BIP

STANDARD MALOLETNICH OSIR2024

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

 

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

oswiadczenie burmistrza osir2013

KOMUNIKAT
WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE, ŻE ZAPLANOWANE PRZEZ ORGANIZATORA - Spółkę OSiR - ROZGRYWKI LIGOWE W BIEŻĄCYM SEZONIE NIE ODBĘDA SIE!

Mimo naszych chęci i podjętych już działań, nie udalo się przekonać milickich radnych, by Ci dofinansowali organizację lig, tym samym z przykrością informujemy, iż w bieżącym sezonie OSiR nie posiada środków na przeprowadzenie cyklicznych rozgrywek ligowych.

ORGANIZATOR
Prezes Zarządu
Sławomir Jachimowski

tygodnikmczwartek, 31 października 2013 - Małgorzata Czapczyńska

Od początku kadencji burmistrza Pawła Wybierały, w większości opozycyjna do niego Rada Miejska prowadzi własną „politykę finansową” gminy. Polega ona w głównej mierze na cięciu, podważaniu i dyskredytowaniu niemal wszystkiego co zaplanuje w wydatkach burmistrz.

Ta tendencja ufasadowiła się na dobre po nieudanym referendum, w którym 11-tka radnych upatrywała szansy pozbycia się Wybierały i trwa. Niejednokrotnie na łamach „Głosu Milicza” miliccy radni żalili się i żalą, że nasza gazeta ich szkaluje, wyśmiewa i pozbawia społecznego autorytetu. Ale ostatni przykład z Nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej, dotyczący odmowy dodatkowych środków OSiR-owi, a tak naprawdę milickim klubom sportowym, po raz kolejny pokazuje, z czym mamy do czynienia w milickim samorządzie. To nie pierwszy raz, gdy Rada Miejska w Miliczu zabiera, tnie lub nie chce dać środków na sport i kulturę fizyczną. Przekonał się o tym nie tak dawno choćby KS Milicz, któremu Rada Miejska zamknęła drogę do startu w rozgrywkach I Ligi. Przekonywały się o tym niejednokrotnie kluby i organizacje sportowe, którym mimo ich protestów, radni cięli środki finansowe. Teraz już bez ogródek na szafot kładziona jest spółka OSiR.

tygodnikmczwartek, 31 października 2013 - Sebastian Stelmach

Czy chcemy doprowadzić do sytuacji, w której Milicz, tak jak został przedstawiony w telewizji, będzie znany tylko z tego, że można tu dostać w mordę? – pytał radny Adam Jaskulski radnych przeciwnych dalszemu finansowaniu zajęć sportowych w obiektach OSiR-u. Ostatecznie Rada Miejska pieniędzy nie dała. Funkcjonowanie klubów sportowych stoi teraz pod ogromnym znakiem zapytania.

ig-glosowanie

Przypomnijmy, że radni, przyjmując tegoroczny budżet, ucięli blisko 300 tys. zł, które spółka OSiR miała otrzymać z tytułu wynajmu obiektów sportowych na rzecz klubów działających na terenie gminy. Podczas dyskusji nad kształtem tegorocznego budżetu radni zapewniali, że gdy spółce zabraknie środków, to zostaną one w ciągu roku dołożone. OSiR przyznane środki wykorzystał, po czym na początku października wystąpił do burmistrza i Rady Miejskiej o zapewnienie 202 tys. zł, które pozwolą opłacić funkcjonowanie obiektów w okresie od września do końca roku. Stosowny projekt uchwały, zmieniającej tegoroczny budżet, przygotował burmistrz Paweł Wybierała.

Honorowy patronat meczu na szczycie dwóch najlepszych dolnośląskich żeńskich zespołów walczących w DRUŻYNOWYM PUCHARZE POLSKI w tenisie stołowym, objął Burmistrz Gminy Milicz - Paweł Wybierała.
Sponsorem imprezy jest Bank Spółdzielczy w Miliczu

plakat gender 2013

W czwartek 21 listopada w hali sportowej milickiego OSiR-u zostanie rozegrany mecz tenisa stołowego w ramach Drużynowego Pucharu Polski kobiet. W Miliczu zaprezentują się jedne z najlepszych zawodniczek w Polsce, co jest nie lada gratką dla sympatyków tenisa stołowego.

W czwartkowe popołudnie 21 października w hali sportowej przy ul. Armii Krajowej 7 zagrają ze sobą dwa zespoły, które na co dzień występują w kobiecej ekstraklasie tenisa stołowego. W derbach Dolnego Śląska zmierzą się tenisistki z KU AZS UE Wrocław z MKSTS Polkowice.
W składach obydwu zespołów wystąpią medalistki mistrzostw Polski, obecne reprezentantki kraju, uczestniczki Igrzysk Olimpijskich z Londynu czy medalistki Akademickich Mistrzostw Europy, w dwóch słowach – tenisowa śmietanka.
W składzie Wrocławia najbardziej utytułowanymi zawodniczkami są: Daria Łuczakowska, Natalia Bajor i Sandra Wabik. Zespół prowadzi trener Zdzisław Tolzdorf. Polkowiczanki z kolei wystąpią w następującym składzie: Katarzyna Grzybowska, Agata Pastor oraz Natalia Michorczyk. MKSTS prowadzi trener Sławomir Słowiński.
Głównym organizatorem jest spółka OSiR oraz UKS Smecz Milicz. Pomysłodawcą i współtwórcą jest trener milickiej sekcji tenisa stołowego Rafał Gendera z córką Sonią. Zapraszamy całe rodziny, młodzież i dzieci. Wstęp wolny.

logo milicz

 logo poziome plywalnia

plywalnia

Logo OK

pgk dolina baryczy logo

 ****************************

TV pow mil

Aktywnie po dolinie Baryczy

 

autobus iskra3

 

GALEN2015

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ

BSMILICZ

NADLESNICTWO MILICZ LOGOTYP
logo ARTZBYT Milicz
tarczynski d
logo BOSS
logo km maszynybudowlane
ipad
sadzikdajczman rowery
1 baner kajaki

logo uzrodla
milicz na sportowo