BIP

baner badania wody

segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo
AMERICAN CARS MANIA
ACM logo2013

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

eska summer2018Radio ESKA włączyło się w promocję najatrakcyjniejszych miejsc wakacyjnego wypoczynku nad wodą dla dzieci i młodzieży z terenu województwa dolnośląskiego.  Miło nam zakomunikować, iż w ocenie radiowców ESKA Summer City "nasz KARŁÓW" w Miliczu jest wysoko ocenianym obiektem pod względem atrakcyjności turystycznej. Dlatego też tak licznie odwiedzają naszą okolicę by miło spędzić wolny czas na łonie natury zdala od zgiełku i ruchu aglomeracji miejskiej Wrocławia.  Już w najbliższą niedzielę 8 lipca br. w miejscu okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli KARŁÓW w Miliczu gościć będziemy "szalonych" radiowców z radia ESKA Wrocław. Przyjdz i uczestnicz w nadawanych na żywo relacjach radiowych. Dla wszystkich odwiedzających czekają atrakcje wodne. Uczestnicz z nami w tym niezwykłym wydarzeniu już w tę niedzielę od godziny 13.00 do 18.00. Zapraszamy nie tylko miliczan, ale i również wczasowiczów wypoczywających na terenie powiatu milickiego. U nas zawsze świeci słońce, będzie się działo, a do imprezy zaprasza wypadowa ekipa podjazdu ESKA Summer City 2018. Już niebawem na antenie stacji nadawane będą spoty reklamowe zapraszające do odwiedzin tego magicznego miejsca. Serdecznie zapraszamy.sezon2012

    karlow3 karlow2

 

final1Minionej niedzieli (17 czerwca br) zakończyliśmy zmagania V już edycji Grand Prix w pływaniu. Wyniki indywidualne poszczególnych uczestników były zbierane podczas etapów szczątkowych rund jesiennej, zimowej, wiosennej i letniej. Wyniki uzyskane w każdej z rund dawały kwalifikacje i punkty, króre po przeanalizowaniu dały ostateczną kwalifikację finałową całego cyklu V Grand Prix. Organizatorem imprezy była Gmina Milicz, Osrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. w Miliczu oraz szkoła pływania Aqua Sport Krotoszyn. Na zakończenie zmagań pływackich najlepszym wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.
Więcej zdjęć tutaj

Oto ostateczne WYNIKI całego cyklu.

final6 final5final3 final2

Już w najbliższą niedzielę (17 czerwca) przez Gminę Milicz przejedzie Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Grand Prix Doliny Baryczy". Start i linia mety zlokalizowane są na drodze dojazdowej do milickiego zalewu. Trasa wyścigu biegnie przez Sławoszowice - Rudę Milicką - Grabownicę - Czatkowice - Duchowo - Sławoszowice/ Milicz. Wszystkich zapraszamy do kibicowania. Dla najmłodszych mieszkańców gminy Milicz organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje. Zapraszamy na teren milickiego zalewu. Na czas organizacji wyścigu w tym dniu, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym, za co z góry Państwa przepraszamy i liczymy na zrozumienie.

1 Plakat Milicz

Już w najbliższą niedzielę 3 czerwca br. z 1 Maja w Miliczu wyruszy kolejny rajd rowerowy dla niepodległej "Wolni Cykliści". Przypomnijmy, iż organizatorami rajdów jest Gmina Milicz, Ośrodek Kultury w Miliczu oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji sp. z o.o. w Miliczu. Udział w tych imprezach jest bazpłatny. Uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i medale. Zapraszamy chętnych do wzięcia udziału. Spotykamy się o godz. 14:00, ruszamy 14:10.

1 Rajd 2018

Ustawa Prawo wodne od 1 stycznia 2018 r. wprowadza w życie istotne zmiany w zakresie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli. Niestety dotyczy to również naszego obiektu na terenie Kąpieliska Karłów przy ul. Poprzecznej należącego do OSiRu w Miliczu.

karlow2018

Komunikat - ustawa Prawo wodne1 od 1 stycznia 2018 r. wprowadza w życie istotne zmiany w zakresie kąpielisk i miejsc okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli.

Od 1 stycznia 2018 r. poza kąpieliskami będą mogły funkcjonować wyłącznie miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na utworzenie których, rada gminy, w drodze uchwały, wyraziła zgodę (po złożeniu odpowiedniego wniosku przez organizatora tego miejsca). Miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli mogą funkcjonować przez okres nie dłuższy niż 30 dni w roku kalendarzowym.

Wprowadzenie pojęcia miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli ma na celu likwidację miejsc wykorzystywanych do kąpieli, z jednoczesnym zabezpieczeniem wyjątkowych sytuacji, w których konieczne będzie zorganizowanie formy rekreacji związanej z kąpielą. Wyjątkowość sytuacji może być związana z koniecznością np. zorganizowania zawodów, obozu czy też wydarzeń kulturalnych połączonych z wypoczynkiem (kąpielą), czy też prowadzeniem agroturystyki. Obejmują one sytuacje, których nie dało się przewidzieć w terminach wcześniejszych i nie mogły one podlegać długotrwałej procedurze związanej z tworzeniem kąpieliska.

Kąpieliska to obiekty spełniające wysokie standardy bezpieczeństwa, w tym normy europejskie, które są stale monitorowane w trakcie trwania sezonu kąpielowego i odpowiednio zarządzane. Organizator, który podejmuje się zorganizowania kąpieliska i realizuje wymagania w zakresie kontroli wewnętrznej daje możliwość szybkiej oceny potencjalnych i realnych czynników mogących wpływać na zmianę jakości wody w kąpielisku i podejmowania tym samym odpowiednich czynności mających na celu eliminowanie czynników zagrażających zdrowiu kąpiących się.

W przypadku podjęcia decyzji o organizowaniu kąpieliska w sezonie kąpielowym 2018 r. należy złożyć do gminy wniosek, o którym mowa w art. 34a ust. 2 ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2017 r., poz. 1121, z późn. zm.).

Tutaj znajdziesz mapę kąpielisk


1 Ustawa z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz. U. z 2017 r., poz. 1566

logo milicz

logo poziome plywalnia
plywalnia

Logo OK

Logo KOM poziom

GALEN2015

1 baner kajakilogo uzrodla

 ********************

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ


BSMILICZ

LOGO ARTZBYT

tarczynski d

logo BOSS

logo km maszynybudowlane
Ramayan
ipad

sadzik
zlota waga
lorfarm

milicz na sportowo