zamierza wyjść z budową konstrukcji pływalni ponad powierzchnię gruntu, zaizolować ją i obsypać ziemią. Postęp prac będzie jednak uzależniony od pogody.

 

 

 

 

Kolejny etap budowy krytej pływalni

04/10/2011
20111004-1
Trwa zbrojenie i budowa elementów konstrukcyjnych krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 i Szkole Muzycznej I Stopnia w Miliczu. We wrześniu na placu budowy pojawił się dźwig, który pozostanie na niej do momentu ukończenia budowy gmachu pływalni.

 

 

 

 

20111004-220111004-3

 

 

Budowa basenu postępuje

26/08/2011
20110826-1
Firma SportHalls kontynuuje prace przy budowie krytej pływalni przy SP2, deklarując, że mimo opóźnień spowodowanych problemem z pojawiającą się w wykopach wodą gruntową uda jej się zrealizować inwestycję w terminie. Dzięki zastosowanym przez firmę rozwiązaniom technicznym woda jest już skutecznie odpompowywana. Obecnie trwa betonowanie podkładów pod płyty fundamentowe oraz ułożenie izolacji bentonitowej. Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się też zbrojenie. Kolejnym etapem będzie budowa ścian na poziomie -1.

 

 

 

Wznowiono prace przy budowie basenu

29/07/2011
2011dziennik1
Po dłuższym przestoju spowodowanym trudnościami z odwodnieniem wykopu pod budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr2 w Miliczu na terenie inwestycji w ostatnich dniach pojawiła się ekipa budowlana. Fachowcy z firmy SportHalls przebudowali odpływ wody deszczowej z istniejącego budynku szkoły i wpięli go do deszczowej kanalizacji miejskiej. Ponadto firma przestawi ogrodzenie budowy, aby mógł na nią wjechać ciężki sprzęt budowlany, potrzebny do robót betonowych. W najbliższy poniedziałek wiceburmistrz Andrzej Fortuniak spotka się z przedstawicielami firmy Komplet Inwest sp. j., sprawującej nadzór inwestorski nad budową milickiej krytej pływalni.

 

 

Uroczyste rozpoczęcie budowy krytej pływalni w Miliczu

13/05/2011

W czwartek 12 maja na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Muzycznej I stopnia w Miliczu odbyło się uroczyste rozpoczęcie budowy krytej pływalni. W uroczystości wzięli udział wicemarszałek województwa dolnośląskiego Radosław Mołoń, burmistrz gminy Milicz Paweł Wybierała, zastępca dyrektora Departamentu Spraw Społecznych w Urzędzie Marszałkowskim Dominik Kłosowski, radny Sejmiku Dolnośląskiego Dariusz Stasiak, przewodniczący Rady Miejskiej w Miliczu Edmund Bienkiewicz, miliccy radni i inni ważni goście. Szkołę Podstawową nr 2 w Miliczu reprezentowali jej nauczyciele i pracownicy, członkowie Rady Rodziców z jej przewodniczącym Januszem Juchnowiczem i uczniowie.

basen kamien wegielny


„Kiedy marzy jeden człowiek, to pozostaje tylko marzenie, kiedy marzą wszyscy, to zaczyna się nowa rzeczywistość” - powiedziała w swym wystąpieniu dyrektor SP2 Jolanta Wybierała. Podkreśliła, że bez względu na trudy i problemy, jakie czekają realizację tej inwestycji, dziś milickie marzenia o krytej pływalni wydają się realne jak nigdy przedtem. Burmistrz Paweł Wybierała zapewnił, że inwestycja zostanie zakończona we wrześniu 2012 r.
Ceremonii poświęcenia placu budowy dokonał dziekan dekanatu milickiego ks. Kazimierz Kudryński. Następnie przy dźwiękach przebojów zespołu Queen „We will rock you” oraz „We are the champions” wicemarszałek, burmistrz, dyrektor „dwójki”, przewodniczący Rady Miejskiej, prezes zarządu spółki SportHalls, przewodniczący Rady Rodziców oraz przewodnicząca samorządu uczniowskiego wmurowali kamień węgielny, wykonany w darze dla szkoły przez pana Krzysztofa Winnickiego z Sułowa. Po tym kulminacyjnym punkcie uroczystości wszyscy zaproszeni goście udali się do restauracji „Parkowa”, gdzie obejrzeli prezentację na temat inwestycji budowy krytej pływalni przy SP2, przygotowaną przez kierownika Wydziału Inwestycji i Rozwoju Gminy Przemysława Lindę, oraz uczestniczyli w uroczystym obiedzie.

relacja TV z tej uroczystości

 

 

Umowa na budowę basenu podpisana

10/11/2010
2010 podpisanie umowyW środę 10 listopada burmistrz gminy Milicz Paweł Wybierała podpisał umowę z firmą Sport Halls, która wygrała przetarg na projekt i budowę basenu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Miliczu. Przypomnijmy, w przetargu wzięło udział 16 firm. Najkorzystniejszą ofertę przygotowała wrocławska firma Sport Halls, która prace związane z zaprojektowaniem i wybudowaniem basenu wyceniła na kwotę  11 mln 950 tys. zł. Kryta pływalnia przy milickiej dwójce powstanie do wakacji 2012r. 

 

Pierwsze koncepcje projektowe basenu

22/06/2010
bm3Dnia 17 czerwca odbyło się spotkanie burmistrza Pawła Wybierały z dyrekcją oraz rodzicami w Szkole Podstawowej nr 2. Głównym tematem spotkania było przedstawienie koncepcji zagospodarowania terenu szkoły oraz pierwszych rzutów projektowanego basenu. Koncepcję opracowało współpracujące z BI Monolit biuro architektoniczne FORUM.

 

logo milicz

 logo poziome plywalnia

plywalnia

Logo OK

pgk dolina baryczy logo

 ****************************

TV pow mil

Aktywnie po dolinie Baryczy

 

autobus iskra3

 

GALEN2015

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ

BSMILICZ

NADLESNICTWO MILICZ LOGOTYP
logo ARTZBYT Milicz
tarczynski d
logo BOSS
logo km maszynybudowlane
ipad
sadzikdajczman rowery
1 baner kajaki

logo uzrodla
milicz na sportowo