BIP

STANDARD MALOLETNICH OSIR2024

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

 

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

W sobotę, 15 sierpnia, o godz. 10:00 z obiektu sportowo-rekreacyjnego na Karłowie wyruszy Rajd Rowerowy Tropami Drucha Bolka. Uczestnicy spoza Milicza mogą przyjechać już w piątek. Będzie na nich czekało pole namiotowe i o 18.00 ognisko z kiełbaskami. Rajd rozpocznie się zwiedzaniem sali pamięci poświęconej druhowi w milickim KOM-ie, a następnie uczestników rajdu leśnymi szlakami i ścieżką rowerową poprowadzi pan Bernard Mikołajczyk, wieloletni towarzysz podróży Druha Bolka. Po rajdzie, który zakończy się także na basenie na Karłowie, dla wszystkich uczestników przewidziany jest gorący posiłek. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych cyklistów do wzięcia udziału w rajdzie. Trasa liczyć będzie około 25 km.

rajd Bolka

{youtube}bdQ5ONzcYvA{/youtube}

bh Bolek2

Rajd Rowerowy Tropami Druha Bolka organizowany jest przez OSiR w Miliczu i upamiętnia kolejną rocznicę śmierci tego wielkiego społecznika. I takiego Go zapamiętamy!

zawody plywackie karlow 2015Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa rywalizację w wodzie. Już w najbliższą sobotę, 8 sierpnia o godzinie 15.00, na basenie na Karłowie odbędą się zawody pływackie „Od przedszkola do seniora - Karłów 2015″.

Przewidzianych jest siedem kategorii:

1. Klasa 0 i młodsi
2. Klasa I-III SP
3. Klasa IV-VI SP
4. Gimnazjum i szkoły średnie
5. OPEN
6. Senior 50-65 lat
7. Senior 65+

Formularze startowe można pobrać i zdać w kasach pływalni „milickaFALA” oraz na basenie na Karłowie. Nieprzekraczalny termin oddania formularzy to 7 sierpnia godzina 18.00.

Dzisiaj (sobota, 1 sierpnia) na Karłowie odbyły się zawody sportowo-rekreacyjne organizowane przez OSiR Milicz "Aktywny Senior". Uczestnicy startowali w pięciu konkurencjach: chód z kijkami, jazda rowerem, rzuty do tarczy, rzuty piłką do kosza i podbijanie piłeczki. Po sportowej rywalizacji i wyjątkowo udanej zabawie miejsca na podium wywalczyli:

W kategorii kobiet 1.Grażyna Kwaśniak, 2.Nella Radna, 3.Halina Pałko
W kategorii mężczyzn 1.Jerzy Niewiejski, 2.Zdzisław Janoś, 3.Edward Maniak

To pierwsza tego typu impreza na Karłowie dla seniorów, organizowana przez OSiR w tym roku. Już dziś możemy powiedzieć, że będą kolejne. Co to może oznaczać? Tylko i wyłacznie miłą atmosferę, zabawę na świeżym powietrzu, a przede wszystkim sportowa rywalizację z hepy endem. Dziś wszyscy uczestnicy zadowoleni, kto nie był niech żałuje.


aktywny1

Zwycięzcy pierwszej edycji imprezy "AKTYWNY SENIOR" więcej fotek z rywalizacji tutaj

Udało się... mówią, że dla chcącego nic trudnego. Po kilku latach przerwy na korcie tenisowym obiektu Karłów, dziś znów rozegrany został turniej tenisa ziemnego "ZŁOTA RAKIETA". Od kilkunastu dni trwały wzmożone prace by odrestaurować zaniedbany obiekt, tym samym przygotować go do rozegrania turnieju. Dziś możemy powiedzieć, że było warto.

tenis1
Uczestnicy Turnieju Tenisa Ziemnego "ZŁOTA RAKIETA" - Karłów 2015

Na 26 lipca br. zaplanowano rozegranie turnieju tenisa ziemnego "ZŁOTA RAKIETA" kat. open. Do turnieju przystąpiły 2 panie i 5 panów. W wyniku konsultacji podjęto decyzję, iż panie rozegrają pojedynek pomiędzy sobą, zaś mężczyźni zagrają mecze systemem każdy z każdym. Zacięta rywalizacja trwała blisko 10 godzin, a było to skutkiem niezwykle wysokiego i wyrównanego poziomu gry zawodników. Mimo wietrznej aury, chłodu zwycięzcą turnieju został Damian Hanysz przed Arkadiuszem Korzeniowskim i Ireneuszem Turzem. Wśród pań zwyciężyła Iwona Nóżka pokonując Klaudię Rogowiec.

tenis2 tenis9
tenis3 tenis4
tenis5 tenis6
tenis7 tenis8

popik wieslaw31 lipca i 1 sierpnia wyjazdowymi meczami z Izraelem polskie siatkarki zainaugurują rywalizację w Lidze Europejskiej. - Dziś zakończyliśmy blisko dwutygodniowe zgrupowanie w Miliczu - powiedział trener biało-czerwonych, Wiesław Popik.

- Na weekend udajemy się do domów. W poniedziałek spotkamy w Nowym Dworze Mazowieckim, a dzień później odlecimy do Izraela - dodał szkoleniowiec kadry B reprezentacji Polski.

Obóz w Miliczu zakończył się sparingiem z rosyjskim zespołem Bałakowo. Polskie siatkarki wygrały 3:2 (21:25, 28:26, 25:21, 21:25, 25:14). Trenerzy już przed tym spotkaniem obu drużyn umówili się na rozegranie pełnych pięciu setów. Dzień wcześniej w treningowej grze gospodynie były lepsze i pokonały rywalki pewniej - w trzech setach.

FOT7090 FOT3084
FOTAADE FOTD4A9

Poza Polską oraz Izraelem w grupie A LE zagrają zespoły Grecji, Gruzji, Węgier i Turcji.

Skład reprezentacji Polski:
Rozgrywające: Agata Michalewicz, Paulina Bałdyga, Ewelina Tobiasz
Atakujące: Magdalena Wawrzyniak, Ewa Binkiewicz
Środkowe: Małgorzata Śmieszek, Joanna Pacak, Kamila Ganszczyk, Kornelia Moskwa
Przyjmujące: Julia Twardowska, Monika Bociek, Martyna Grajber, Aleksandra Gromadowska, Oliwia Różański
Libero: Lucyna Borek, Aleksandra Żurawska

tutaj wywiad z trenerem żeńskiej Reprezentacji Polskiej - Wiesławem Popikiem, na zakończenie zgrupowania w Miliczu

Poprawę wizerunku całego obiektu KARŁÓW dostrzegł chyba każdy miliczanin odwiedzając ten obiekt w bieżącym sezonie. Od usunięcia płotów, usunięciu krzaków, wykoszeniu całęgo terenu, po napełniony zbiornik wodny, to wszystko juz zostało wykonane. Wszystkich nas nurtowało coś jeszcze, ... otóż chodzi o kort do tenisa ziemnego. 

20150714 130314Pamiętamy przecież czasy kiedy rozgrywano tutaj na nim duże turnieje, dziś obiekt nieco zapomniany, a to wszystko z uwagi na jego stan techniczny. Otóż na chwilę obecną pracownicy OSiRu doprowadzili powierzchnię kortu do takiego stanu, aby załatać wszystkie powstałe pęknięcia, by móc chociażby rekreacyjnie poodbijać w tenisa. Trwa mycie podłoża, tak by nieco je odświeżyć. Wówczas podjęte zostaną jeszcze próby pomalowania go, by znów powitać chętnych amatorów tenisa ziemnego na terenie KARŁOWA. Odrestaurowane zostaną też i zamontowane siedziska dla korzystających w kortu. Na dzień dzisiejszy tyle możemy zrobić dla tego obiektu. Cieszymy się wszyscy, że udało się powstrzymać degradację całego terenu kąpieliska. Cieszą nas zadowoleni wczasowicze, odwiedzający miliczanie. Cieszymy się i my, że udało się przywrócić tutaj drugie życie - Karłów był i jest częścią historii NASZEGO Milicza." - zakończył krótką rozmowę Prezes OSiRu - Jarosław Milian.

20150714 130338 20150714 130350
20150714 130514 20150714 130540

logo milicz

 logo poziome plywalnia

plywalnia

Logo OK

pgk dolina baryczy logo

 ****************************

TV pow mil

Aktywnie po dolinie Baryczy

 

autobus iskra3

 

GALEN2015

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ

BSMILICZ

NADLESNICTWO MILICZ LOGOTYP
logo ARTZBYT Milicz
tarczynski d
logo BOSS
logo km maszynybudowlane
ipad
sadzikdajczman rowery
1 baner kajaki

logo uzrodla
milicz na sportowo