BIP

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

W Polsce sezon kąpieliskowy już się rozpoczął, ale przed wypoczynkiem nad wodą warto sprawdzić, czy dane miejsce jest bezpieczne. Jak to zrobić?
Bezpieczna kąpiel to podstawa wypoczynku nad wodą. Wybór odpowiedniego miejsca ma tu znaczenie. Jak co roku, w czerwcu ruszył „Serwis kąpieliskowy” online prowadzony przez Główny Inspektorat Sanitarny. Jak sprawdzić, czy kąpielisko jest bezpieczne?

 serwis kapielowy logo

W serwisie można znaleźć szczegółowe informacje nie tylko na temat jakości wody w danym kąpielisku, lecz także wiele praktycznych informacji na temat dostępnej na miejscu infrastruktury i usług, w tym m.in. obecności ratownika.

Jeśli chodzi o czystość wody, to serwis podaje bardzo precyzyjne informacje m.in. na temat występowania w niej tzw. bakterii kałowych (enterokoków oraz Escherichia coli – E.coli). Są to istotne informacje ze zdrowotnego punktu widzenia, gdyż wspomniane bakterie mogą wywoływać u kąpiących się w zanieczyszczonej nimi wodzie osób różnego rodzaju infekcje – w tym zwłaszcza infekcje układu moczowo-płciowego, lecz również infekcje skórne czy też biegunki.

Kąpiel w mocno zanieczyszczonej tymi bakteriami wodzie może być szczególnie niebezpieczna dla osób z osłabionym układem immunologicznym, kobiet w ciąży, a także osób z niezagojonymi ranami na skórze. Jak badana jest woda na kąpieliskach?

Jak czytamy w "Serwisie kąpieliskowym", oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września (w tych ramach czasowych sezony kąpielowe dla poszczególnych kąpielisk rozpoczynają się i kończą). Badania realizowane są zgodnie z ustalonym harmonogramem pobierania próbek, który obejmuje jedno badanie
nie wcześniej niż 10 dni przed otwarciem sezonu kąpielowego danego kąpieliska oraz nie mniej niż trzy próbki w sezonie kąpielowym (lub dla kąpielisk, w których sezon kąpielowy nie przekracza 8 tygodni nie mniej niż dwie próbki), w okresie funkcjonowania kąpieliska, tak aby przerwa między badaniami nie przekraczała miesiąca.

Woda w kąpieliskach jest monitorowana pod kątem występowania przekroczeń zanieczyszczeń mikrobiologicznych oraz obecności w wodzie zakwitu sinic (smugi, kożuch, piana), rozmnożenia się makroalg lub fitoplanktonu morskiego lub obecności innych zanieczyszczeń, takich jak materiały smoliste, szkło, tworzywa sztuczne, guma oraz inne odpady (w ilości nie dającej się natychmiast usunąć z wody).

Na dzień 7 czerwca 2022 roku w Polsce funkcjonuje 679 kąpielisk.
Miło nam zakomunikować, iż KĄPIELISKO KARŁÓW w Miliczu od bieżacego roku również znajduje się na tej liście! ZAPRASZAMY

Źródło: zdrowie.pap.pl, Serwis Kąpieliskowy

badanie1

Przed tygodniem wykonaliśmy pierwsze pobory wody basenowej do badań mikrobiologicznych. Swoją próbkę pobrała również stacja epidemiologiczna w Miliczu. Z częśtotliwością co dwa tygodnie akredytowane laboratorium SGS Poznań będzie nas informowało o ewentualnym niebezpieczeństwie czyhającym w wodzie z naszego akwenu. My zaś zawsze będziemy na staży, by przeciwdziałać ewentualnemu zagrożeniu. Nowa tablica informacyjna informować zaś będzie Państwa o aktualnej sytuacji.

logo milicz

logo poziome plywalnia
plywalnia

Logo OK

GALEN2015

1 baner kajakilogo uzrodla

 ********************

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ


BSMILICZ

logo ARTZBYT Milicz

tarczynski d

logo BOSS

logo km maszynybudowlane
ipad
sadzik

milicz na sportowo