BIP

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

SGSrekreacjaDobiega końca przerwa technologiczna na obiekcie krytej pływalni "milicka FALA". Większość zaplanowanych prac na hali basenowej została wykonana. Następnym etapem prac będą prace na podbaseniu, jednakże nie będą już one kolidowały z normalnym użytkowaniem obiektu. Zewnętrzna firma z Wrocławia wykonała niezbędne prace na wysokościach, usuwając na drewnianych filarach widoczne skutki kondensacji pary wodnej nad nieckami basenowymi, a przy tym uszczelniając, ograniczyła możliwość skraplania się tam wody. Trwają jeszcze prace nad poprawą wydajności central wentylacyjnych, tak by wszystkie kanały pracowały zgodnie ze swoimi założeniami projektowymi. Etatowi pracownicy OSiRu, dokonali w tym samym czasie gruntownego czyszczenia całej powierzhni płytek hali basnowej, pryszniców, szatni i holu, salę fitness i siłownię. Obecnie trwa jeszcze mycie okiem i malowanie ścian. Woda z niecek  i z cyrkulacji została już pobrana do badań mikrobiologicznych. Mamy nadzieję, że wyniki wody spełnią rygorystyczne standardy i obiekt w całości zostanie otwarty 5 września br.

SGScyrkulacja SGS

12 uczestników wzięło udział w organizowanym 27 sierpnia 2016r. na terenie Kąpieliska Karłów w Miliczu, Rajdzie rowerowym wokół Milicza. Wg komandora rajdu - Krzysztofa Kwaśniaka - trasa typowo rekreacyjna, nie sprawiła problemu żadnemu z uczestników. Uwieńczeniem imprezy było przygotowane na zakończenie rajdu ognisko z kiełbaskami.

rajd1 rajd2

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się milicka piąta edycja treningów ze środkowym reprezentacji Polski w siatkówce - Marcinem Możdżonkiem, który wraz ze swoim Team'em prowadził zajęcia dla dzieci i młodzieży z Milicza. Wśród uczestników zajęć był sam Burmistrz Milicza - Piotr Lech. Nie zabrakło sportowych emocji, rozmów z zawodnikami Możdżonek Team i świetnej zabawy.

treningi2016

Tradycyjnie, zajęcia w postaci stacji poprowadził Marcin Możdżonek oraz zaproszeni goście: Damian Wojtaszek, Katarzyna Gajgał-Anioł oraz Siergiej Kapelus.

KLIKNIJ TUTAJ  - RELACJA FOTOGRAFICZNA Z IMPREZY

Już w najbliższą sobotę (27 sierpnia) rozpocznie się Rajd Rowerowy wokół Milicza. O 9:45 przed bramą wjazdową na teren Kąpieliska Karłów zaplanowano zbiórkę uczestników, zaś start rajdu przewidziano na godz. 10.00. Po rajdzie, który zakończy się także na basenie na Karłowie, dla wszystkich uczestników przewidziano poczęstunek. Poniżej zamieszczono poglądową mapę trasy rajdu oraz regulamin. W imieniu organizatorów: Gminy Milicz i OSiR, zapraszamy do uczestnictwa w rajdzie.

mapa rajd

REGULAMIN UCZESTNICTWA W RAJDZIE ROWEROWYM

Foto relacja z imprezy Aktywny Senior 2016 - Kąpielisko Karłów
11-IMAG0331

Uczestnicy imprezy mieli do pokonania tor przeszkód. Nie liczył się czas, jedynym kryterium było zaliczenie zadania.
Na zakończenie, każdy z seniorów otrzymał z rąk Prezesa Zarządu nagrodę rzeczową.


01-IMAG0306 02-IMAG0308
04-IMAG0312 06-IMAG0318
09-IMAG0329 10-IMAG0330

03-20160813 120336Zakończono zmagania młodych adeptów piłkarskich młodzieżowego turnieju MINI EURO rozgrywanym na boisku trawiastym kąpieliska Karłów.
6 sierpnia do rywalizacji w młodszej grupie rozgrywkowej zgłosiły się jedynie dwie drużyny w Milicza. Rozegrany zatem został jeden mecz. Tydzień póżniej w rywalizacji grupy starszej, udział wzięły dwie drużyny z Milicza i dwie drużyny z Wziąchowa Wielkiego. Nie wynik był najważniejszy, liczył się udział, zatem wszyscy uczestnicy turniejów otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Niespodzianką było również przygotowane ognisko z kiełbaskami. Organizatorem zawodów była Gmina Milicz oraz spółka OSiR.

 

06-20160813 12135908-20160813 121832
15-20160813 130417 16-20160813 140632
18-20160813 140706 20-FOTEED4

pucharyMinionej niedzieli 7 sierpnia br. na boiskach siatkówki plażowej Nad Zalewem rozegrano drugi z cyklu Turniej o Puchar Burmistrza Gminy Milicz - "Z siatkówką w sercu". Mistrzami sierpniowej edycji zostali Michał Markowski i Łukasz Ciesiółka pokonując w finale mistrzów lipcowej edycji  - Jana Nowackiego i Piotra Marcinkowskiego 2:1.
W turnieju udział wzięło, podobnie jak podczas poprzedniej edycji, 9 par. Dodajmy, iż jedną z ekip była drużyna z powiatu trzebnickiego Prejna/Blaszczuk. Podobnie jak poprzedni turniej rozgrywany był systemem brazylijskim, a każdy z setów liczony do 15.
W fazie eliminacyjnej rozegrano w 12 pojedynków. Do półfinałów awansowali: Markowski/Ciesiółka - Rybka/S.Ślósarz (wynik meczu półfinałowego 2:0) oraz Rybicki/M.Ślusarz - Nowacki/Marcinkowski (1:2). Dodajmy, iż ten ostani z wymienionych, był najciekawszym z pojedynków tego turnieju. Niezwykłe obrony i ataki, zwroty akcji walka punkt za punkt. Ostatecznie prawo gry w finale wywalczyła para Nowacki/Marcinkowski -trumfatorzy poprzedniej lipcowej edycji turnieu siatkówki plażowej "Z siatkówką w sercu". I kto wie, czy trudy spotkania w walce o finał, zmęczenie nie były efektem przegranej tego najważniejszego spotkania turnieju, gdzie  w finale musieli uznać wyższość parze Michał Markowski / Łukasz Ciesiółka. W imieniu organizatorów: Burmistrza Gminy Milicz - Piotra Lecha i Prezesa Zarządu OSiR Milicz - Jarosława Miliana, dziękujemy wszytskim uczestnikom za udział w dwóch tegorocznych edycjach turnieju "Z siatkówką w sercu", gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne edycje.

finalisciFinaliści sierpniowej edycji 2016 - "Z siatkówką w sercu" - Ł.Ciesiółka/M.Markowski - P.Marcinkowski/J.Nowacki

gra1gra2

gra3 gra4

wygrani uczestnicy

logo milicz

 logo poziome plywalnia

plywalnia

Logo OK

pgk dolina baryczy logo

 ****************************

TV pow mil

Aktywnie po dolinie Baryczy

 

autobus iskra3

 

GALEN2015

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ

BSMILICZ

NADLESNICTWO MILICZ LOGOTYP
logo ARTZBYT Milicz
tarczynski d
logo BOSS
logo km maszynybudowlane
ipad
sadzikdajczman rowery
1 baner kajaki

logo uzrodla
milicz na sportowo