BIP

STANDARD MALOLETNICH OSIR2024

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

 

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

Nareszcie! Rząd ogłosił kolejne etapy znoszenia obostrzeń i odmrażania życia społecznego w Polsce. Złagodzenie zasad dotyczy także siłowni, basenów i klubów fitness. Kiedy się otwieramy? Już za tydzień! Od 6 czerwca br. rusza siłownia i sala fitness na "milickaFALA", a po dopuszczających wynikach badań wody z cyrkulacji i wody basenowej  ruszamy z nieckami do pływania! "Już na 1 czerwca zaplanowaliśmy pobór wody do badań, na wynik musimy jednak poczekać dwa tygodnie. Mamy nadzieję, że otworzymy się od 15 czerwca.- mówi Prezes Zarządu OSiR Milicz - Jacek Biernat.

SGSrekreacja

Premier Mateusz Morawiecki podał datę 6 czerwca. Tego dnia mogą zostać ponownie uruchomione takie obiekty sportowe i rekreacyjne jak baseny, siłownie i kluby fitness. Wszystkie miejsca mają działać w zaostrzonym rygorze sanitarnym. – przed nami nowa rzeczywistość, w której musimy się nauczyć żyć. Mam tę nadzieję że przy odpowiedniej dyscyplinie będziemy mogli szybko wrócić do normalności. Trzymajmy się jednak zasad, ta walka wciąż trwa – powiedział Mateusz Morawiecki.

Rozmowy na temat uzyskania pozwolenia dla otwarciu basenów, klubów fitness oraz siłowni trwały już od kilku tygodni. - Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i priorytetem jest zdrowie. Jesteśmy w kontakcie ze środowiskiem pływackim. Pani minister Danuta Dmowska-Andrzejuk korzysta ze wsparcia i doświadczenia Otylii Jędrzejczak. Jest ona bowiem specjalistką w zakresie upowszechniania sportu, a także zakresie sportu wyczynowego - poinformowało biuro komunikacji ministerstwa sportu.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, które obowiązują od 30 maja, maseczki nie będą obowiązkowe w przestrzeni otwartej przy zachowaniu dystansu między osobami. To dobra wiadomość dla osób uprawiających sport. Powoduje bowiem brak obowiązku zakrywania twarzy np. w czasie biegania czy jazdy na rowerze. Środowiska biegowe oraz kolarskie apelowały o to już od dłuższego czasu. Niestety w przestrzeni publicznej -w tym także w obiektach pływalni czy siłowni, do strefy ćwiczeń, musimy nosić okrycie ust i nosa).

silownie 4 covid1
silownie 4 covid2

Zasady dotyczące korzystania z basenów. Rząd po opublikowaniu IV etapu odmrażania gospodarki i życia publicznego, rozpoczął działania wspólnie z zarządcami obiektów nad ustaleniem zasad, na podstawie których użytkownicy będą mogli bezpiecznie korzystać z obiektów. Specjalne wytyczne podano w rozporządzeniu i będą one obowiązywały w chwili otwarcia basenów. pobierz zarządzenie

Zapisano w nim, że z "basenów będzie mogło korzystać do 4 osób na tor, nie więcej niż połowa obłożenia obiektu, nie więcej niż 150 uczestników, bez udziału publiczności".

Wcześniej otwarte zostały natomiast m.in. wielofunkcyjne boiska i hale sportowe. W każdym z tych obiektów obowiązuje rygor sanitarny i maksymalna liczba osób zależna od powierzchni. Zaleca się także zachowanie dystansu między osobami.

logo milicz

 logo poziome plywalnia

plywalnia

Logo OK

pgk dolina baryczy logo

 ****************************

TV pow mil

Aktywnie po dolinie Baryczy

 

autobus iskra3

 

GALEN2015

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ

BSMILICZ

NADLESNICTWO MILICZ LOGOTYP
logo ARTZBYT Milicz
tarczynski d
logo BOSS
logo km maszynybudowlane
ipad
sadzikdajczman rowery
1 baner kajaki

logo uzrodla
milicz na sportowo