BIP

baner badania wody

segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo
AMERICAN CARS MANIA
ACM logo2013

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

bezpieczna woda

Każdego dnia media ogólnopolskie donoszą, że razem z upałami rozpoczął się sezon tragicznych w skutkach kąpieli, często w niestrzeżonych i niebezpiecznych akwenach. Obecna aura przyciąga również rzesze gapiów ale i amatorów kąpieli nad milicki Karłów, dlatego przestrzegamy wszystkich przed rozsądnym wyborem. W ostatnich dniach Zarząd OSiRu zamontował na terenie kąpieliska tabliczki informacyjne o zakazie kąpieli. Będą one wisiały tak długo do kiedy woda w całości nie będzie napuszczona do niecki, a po drugie najważniejsze, kiedy nad bezpieczeństwem osób będzie sprawowany nadzór ratowniczy. Chcemy zadbać o bezpieczeństwo osób, jednakże kierujemy do Państwa apel by przestrzegać pewnych ustalonych standardów. Są to na dzisiaj dwie jedyne sytuacje, dlaczego postanowiono zamontować tabliczki o zakazie kąpieli na akwenie wodnym milickiego Karlowa.

link: Apel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o rozwagę nad wodą.

bezpiecznie nad woda

plaza3Od dwóch tygodni nachodzi już woda do niecki basenu na Karłowie. Z naszych założeń planuje się by do 15 czerwca br.  poziom wody był już optymalny. Przed tygodniem została pobrana do badania pierwsza próbka wody. Oficjalny wynik poznamy niebawem. Podobne badania milicki sanepid będzie dokonywał w bieżącym sezonie letnim jeszcze dwukrotnie, bądż wg potrzeb. Jednakże już dziś możemy zapewnić, iż woda będzie spełniać wymogi stawiane kryterium dla miejsca wyznaczonego do kąpieli. Są i dalej będą przez nas stosowane środki chemiczne dla utrzymania mikrobiologicznego składu wody. Obecnie na terenie Karłowa trwają jeszcze prace budowlane. Remontowane są brodziki dla najmłodzych oraz tworzona jest piaszczysta plaża pomiędzy nimi. Prace budowlane prowadzone są również w pomieszczeniach przebieralni i natrysków w budynku gospodarczym przyległym do niecki basenu. Niebawem zostanie również wyrównane boisko do plażówki. Jak już wcześniej pisaliśmy, celem nowego Zarządu OSiR-u było i jest uruchomienie Kąpieliska Karłów w bieżący sezonie letnim. Wszystko na to wskazuje, iż założony cel uda się zrealizować. Efekt wykonanych już prac oraz obecnego wizerunku obiektu mogą Państwo ocenić sami, doglądając teren np. podczas spaceru czy rowerowej przejażdżki. Dla tych z Państwa, którym wystarczą zdjęcia poglądowe przedstawiamy kilka z nich.

20150424 1438490

W dalszym ciągu oczkiem w głowie nowego Zarząd OSiR-u jest przywrócenie dawnego blasku i funkcjonalności terenu na Kąpielisku Karłów.

Wykonano większość prac gospodarczych z wykorzystaniem niezbędnego cięższego sprzętu, pozostała pielęgnacja drzewostanu wokół samego akwenu wodnego przy pomocy wysięgnika oraz budowa plaży z piasku pomiędzy brodzikami. Te wszystkie działania na dzisiaj oceniane są przez administratora obiektu jako niezbędne, na więcej OSiRu w bieżącym sezonie nie stać . Pozostaje jeszcze sporo do zrobienie, mimo to mam nadzieję że spełnimy wymagania stawiane miejscu wyznaczonemu do kąpieli i będziemy się w bieżącym roku kąpali na Karłowie - zapewnia Prezes Jarosław Milian. W piątek 24 kwietnia br. obiekt Kąpieliska Karłów wizytował Burmistrz Milicza Sławomir Strzelecki.

Wszystko co dotychczas zostało zrobione w tym kierunku, robimy systemem gospodarczym, aby jak najtańszym kosztem przywrócić obiekt do funkcjonalności. Naocznie efekty tych prac już powoli widać. Dotychczasowy budynek gospodarczy gdzie mieściły się przebieralnie i toalety jest w złym stanie technicznym. Zarząd nie ma pieniędzy na kapitalny remont, dlatego też planuje w bieżącym sezonie postawić 4-6 toy-toy, oraz wybuduje 4-6 przebieralni tak jak to ma miejsce np. nad morzem.

20150310 121057 20150310 121114 20150424 083637 20150424 112419 20150424 143808 20150424 135718

21 kwietnia (wtorek) obchodzimy roczek.  W godzinach od 16.00 do 18.00 przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji. Będą konkursy z nagrodami, gry i zabawy dla dzieci, specjalne bilety bez limitu czasu (zwykły za 12 zł i ulgowy za 9 zł) oraz specjalna promocja karnetowa na NOWE karnety: za 500 zł mamy 800 zł do wykorzystania do końca roku! Będzie super zabawa!!! Zapraszamy.

http://milickafala.pl/urodziny-milickiejfali-mamy-roczek/

INFORMUJEMY, IŻ Z DNIEM 26 MARCA 2015r.
SIEDZIBA BIURA ADMINISTRACJI SPÓŁKI
OŚRODEK SPORTU I REKREACJI w MILICZU
MIEŚCI SIĘ W BUDYNKU PRZY STADIONIE MIEJSKIM w MILICZU
UL. POWSTAŃCÓW WIELKOPOLSKICH 5.

ZE WZGLĘDÓW TECHNICZNYCH
KONTAKT TELEFONICZNY JEDYNIE NA NUMERY KOMÓRKOWE
Prezes Zarządu - (Jarosław Milian) -  606 127 105;    502 045 208
Kierownik Administracyjny - (Rafał Bienkiewicz)
SEKRETARIAT / KSIĘGOWOŚĆ - 516 048 988
Menadzer Sportu - (Paweł Wachowiak) - 509 829 840
Stadion Miejski (obsługa,rezerwacja obiektu) - 506 187 233

Kryta Pływalnia "milicka FALA" - tel. 71 38 43 740

ZA UTRUDNIENIA PRZEPRASZAMY

Jarosław Milian, Prezes gminnej spółki OSiR, decyzją burmiatrza P.Lecha ma zostać jej likwidatorem. Ponad milion zł długów pozostałych po byłym prezesie spłaci albo likwidowana spółka ze sprzedaży mienia, albo zobowiązania przejmie gmina. Wg koncepcji burmistrza boiska w Sułowie i Gądkowicach oraz Stadion Miejski w Miliczu zostaną przekazane grającym na nich klubom piłkarskim wraz ze środkami na ich utrzymanie. Hala sportowa została już przekazana milickiemu gimnazjum. Nie wiadomo jeszcze, czy powołana zostanie jednostka budżetowa OSiR, jak było przed wielu laty, czy też pozostałym z majątku OSiR-u basenem i kąpieliskiem na Karłowie będzie zarządzać Urząd Miejski.

banerwielkanoc1
Naszym Klientom, Współpracownikom i Przyjaciołom,

życzymy:

Wesołych, zdrowych, słonecznych i ciepłych,
rodzinnych Świąt Wielkanocnych,
oraz wiosennej energii
do realizacji z nami zleconych i powierzonych zadań

Zarząd Spółki OSiR

wielkanoc swieta wielkanocne

logo milicz

logo poziome plywalnia
plywalnia

Logo OK

Logo KOM poziom

GALEN2015

1 baner kajakilogo uzrodla

 ********************

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ


BSMILICZ

LOGO ARTZBYT

tarczynski d

logo BOSS

logo km maszynybudowlane
Ramayan
ipad

sadzik
zlota waga
lorfarm

milicz na sportowo