BIP

baner badania wody

segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo
AMERICAN CARS MANIA
ACM logo2013

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

Przypominamy Państwu, iż przy naszym obiekcie funkcjonuje SZKÓŁKA NAUKI I DOSKONALENIA PŁYWANIA - SEKCJA OSiR Milicz. Prowadzą ją doświadczeni ratownicy wodni i zarazem instruktorzy pływania. Oferta skierowana jest dla wszystkich tych, krórzy bądź to chcą się nauczyć pływać, jak i dla tych co chcą tę umiejętność udoskonalić. Zapewniamy profesjonalne podejście do każdego z uczestnika sekcji. Nauczymy Cię poprawnie i technicznie pływać, przygotujemy do kursu na ratownika wodnego, bądź jednym z nas! 

NAUKA PLYWANIA7 2020

Od 15 czerwca br (poniedziałek) popływamy w nieckach basenowych milickiejFALI.

ponowny rozruch2020

Miło nam zakomunikować, iż dysponujemy już pozytywnymi badaniami mikrobiologicznymi wody z niecek basenowych. Wszystkich klientów informujemy, iż ceny wstępu na pływalnie określone w styczniu br. pozostają niezmienione. Wszystkie aktywne karnety na dzień zamknięcia obiektu, w związku z ogłoszeniem pandemii Covid19 zostały przedłużone do czasu ponownego otwarcia tj. 15 czerwca. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić wszystkich Państwa do ponownego odwiedzania naszego obiektu i korzystania w pełnym zakresie z naszych usług w nowym reżimie sanitarnym. Zapraszamy do aktywnego wypoczynku i korzystania z siłowni cardio, fitness i strefy spa (basen+sauna)

Zmianie ulega również dotychczasowy system organizacji na naszym obiekcie szkółek nauki pływania.  Zabrania się dzielenia torów, a po zniesieniu limitu ósób i obostrzeń w ziązku z pandemia dopuszczalna liczba osób na jednym torze wynosić będzie 8 osób. Nie dotyczyć to będzie systemu nauki pływania z programu "Umiem pływać" oraz  zajęć lekcyjnych prowadzonych przez jednostki oświatowe z terenu gminy Milicz.

Informujemy, iż od 5 czerwca2020 pojawiły się nowe wytyczne dla funkcjonowania basenów i saun w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

(https://www.basenprof.pl/aktualnosci/2261/najnowsze_wytyczne_dla_basenow_i_saun.html.)

Z wytycznych wynika, że z basenów może korzystać do 4 osób na tor, nie więcej niż połowa obłożenia obiektu, bez udziału publiczności. Z uwagi na to, iż pływalnia jest obiektem użyteczności publicznej wchodząc do budynku pływalni nadal obowiązuje zachowanie dystansu społecznego min 2m, założenie zakrycia nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z wytycznymi określonymi w wytycznych Ministerstwa Rozwoju oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. O wszelkich zmianach procedur będziemy Państwa informować na bieżąco.
Tutaj możesz zapoznać się z aktualnymi wynikami wody basenowej na obiekcie krytej pływalni  "milickaFALA"

Nareszcie! Rząd ogłosił kolejne etapy znoszenia obostrzeń i odmrażania życia społecznego w Polsce. Złagodzenie zasad dotyczy także siłowni, basenów i klubów fitness. Kiedy się otwieramy? Już za tydzień! Od 6 czerwca br. rusza siłownia i sala fitness na "milickaFALA", a po dopuszczających wynikach badań wody z cyrkulacji i wody basenowej  ruszamy z nieckami do pływania! "Już na 1 czerwca zaplanowaliśmy pobór wody do badań, na wynik musimy jednak poczekać dwa tygodnie. Mamy nadzieję, że otworzymy się od 15 czerwca.- mówi Prezes Zarządu OSiR Milicz - Jacek Biernat.

SGSrekreacja

Premier Mateusz Morawiecki podał datę 6 czerwca. Tego dnia mogą zostać ponownie uruchomione takie obiekty sportowe i rekreacyjne jak baseny, siłownie i kluby fitness. Wszystkie miejsca mają działać w zaostrzonym rygorze sanitarnym. – przed nami nowa rzeczywistość, w której musimy się nauczyć żyć. Mam tę nadzieję że przy odpowiedniej dyscyplinie będziemy mogli szybko wrócić do normalności. Trzymajmy się jednak zasad, ta walka wciąż trwa – powiedział Mateusz Morawiecki.

Rozmowy na temat uzyskania pozwolenia dla otwarciu basenów, klubów fitness oraz siłowni trwały już od kilku tygodni. - Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i priorytetem jest zdrowie. Jesteśmy w kontakcie ze środowiskiem pływackim. Pani minister Danuta Dmowska-Andrzejuk korzysta ze wsparcia i doświadczenia Otylii Jędrzejczak. Jest ona bowiem specjalistką w zakresie upowszechniania sportu, a także zakresie sportu wyczynowego - poinformowało biuro komunikacji ministerstwa sportu.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, które obowiązują od 30 maja, maseczki nie będą obowiązkowe w przestrzeni otwartej przy zachowaniu dystansu między osobami. To dobra wiadomość dla osób uprawiających sport. Powoduje bowiem brak obowiązku zakrywania twarzy np. w czasie biegania czy jazdy na rowerze. Środowiska biegowe oraz kolarskie apelowały o to już od dłuższego czasu. Niestety w przestrzeni publicznej -w tym także w obiektach pływalni czy siłowni, do strefy ćwiczeń, musimy nosić okrycie ust i nosa).

silownie 4 covid1
silownie 4 covid2

Zasady dotyczące korzystania z basenów. Rząd po opublikowaniu IV etapu odmrażania gospodarki i życia publicznego, rozpoczął działania wspólnie z zarządcami obiektów nad ustaleniem zasad, na podstawie których użytkownicy będą mogli bezpiecznie korzystać z obiektów. Specjalne wytyczne podano w rozporządzeniu i będą one obowiązywały w chwili otwarcia basenów. pobierz zarządzenie

Zapisano w nim, że z "basenów będzie mogło korzystać do 4 osób na tor, nie więcej niż połowa obłożenia obiektu, nie więcej niż 150 uczestników, bez udziału publiczności".

Wcześniej otwarte zostały natomiast m.in. wielofunkcyjne boiska i hale sportowe. W każdym z tych obiektów obowiązuje rygor sanitarny i maksymalna liczba osób zależna od powierzchni. Zaleca się także zachowanie dystansu między osobami.

Kryta Pływalnia „milickaFALA” niestety nadal jest nieczynna z powodu COVID-19, ale mamy dla Was dobrą wiadomość.
Decyzją Premiera RP od 20 maja 2020 roku można z ograniczeniami korzystać z większości obiektów, w tym Stadionu Miejskiego w Miliczu oraz Hali Sportowej przy I LO.
Owe ograniczenia dotyczą jednak braku możliwości korzystania z pomieszczeń szatni / przebieralni i pryszniców. Na chwile obecną z naszych obiektów korzystają jedynie kluby i stwowarzyszenia gminy Milicz, z którymi zawarto stałe umowy współpracy przy organizacji treningów.

Spółka OSiR w Miliczu obecnie udostępnia:

- boisko piłkarskie ze sztuczną nawierzchnią

- boisko treningowe trawiaste z bieżnią do biegania

- boisko piłkarskie trawiaste - brak dostępu- prace konserwatorskie.

- kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne wraz z boiskami do siatkówki plażowej na ternie kąpieliska Karłów.

Wyczekujemy decyzji o zniesieniu kolejnych ograniczeń, w tym umożliwieniu korzystania z siłowni i sali fitness. Oczywiście wszyscy zdajemy sobie sprawę, iż możliwe to będzie jedynie pod pewnymi obostrzeniamiz zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego. Czekamy na odpowiedni termin i konkretne wytyczne. Widzimy sie niebawem.

1 2

Na chwilę obecną, zasady korzystania z naszych obiektów w okresie pandemii COVID-19 (obowiązujące od 20 maja 2020 roku do odwołania)

Zachowanie dystansu społecznego.

Obowiązek zasłaniania twarzy w drodze na obiekt. (do odwołania)

Brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC).

Obowiązkowa dezynfekcja rąk osób wchodzących i opuszczających obiekt .

Korzystanie z osobistego sprzętu treningowego.

Osoby korzystające zobowiązane są do bezwzględnego opuszczenia obiektu bezpośrednio po zakończeniu jednostki treningowej.

Każdorazowe uczestnictwo udziału w przeprowadzeniu treningu należy uzgodnić z biurem Spółki (tel. 516-048-988)

Niepełnoletni i niepełnosprawni uczestnicy mogą korzystać z obiektów wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej (trenera / rodzica / opiekuna) po podpisaniu stosownego oświadczenia.

Obowiązuje rezerwacja, ponieważ z obiektów może korzystać ograniczona liczba osób - chcesz skorzystać zarezerwuj telefonicznie 516-048-988.

logo milicz

logo poziome plywalnia
plywalnia

Logo OK

Logo KOM poziom

GALEN2015

1 baner kajakilogo uzrodla

 ********************

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ


BSMILICZ

LOGO ARTZBYT

tarczynski d

logo BOSS

logo km maszynybudowlane
Ramayan
ipad

sadzik
zlota waga
lorfarm

milicz na sportowo