BIP

STANDARD MALOLETNICH OSIR2024

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

 

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

W sobotę (18 lipca) o 13.00 na boiskach przy basenie na Karłowie odbedzie się turniej piłki plażowej!

Kategorie OPEN i JUNIOR.

Zapisy do 17 lipca na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Atrakcyjne nagrody rzeczowe!

Więcej informacji pod tel. 503 771 332

siatkowka plazowa 2015

Od jutra (14 lipca) Milicz gości juniorską zeńską reprezentację Polski w piłce siatkowej. Podopieczne Wiesława Popika w ramach przygotowań rozegrają w Miliczu kilka meczy sparingowych.

juniorki pzps

animacje 4Podczas wakacji Zarząd OSiR zadbał i o najmłodszych wczasowiczów. Na terenie piaszczystej plaży w miejscu wykorzytywanym do kąpieli KARŁÓW, podczas weekendów animatorzy Asia Sobierajska i Maciej Haremza (Aqua Sport Krotoszyn) prowadzą dla wszystkich chętnych dzieci gry i zabawy z nagrodami. "Miliczanie głównie kojarzą nas z obiektu krytej pływalni "milicka FALA, jesteśmy tam instruktorami pływania, jednakże od pewnego czasu zaoferowaliśmy również swoją pomoc w prowadzeniu zajęć, animacjach dla dzieci tu na terenie Karłowa. Już odbyło się kilka takich spotkań z naszym udziałem, póki jest pogoda, są chętne dzieci, zawsze służymy swoją pomocą i zabawimy wszystkie dzieciaki" - zapraszamy do wspólnej zabawy - powiedzieli Asia i Maciej.

animacje 1 animacje 2
Zarząd Spółki idzie dalej, po zorganizowaniu amimacji dla dzieci, czas pomyśleć o czymś i dla starszych wczasowiczów. Więcej informacji niebawem.

I tu z pomocą naszego instruktora zajęć ruchowych na obiekcie pływalni "milicka FALA" - Bartosz Gągała już za tydzień poprowadzi dla wszystkich chętnych wodny aerobic. wiecej informacji niebawem

W sobotę 11.07 w Miliczu na terenie Kąpieliska Karłów odbył się najstarszy turniej kibiców Śląska Wrocław - Miasta Zjednoczone Jedną Pasją - 7 edycja! Do Milicza zjechały fankluby Śląska, by na boisku trawiastym rozegrać turniej piłki nożnej.

turniej slask

W sobotę już 7 raz z rzędu rozegrany został najstarszy turniej kibiców Śląska "Miasta Zjednoczone Jedną Pasją", którego zwycięzcą zostali kibice Startu Namysłów. W tegorocznej edycji udział wzięło 9 zespołów: FC Milicz, FC Wołów, FC Oleśnica, FC Strzegom, FC Środa Śląska, Start Namysłów, Ultras Silesia, Śląsk On Tour, Łaziory'99. Ekipy podzielono na 2 grupy w tajnym ustalonym losowaniu dzień wcześniej przy malowaniu liń boiska:) Z gr. 1 do finałów awansowały FC Wołów i Ultras Silesia , a z gr 2 Łaziory99 i Start Namysłów - zagrano na krzyż, a wygrani wchodzili do wielkiego finału!
Półfinały:
FC Wołów - Start Namysłów 0-2
Łaziory99 - Ultras Silesia 0-2
Mecz o 3 miejsce:
Łaziory99 - FC Wołów 1-0
Fianał:
Start Namysłów - Ultras Silesia 1:0

7 edycja TMZJP - przechodzi do historii!
Dziękujemy ekipom za liczne przybycie, a zwycięzcom gratulujemy wygranej!

/przedruk cześci tekstu ze strony: FC Milicz/facebook/

slask1 slask3
slask2

W ramach III eliminacji Mistrzostw Polski w kryterium ulicami Milicza, 11 lipca br. odbył się VI Milicki Wyścig Rowerowy o Puchar Burmistrza Gminy Milicz pod patronatem honorowym Ryszarda Szurkowskiego.

plakat wy-cig 2015wW zawodach w ośmiu kategoriach wystartowało ponad 120 zawodników. Zgodnie z regulaminem zawodów zawodnicy startowali w następujących kategoriach:

- dzieci Przedszkolaki oraz klasa I-ll na kreskę ok 500 m,

- dzieci klasa III-VI + gimnazjum 1-okrążenie ok.1.300 m,

- Kategoria żak – dystans 3 okrążenia ok. 3900 m,

- Kategoria młodzik – dystans 10 okrążeń ok. 13000 m,

- Kategoria junior młodszy – dystans 15 okrążeń – ok. 19500 m,

- Kategoria junior – dystans 24 okrążeń – ok. 31200 m

- Kategoria młodzieżowiec + elita – dystans 31 okrążeń -ok 40300 m

- Masters open – dystans 15 okrążeń – ok 19.500

- Amator – dystans 5 okrążeń – ok.6500 na kreskę.

Mistrzostwa wspólnie otworzyli: wiceburmistrz Milicza - Sławomir Strzelecki, przewodnicząca Rady Miejskiej w Miliczu - Halina Smolińska, Jarosław Milian - Prezes Zarządu spółki OSiR, Piotr Małecki - organizator reprezentujący firmę AUTO HANDEL Piotr Małecki. Dodajmy, iż współorganizatorem imprezy byli również Bank Spółdzielczy w Miliczu i Parafialny Klub Kolarski "Baryczanie" w Miliczu.

Mistrzostwa rozpoczął przejazd zawodników trasą ulicznego kryterium, a korowód poprowadziły trzy zabytkowe samochody i milicka Orkiestra Dęta oraz przedszkolaki. - Tutaj relacja foto

          W dniu 6 lipca br. na terenie obiektu krytej pływalni „milicka FALA”, odbyło się spotkanie robocze komisji, która dokonała wizji lokalnej całego obiektu. Owe spotkanie o tyle było ważnym wydarzeniem, gdyż wszyscy zebrani osobiście mogli zobaczyć i stwierdzić, wynikłe podczas dotychczasowej eksploatacji wykryte i w dalszym ciągu występujące wady i usterki, które uniemożliwiają prawidłową eksploatację obiektu.
usterki plywalniaW zebraniu udział wzięli: v-ce Burmistrz Gminy Milicz – Sławomir Strzelecki, Kierownik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Miliczu – Łukasz Rokita, pracownik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Miliczu – Michał Stojewski, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego ds. robót budowlanych – Danuta Jaras, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego ds. elektrycznych – Zenon Pindara, ówczesny Kierownik budowy krytej pływalni „milicka FALA” – Arkadiusz Szul, zarządcę administracyjnego reprezentowali: Prezes Zarządu OSiR Sp. z o.o. – Jarosław Milian, Kierownik administracyjny /pełniący funkcję koordynatora pływalni – Rafał Bienkiewicz oraz pracownik, przedstawiciel konserwatorów obiektu Sławomir Wojtera. W składzie komisji uczestniczył również jeden z podwykonawców robót ds. klimatyzacji wentylacji – Maciej Piotrowski (KLIMA-SPEC). Mimo wystosowanych powiadomień w zebraniu nie uczestniczyli przedstawiciele głównego wykonawcy firmy Sport Halls z Wrocławia, która jak wiemy jest w stanie upadłości i obecnie zarządza nią syndyk.
          Zebrani poruszyli wiele kwestii technicznych z zakresu prawa budowlanego w oparciu o materiały zatwierdzonego projektu powykonawczego. Jak wiemy obiekt został oddany do użytkowania przeszło rok temu. A mimo to wykryto w nim już pewne wady czy usterki uniemożliwiające prawidłowe funkcjonowanie. Swoje opinie wyrazili też obecni inspektorzy i ówczesny kierownik budowy. Nas jako administratora obiektu martwi zaś jedno, iż mimo, że obiekt jest przecież nowym obiektem ma aż tyle wykazanych wad, czy usterek.
          jmW tym miejscu należy nadmienić fakt, iż Spółka OSiR przez ostatnie pół roku we własnym zakresie usunęła wiele usterek i uchybień stwierdzonych chociażby podczas kontroli inspekcji sanitarne. Odnowiono zawilgocone pomieszczenia gospodarcze, wymieniono zardzewiałe elementy sanitarne na bardziej funkcjonalne - plastikowe, doposażono obiekt w sprzęt i urządzenia dla osób niepełnosprawnych, utworzono bezpieczną strefę ścieżki rowerowej wraz z miejscem do parkowania rowerów, doposażono obiekt w sprzęt do nauki pływania dla grup szkolnych, po to by cała pływalnia wreszcie mogła normalnie funkcjonować i służyć nam mieszkańcom. Podczas zeszłorocznej przerwy technologicznej konserwatorzy sami wykonali niezbędną pracę polegającą na wykonaniu odpływów wody pod prysznicami, gdyż woda spod pryszniców cofała się na halę basenową. Na własny koszt dokonano również niezbędnej izolacji dachu. Na więcej nie było nas stać. Nie mogliśmy ingerować w naprawy i konserwacje tam gdzie nad urządzeniami i systemami technicznymi piecze miała obsługa serwisu gwarancyjnego, dlatego wiele usterek było i jest nam znanych, nasze uwagi wielokrotnie zgłaszaliśmy pracownikom Urzędu Miejskiego, tyle mogliśmy zrobić na tym etapie, w dalszej kolejności to Gmina jest stroną wyczekując w każdym z przypadków na odpowiednią ekipę serwisową.  I to tylko zasługą nowego zarządu jest obecny stan techniczny i porządkowy, a cały obiekt zaczyna wreszcie lśnić i nabierać blasku takiego jaki powinny mieć tego typu obiekty dla nas i wszystkich mieszkańców.  – powiedział po spotkaniu Prezes Zarządu OSiR – Jarosław Milian

logo poziome plywalnia

          Ostatecznie spisano protokół. Wszyscy obecni postulowali, by wyznaczyć termin usunięcia wszystkich usterek podczas przypadającej w okresie 17 sierpnia – 2 września br. przerwy technologicznej. Obecnie pracownicy Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Miliczu podpisują ugody z firmami, które wykonywały prace jako podwykonawcy na budowie krytej pływalni z jednoczesną deklaracją usunięcia powstałych i występujących wad czy usterek. Miejmy nadzieję, iż po wakacjach większość usterek będzie wyeliminowana, zaś obiekt w pełni służył już będzie społeczności lokalnej.

plywalnia z zewnatrz

logo milicz

 logo poziome plywalnia

plywalnia

Logo OK

pgk dolina baryczy logo

 ****************************

TV pow mil

Aktywnie po dolinie Baryczy

 

autobus iskra3

 

GALEN2015

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ

BSMILICZ

NADLESNICTWO MILICZ LOGOTYP
logo ARTZBYT Milicz
tarczynski d
logo BOSS
logo km maszynybudowlane
ipad
sadzikdajczman rowery
1 baner kajaki

logo uzrodla
milicz na sportowo