BIP

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

Jak czytamy na stronie jednego z dostawcy usług szerokopasmowego Internetu, na terenie Kąpieliska Karłów firma zakończyła już swoją inwestycje. Przypomnijmy, teren kąpieliska Karłów jeszcze przed rokiem był dużym placem budowy. Obecnie oddano już do użytku nowowybudowaną sieć wodociągową i elektryczną. Dziś cieszy nas informacja o uruchomieniu sieci światłowodowej. Pozwoli to nam nareszcie na montaż systemu dozoru i monitoringu na terenu kąpieliska Karłów. Na dniach będziemy już cieszyć się z kolejnych zrealizowanych inwestycji. Do budynku nareszcie popłynie błękitne paliwo, którym poprzez piec ogrzewany będzie cały budynek administracyjno-socjalny w okresie jesienno-zimowym. Na przestrzeni zbliżającego się tygodnia przystąpimy do budowy i modernizacji niecki dla dzieci z systemem filtracji wody basenowej oraz powstanie również nowy pomost pływający i odrestaurowany zostanie ślizg zjeżdzalni. Teren wokół samej niecki przeznaczonej do wypoczynku i kąpieli z uwagi na bezpieczeństwo został już ogrodzony. Miejmy nadzieję, że zdążymy na wielkie otwarcie 26 czerwca. Dziś zaczęliśmy napuszczać wodę.

mfn

 

TRZY, DWA, JEDEN... STARTUJEMY!!! Tak jak zapowiadaliśmy - w piątek 7 maja podpisano umowę na przekazanie terenu pod imprezę. Na terenie gdzie już "za chwilę" odbędzie się III edycja Wrak Race Milicz zjawili się Piotr Lech, Burmistrz Gminy Milicz, przestawiciele Milicka FALA kryta pływalnia OSiR Milicz organizatorzy czyli BRT Barycz Racing Team , Wrak Squad Milicz oraz przedstawiciele głównego sponsora firmy Auto-Mar Milicz .

wrac1

wrac2

wrac3

rajd2021 1

Już dziś zapraszamy na wyjątkowy RAJD ROWEROWY 🚴poprzedzony UROCZYSTOŚCIĄ NADANIA ŚCIEŻCE ROWEROWEJ 🚴‍ imienia RYSZARDA SZURKOWSKIEGO 👌 z występem Milicka Orkiestra Dęta

👉 Po części oficjalnej zapraszamy na RAJD rowerowy, po którym serwujemy poczęstunek z grilla.

👉 Na miłośników dobrej muzyki czeka koncert zespołu Milicka Orkiestra Dęta oraz SENSOR z Milicza

👉 Nasze wydarzenie łączymy z akcją charytatywną dla Oliwiera Lizaka
Razem dla Oliwiera. Walczymy z rzadkim glejakiem rdzenia.

Poza tym, dla najmłodszych zapewnimy atrakcje: miasteczko rowerowe oraz dmuchańce.🚴‍🚴🚴‍

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

#ŚwiętoRowerowe
#MiliczRowerowaStolicaDolnegoŚląska
#RozpoczynamySezon
#NadajemyImięRyszardaSzurkowskiegoŚcieżceRowerowej

rajd2021 2

Harmonogram luzowania obostrzeń przedstawiony minionej środy przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego nie zakłada pełnego powrotu do względnie normalnej pracy obiektom takim jak pływalnie i baseny. Pozwala jedynie, otwarcie w/w obiektów sportowych dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży (maks. obłożenie obiektu może wynosić 50%). Tak sformułowane zasady i obostrzenia, tym samym ograniczenia w funkcjonowaniu naszego obiektu nie mają racji bytu, nie gwarantują racjonalnego finansowego i utrzymania. Mimo, że pandemia „poluzowała”, nasza działalność dość mocno odczuła skutki półrocznego lockdownu.

plywalnia z zewnatrz
     Decyzją Zarządu Spółki OSiR, podjęto niezbędne działania przeniesienia wszystkich sił i wolnych jeszcze środków finansowych na uratowanie wiodącej działalności Spółki w remont i modernizacje terenu kąpieliska Karłów. Tym samym informujemy, iż Kryta Pływalnia „milickaFALA” do 6 września pozostanie zamknięta.
     W zamian Zarząd chce zaoferować Państwu długo oczekiwaną modernizację i remont terenu kąpieliska Karlów, tak by wakacyjny odpoczynek mogli Państwo spędzić na łonie natury. Trwa budowa nowego budynku zaplecza administracyjno-socjalnego. Na dniach powrócimy do modernizacji drugiego etapu remontu zjeżdżalni. Od kilku już dni trwa remont niecki brodzika dla dzieci wraz z budową budynku obsługi obiegu wody cyrkulacji. Sprawi to, że woda w niecce dla dzieci będzie filtrowana i przechodziła cały cykl technologiczny, spełniając najwyższe normy bezpieczeństwa dla tego typu obiektu. W drugiej niecce brodzika za dwa, trzy tygodnie powstanie plac zabaw dla najmłodszych. Wszelkie odbiory i dopuszczenia do funkcjonowania miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli na terenie kąpieliska Karlóów powinniśmy otrzymać w połowie czerwca. Otwarcie sezonu wakacyjnego na Karlowie planowane jest zatem na weekend 26-27 czerwca 2021. Wiecej informacji z modernizacji Karłowa znajdziesz na naszym profilu facebook. Już teraz bardzo serdecznie zapraszamy.

baner2021 2TW nowa data

Szanowni Państwo, 

Biegacze, Uczestnicy lokalnego Biegu Pamięci Tropem Wilczym w Miliczu,
 
W komunikacie otrzymanym od Organizatorów, dotyczącego konieczności zmiany dnia realizacji Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, informujemy, że termin biegu w bieżącym roku zostaje odroczony na 15 sierpnia 2021r. 
Zmiany terminu dokonaliśmy w oparciu o wymogi sytuacji epidemicznej wykluczającej zorganizowanie biegu
w planowanym pierwotnie terminie. Najważniejszym powodem przesunięcia była nasza wspólna troska
o bezpieczeństwo uczestników biegów lokalnych na terenie całego kraju, którym przy wysokiej skali zakażeń ryzykować nie możemy. 
 
Jako organizatorzy rozważaliśmy różne opcje nowego terminu. Przy jego wyborze sugerowaliśmy się Państwa opinią. Słuszne uwagi o tym, iż terminy marcowy, majowy, czy czerwcowy nie gwarantuje niezbędnej do realizacji biegu minimalizacji obostrzeń spowodowały jego odrzucenie. Termin wrześniowy nie spotkał się
z aprobatą większości Organizatorów jako niepewny i zbyt odległy, w wielu regionach zaplanowano już wydarzenia związane z obchodami licznych wydarzeń wrześniowych, nie został też zaakceptowany przez Mecenasów i Partnerów projektu. 
 
Stąd też, najlepszym rozwiązaniem było połączenie Tropem Wilczym z wydarzeniem tematycznie bliskim, angażującym lokalne środowiska. 15 sierpnia jest takim dniem.  Bieg może być elementem obchodów Święta Wojska Polskiego, pomocną w organizacji tego dnia może być współpraca z lokalnymi garnizonami. Święto Wyklętych jest świętem polskiego wojska, bohaterów noszących polski mundur -  dla wielu z Państwa połączenie świętowania dwóch wydarzeń w jednym dniu jest sporym ułatwieniem. Święto Niezłomnych bohaterów naturalnie wplata się również w uroczystości dożynkowe, daje szansę na piękne podkreślenie znaczenia ofiary bohaterów walczących o wolną polska ziemię. 
 
Dziękujemy Państwu za elastyczność i kreatywność, pozwalającą na pokonanie niedogodności jakie pojawiają się przy realizacji IX edycji Tropem Wilczy, Państwa podejście i umiejętność radzenia sobie w takich sytuacjach pokazuje nie tylko profesjonalizm i umiejętności organizacyjne ale przede wszystkim to, że Państwa wybory aby być liderem wydarzeń i integracji lokalnej są słuszne i nieprzypadkowe. Niewątpliwie jest to dla nas - organizatorów i realizatorów wydarzeń społecznych czas sprawdzenia predyspozycji, zaangażowania
i umiejętności radzenia sobie w sytuacjach niestandardowych. 
 
Jak wiecie, Tropem Wilczym, Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych był zaplanowany na 1marca br., następnie przełożony na 16 maja br. Jednak brak możliwości organizacji biegu w powyższych terminach zmusił nas wszystkich do przełożenia biegu na 15 sierpnia 2021r.

Więcej informacji już wkrótce. Liczba pakierów starowych ograniczona.

Organizator główny Biegu Tropem Wilczym: Fundacja Wolność i Demokracja

Organizator lokalny Biegu Tropem Wilczym w Miliczu: Ośrodek Sportu i Rekreacji sp.z o.o. w Miliczu

PLAKAT1 TW2021 nowa data

Informujemy, iż zgodnie z obostrzeniami oraz wytycznymi i decyzją Ministra Zdrowia wszystkie obiekty sportowe zarządzane przez Spółkę OSiR w Miliczu w okresie od 20 marca do 9 kwietnia będą nieczynne.083 21 obostrzenia
grafika marzec 2021

logo milicz

logo poziome plywalnia
plywalnia

Logo OK

GALEN2015

1 baner kajakilogo uzrodla

 ********************

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ


BSMILICZ

logo ARTZBYT Milicz

tarczynski d

logo BOSS

logo km maszynybudowlane
ipad
sadzik

milicz na sportowo