BIP

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

Od 1 lutego br. obiekt hali sportowej, małej sali gimnastycznej wraz z zapleczem wraca pod zarząd administracyjny Dyrekcji Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Miliczu.

Podpisywanie kontraktuDziś w godzinach przedpołudniowych w gabinecie Dyrektora Gimnazjum - Mirosława Niedbały, nastąpiło oficjalne przekazanie obiektu. Wcześniej jednak Prezes Zarządu OSiR - Jarosław Milian uzgodnił warunki przekazania obiektu, by wraz z nim, Gimnazjum przejęło również część personelu obsługi. Szybko osiągnięto kompromis i zakładany cel, tak by żadna ze stron, a przede wszystkim personel mógł dalej spokojnie pracować. Zainteresowanych informujemy, iż na ręce Pana Mirosława Niedbały, zostały również przekazane wszelkie dotychczas zgłoszone w sekretariacie OSiRu rezerwacje obiektu, a to dlatego, by wszyscy wynajmujący w jak najmniejszym stopniu odczuli przekazanie hali Gimnazjum.

hala sportowa prez

NA CHWILĘ OBECNĄ BIURA ADMINISTRACJI OSiR Sp. z o.o.
DALEJ ZNAJDUJĄ SIĘ NA I PIĘTRZE OBIEKTU HALI SPORTOWEJ

Zarząd Spółki otrzymał polecenie, by do końca stycznia br. uporządkować zwały nielegalnie składowanej ziemi, gruzu i śmieci na działce przy Stadionie Miejskim w Miliczu. "Działka ma przeznaczenie zgoła inne niż składowisko niepotrzebnej nikomu ziemi i wszelkiego rodzaju odpadów, które dotychczas podrzucali niemal wszyscy którzy nie mieli co zrobić z niepotrzebnym towarem, teraz to się zmieni"- zapowiedział Prezes Zarządu Spółki OSiR w Miliczu - Jarosław Milian.

smieciOd dwóch tygodni trwają prace porządkowe terenu na działce w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Miejskiego i na terenie Kąpieliska Karłów należącym do Spółki. Jak zaznaczył Jarosław Milian, największym problemem jest zagospodarowanie porządku przy terenie graniczącym z ogródkami działkowymi "Złote Piaski" gdzie działkowcy, mieszkańcy miasta i gminy Milicz zrobili sobie "dzikie wysypisko". Zebrano całe dwa kontenery wszelkiego rodzaju śmieci, które na koszt Spółki zagospodaruje jedna z firm zajmująca się usuwaniem odpadów komunalnych. Innym poważnym utrudnieniem były hałdy ziemi w pasie drogowym wzdłuż ulicy Powstańców Wielkopolskich, gdzie najpierw firma świadcząca usługi dla miasta zrobiła składowisko ziemi, zaś kolejni korzystając z okazji, podrzucali gruz i inne odpady. W ten sposób już nikt nad tym nie panował. Gruzowisko rosło i rosło, aż do teraz. Obecnie trwają prace uporządkowania terenu w pasie drogowym i na terenach bardzo zaśmieconych, uporządkujemy to i skorzystamy na tym my wszyscy. Ziemia zostanie w całości rozparcelowana, zaś nadwyżką ziemi zostanie odbudowany nasyp drugiej trybuny przy stadionie. Jak zapewnia Jarosław Milian "...w newralgicznych miejscach pojawią się tablice ostrzegawcze, które informować będą o właścicielu terenu z prośbą o nie podrzucaniu śmieci pod karą grzywny. Zleciłem również swoim pracownikom by bezwzględnie pilnowali terenu włącznie z możliwością robienia zdjęć osób i posiadaczy pojazdów nie stosujących się do tablic informacyjnych.". - powiedział J. Milian

20150127 131053 20150127 131130
20150130 123036 20150130 123657 1
A tak wygląda rozplantowana już ziemia przy Stadionie Miejskim.
Hałdy ziemi i gruzu nie stwarzają już zagrożenia dla poruszającym się ul. Powstańców Wielkopolskich.
 rozplantowanie ziemi 2015

W ostatnią niedzielę ferii organizujemy bezplatne warsztaty samoobrony dla kobiet. Zachęcamy wszystkie panie do wzięcia udziału w zajęciach pokazujących jak skutecznie obronic sie przed niespodziewanym napastnikiem. Warsztaty poprowadzi doskonale znany wszystkim instruktor taekwon-do pan Mariusz Dumitrescu. Serdecznie zapraszamy i przypominamy o konieczności zabrania ze sobą odpowiedniego stroju i obuwia sportowego.

samoobrona

ferie zimowe w osir

HALA SPORTOWA                                                  STADION MIEJSKI

PŁYWALNIA "milickaFALA"

 Od 17 stycznia br. na terenie miasta i gminy Milicz trwają ferie zimowe. Spółka OSiR udostępniła wszystkie swoje obiekty dla podmiotów, które w tym okresie zgłosiły chęć i prowadzą zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży z terenu gminy. I tak niewątpliwie największą atrakcją jest oblegana przez wszystkich milicka pływalnia "milicka FALA"- gdzie w godzinach od 12 do 18 bilet wstępu to jedynie 1 zł/ za pierwszą godzinę/. Z każdym kolejnym dniem odnotowujemy rekordy wejść, z czego się bardzo cieszymy.  Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

ferie1 SOS ferie2 GWARDIA
ferie3 AS ferie4 AS
ferie5 plywalnia ferie6 naukaplywania
 

OSiR wspiera WOSP 2015logo poziome plywalnia

Już w najbliższą niedzielę 11 stycznia -  23 FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gorąco zachęcamy do hojnego wsparcia Orkiestry i Fundacji Jurka Owsiaka. Okazji pewnie nie zabraknie. Będzie można to zrobić również i u nas. Wszystkich ludzi z sercem zapraszamy do KOM-u na finał i potem na milicką pływalnię. Tego dnia, dla tych którzy wsparli zbiórkę i będą mieli przyklejone w widocznym miejscu serduszko mamy w ofercie specjalny "bilet serduszko" z pierwszą godziną za 1 zł. Chcemy w ten sposób Wam Wszystkim podziękować za ofiarność i zaangażowanie.

Do zobaczenia w niedzielę!

osporcie2015Burmistrz Piotr Lech spotkał się 8 stycznia br. z przedstawicielami kilku klubów sportowych z terenu gminy Milicz. Urząd Miejski reprezentowało także dwoje pracowników nowo powstałego wydziału, w którego gestii będzie m.in sport, a Radę Miejską radny Z.Jasiński. Burmistrz przedstawił kilka pomysłów, m.in. powołanie wspólnego klubu lub federacji klubów, które miałyby współną obsługę finansowo-administracyjną, co mocno obniżyłoby koszty funkcjonowania. Tę propozycję, a szczególnie federację przyjęto z ciekawością. Jeden duży klub lub federacja mogłaby bez problemów aplikować o środki nie tylko gminne i powiatowe, ale również wojewódzkie oraz z dużymi szansami Ministerstwa Sportu. Federacja mogłaby również startować w konkursach na środki unijne, także na tzw. projekty twarde, a więc inwestycyjne. Burmistrz mówił także o likwidacji OSiR-u i przekazaniu jego majątku milickiemu gimnazjum oraz w formie użyczenia klubom. Poinformował, że kluby nadal z mienia sportowego będą korzystać bezpłatnie, ponieważ środki na utrzymanie otrzymają ich właściciele i zarządcy w formie dotacji, uniknie się zatem odprowadzania podatku VAT do budżetu państwa (do tej pory OSiR obciążał za to gminę fakturami z 23-procentowym VAT-em). Uzgodniono, że kolejne spotkanie odbędzie się za tydzień, a merytotyczny wydział przygotuje treść porozumienia, które będzie wstępem do rejestracji federacji. Na zakończenie spotkania pracownicy wspomnianego wydziału przypomnieli o zbliżającej się dacie końca składania wniosków na stypendia sportowe, w tym roku jeszcze na starych zasadach, ale od następnego nastąpiłyby zmiany, polegające m.in. na obniżeniu wieku stypendystów czy wykreśleniu zapisu, że uzdolniony sportowiec mieszkający w gminie Milicz musi przynależeć do klubu z terenu Ziemi Milickiej.

logo milicz

logo poziome plywalnia
plywalnia

Logo OK

GALEN2015

1 baner kajakilogo uzrodla

 ********************

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ


BSMILICZ

logo ARTZBYT Milicz

tarczynski d

logo BOSS

logo km maszynybudowlane
ipad
sadzik

milicz na sportowo