BIP

baner badania wody

segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo
AMERICAN CARS MANIA
ACM logo2013

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

akrobacje rowerowe 2017W poniedziałek 1 maja na milickim Rynku zaplanowano Akademię Rowerową dla dzieci prowadzoną przez Jonasza Pakulskiego, zajmującego się profesjonalnymi akrobacjami rowerowymi.

W godz. od 12:00 do 18:00 dzieci będą mogły uczestniczyć w Akademii Rowerowej, czyli projekcie rowerowym stworzonym z myślą o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W mobilnym miasteczku ruchu drogowego ze znakami drogowymi dzieci zapoznają się z zasadami panującymi na drodze, ale także czekać na nie będzie trasa z przeszkodami, na której sprawdzona zostanie ich koordynacja oraz równowaga. Po miasteczku będzie można przejechać się własnym rowerem, ale organizatorzy będą też za darmo udostępniać 8 rowerków i kasków. Po ukończeniu przejazdu uczestnicy otrzymają imienny certyfikat bezpiecznego rowerzysty. Na rodziców czekać będą natomiast alkogogle, dzięki którym można sprawdzić, jak postrzega rzeczywistość osoba pod wpływem alkoholu i jakim zagrożeniem jest jazda w takim stanie. W razie niepogody rowerowe show zostanie przeniesione do hali sportowej przy milickim gimnazjum. W międzyczasie z 40-minutowym pokazem wystąpi Jonasz Pakulski, który zaprezentuje różnego rodzaju akrobacje: skoki na torze o wys. 1 i 2 m., nad publicznością, przez linę czy monocyklem. Ponadto podejmie próbę pobicia własnego rekordu skoku wzwyż na rowerze.

A oto jak pobił ostatni swój rekord- skoku wzwyż na rowerze i jak wygląda rowerowe miasteczko zapraszamy do obejrzenia filmików

"Krolowa sportu odradza się na Ziemi Milickiej" - Tak można powiedzieć widząc dziś młodzież uczestniczącą w zajęciach wychowania fizycznego trenującą na obiekcie lekkoatletycznym w Miliczu. Od rana, najpierw uczniowie Gimnazjum IT, następnie klasy Gimnazjum im. M.Kopernika w Miliczu dość licznie trenowała pod okiem doświadczonych instruktorów.

1 20170410 091147 2 20170410 091205 4 20170410 091317 5 20170410 132019 6 20170410 132138 7 20170410 132300

Dziś punktualnie o godz. 12:00 członkowie Milickiego Klubu Morsów, uczestniczyli już po raz IX bieżącego sezonu w Zimnej Kąpieli. Dodać należy również fakt, iż była to kąpiel wyjątkowa, specjalna, taka wiosenna... otóż powitaliśmy WIOSNĘ!!

14 DSCF5229

Wydawać by się też mogło, że mimo pięknej pogody, świecącego słońca, dodatniej temperatury (+12oC) wejście do wody milickiego Zalewu to sama przyjemność. A jednak, na ten wyczyn dziś zdecydowało się zaledwie 10 śmiałków.

16 DSCF523118 DSCF5233
 32 DSCF5253 45 DSCF5267

Każdy z uczestników dzisiejszej kąpieli wyszedł z wody uśmiechnięty, zadowolony i bardzo czerwony:). Większość ustanowiła swoje własne rekordy w najdłuższym przebywaniu w zimnej wodzie. Jednakże najdłużej w wodzie wytrzymał Krzysztof Zgoliński -26 minuty, Mateusz Garaj i Wojciech Szczepaniak po 22 minuty. Gratulujemy wyniku, życząc dużo zdrówka!

Wiosną więcej się uśmiechamy i jesteśmy pozytywnie nastawieni do świata. Budzi się w nas optymizm i chęć zmian. Więcej się również ruszamy – tym razem zachęcamy Państwa na jazdę na rowerze ścieżkami Doliny Baryczy. Dziś powitaliśmy astronomiczną wiosnę. Coraz więcej osób zamienia samochód na rower i organizuje sobie wycieczki rowerowe za miasto. Tego typu sport nie tylko sprzyja naszemu zdrowiu, ale również w mieście pozwala omijać korki i zaoszczędzić czas. Czy wiecie, że godzina spokojnej jazdy to ubytek prawe 500 kcal?

rower2017
Jak wiadomo jazda na rowerze pobudza do pracy mięśnie, pomaga spalić tłuszcz, reguluje poziom cukru we krwi, jak również chroni przed miażdżycą. Jest to idealny sposób na dotlenienie organizmu, zwiększenie pojemności płuc i polepszenie pracy serca. Dlatego też namawiamy Państwa i do tej aktywnej formy rekreacji zwłaszcza, że na naszym terenie w ostatnim okresie powstało bardzo dużo ścieżek rowerowych, ale również też powstała MILICKA WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW, do której serdecznie zapraszamy. Nie czekaj dłużej, wskakujemy w wygodne ciuszki i migiem na rower :)

 ulotka rowery awers 640x311

logo milicz

logo poziome plywalnia
plywalnia

Logo OK

Logo KOM poziom

GALEN2015

1 baner kajakilogo uzrodla

 ********************

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ


BSMILICZ

LOGO ARTZBYT

tarczynski d

logo BOSS

logo km maszynybudowlane
Ramayan
ipad

sadzik
zlota waga
lorfarm

milicz na sportowo