BIP

baner badania wody

segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo
AMERICAN CARS MANIA
ACM logo2013

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

Już w najbliższy czwartek - (1 czerwca)  Międzynarodowy Dzień Dziecka, zapraszamy wszystkie dzieci na animacje i kule wodne. Atrakcje dla najmłodszych w godzinach od 12.00 do 18.00, wstęp wolny.

Dzien dziecka 2017

Stadion Lekkoatletyczny będzie nosił imię Sylwestra Zimnego, milickiego lekkoatlety, reprezentanta Polski, zmarłego 15 lat temu nauczyciela WF i dyrektora OWŚ (poprzednika spółki OSiR). Zawnioskowała o to do Rady Miejskiej dyr. SP nr 2 w Miliczu.

sylwek zimny
Sylwester Zimny
30 XII 1970r. – 19 VIII 2002r.

Na dzisiaj zaplanowano przeprowadzenie konserwacji boiska piłkarskiego Stadionu Miejskiego w Miliczu ze sztuczną nawierzchnią. Podobne zabiegi robione były stosunkowo dawno, a jak wiadomo niekonserwowana nawierzchnia ze sztucznej trawy traci bowiem swoje parametry użytkowe i może stawać się podatna na zniszczenie. Obecny Zarząd postanowił to zmienić.

2 20170517 090456 6 20170517 091948

Przed przystąpieniem do konserwacji boiska przeprowadzony został szczegółowy przegląd jego stanu technicznego oraz dokonana została ocena konieczności wykonania drobnych napraw typu uzupełnienie rozdarcia poszycia trawy i podklejenia. W przypadku konieczności dokonania takich napraw, użytkowane boisko na czas naprawy będzie wyłaczone z użytkowania ze względów bezpieczeństwa.

1 20170517 085505 4 20170517 090831

Sama konserwacja boiska polegać będzie na jego oczyszczeniu z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń naturalnych jak drobne kamyczki, liście, mech i śmieci. Następnie przeprowadzone zostanie szczotkowanie nawierzchni, które ma na celu podniesienie włókien trawy, a następnie spulchnienie wypełnienia (granulatu) utrzymującego włókna trawy w odpowiedniej pozycji. Kolejny etape konserwacji obejmuje mechaniczne czyszczenie granulatu oraz jego równomierne uzupełnienie na całej powierzchni boiska. Do tego celu wykorzystany zostanie granulat, który został zebrany po zimowym zgarnianiu boiska. Końcowy etap konserwacji związany jest z wyrównaniem nawierzchni. Jesienią bieżącego roku poddamy renowacji naprawy nawierzchni w miejscach zapadnięć na płycie boiska.

Dzis, tj w sobotę 13 maja została puszczona woda przez system filtrów do napełnienia niecki basenu na Karlowie. Dotychczas przez kilka tygodni trwały niezbędne prace remontowe, gdzie pracownicy OSiRu czyścili podłoże niecki, odnawiali zejścia, filtry i teren przyległy. Perełką obiektu na Karłowie w bieżącym sezonie stać się może  wyremontowane właśnie boisko trawiaste. Ważnym etapem remontów i przygotowań do sezonu było również usunięcie awarii zapadliska grobli, pomiędzy odstojnikiem (przyległym stawem) i niecką basenu. Wszystkie niezbędne prace udało się wykonać na czas. Teraz napełeniamy już nieckę wodą.

1 20170515 105746

4 boisko Karlow 2017
3 20170510 1419492 20170510 141928

Kolejnymi etapami prac będzie przygotowanie pomieszczeń sanitarnych, przebieralni i pomieszczeń technicznych w tym ratowników do odbioru technicznego. Po wykonaniu badań mikrobiologicznych wody i otrzymaniu pozytywnej decyzji na użytkowanie, otwarcie sezonu na Karłowie planujemy na 24 czerwca.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Miliczu zaprasza wszystkich chętnych do organizowanej właśnie sekcji tenisa stołowego. Sekcja będzie miała swoją siedzibę na naszej pływalni, a zajęcia będą odbywać się w pomieszczeniu sali fitness. Jest to część większego projektu sportowego w ramach, którego przewidziane jest także stworzenie sekcji piłki nożnej i innych dyscyplin. Sekcje tenisa stołowego poprowadzi miliczanin - Rafał Genera wraz z córką Sonią. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

 1 sekcja tenisa

logo milicz

logo poziome plywalnia
plywalnia

Logo OK

Logo KOM poziom

GALEN2015

1 baner kajakilogo uzrodla

 ********************

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ


BSMILICZ

LOGO ARTZBYT

tarczynski d

logo BOSS

logo km maszynybudowlane
Ramayan
ipad

sadzik
zlota waga
lorfarm

milicz na sportowo