BIP

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

banerslupy2014

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

Lubisz morze, jeziora i baseny? Lubisz pływać? Chcesz być Ratownikiem Wodnym? Mamy coś dla Ciebie!!!

Ogłaszamy nabór na kurs Ratownika Wodnego
Ukończenie całego kursy pozytywnym wynikiem, umożliwi najlepszym podjęcie pracy w charakterze ratownika wodnego na obiektach należących do OSiRu

ratownik wodny

Wszyscy chętni (skończone 18 lat) proszeni są o kontakt na mail'a Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kurs odbędzie się jeszcze w czerwcu.
Uwaga! Jest możliwość refundacji kosztów kursu!

Wszystkie osoby zainteresowane kursem na Ratownika Wodnego zapraszamy na spotkanie organizacyjne połączone ze wstępnym egzaminem. Spotkanie odbędzie się w środę, 17.06.2015r. o godzinie 16.00 na pływalni "milickaFALA" w Miliczu.
Informujemy jednocześnie, że ostateczną cenę kursu, zależną od ilości chętnych, podamy na pierwszym spotkaniu. Koszt kursu na Ratownika wodnego nie powinien przekroczyć 1000 zł natomiast kursu KPP 700 zł. Na najlepszych czeka praca na obiektach zarządzanych przez OSiR w Miliczu.
Więcej informacji można uzyskać pisząc na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bezpieczna woda

Każdego dnia media ogólnopolskie donoszą, że razem z upałami rozpoczął się sezon tragicznych w skutkach kąpieli, często w niestrzeżonych i niebezpiecznych akwenach. Obecna aura przyciąga również rzesze gapiów ale i amatorów kąpieli nad milicki Karłów, dlatego przestrzegamy wszystkich przed rozsądnym wyborem. W ostatnich dniach Zarząd OSiRu zamontował na terenie kąpieliska tabliczki informacyjne o zakazie kąpieli. Będą one wisiały tak długo do kiedy woda w całości nie będzie napuszczona do niecki, a po drugie najważniejsze, kiedy nad bezpieczeństwem osób będzie sprawowany nadzór ratowniczy. Chcemy zadbać o bezpieczeństwo osób, jednakże kierujemy do Państwa apel by przestrzegać pewnych ustalonych standardów. Są to na dzisiaj dwie jedyne sytuacje, dlaczego postanowiono zamontować tabliczki o zakazie kąpieli na akwenie wodnym milickiego Karlowa.

link: Apel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o rozwagę nad wodą.

bezpiecznie nad woda

plaza3Od dwóch tygodni nachodzi już woda do niecki basenu na Karłowie. Z naszych założeń planuje się by do 15 czerwca br.  poziom wody był już optymalny. Przed tygodniem została pobrana do badania pierwsza próbka wody. Oficjalny wynik poznamy niebawem. Podobne badania milicki sanepid będzie dokonywał w bieżącym sezonie letnim jeszcze dwukrotnie, bądż wg potrzeb. Jednakże już dziś możemy zapewnić, iż woda będzie spełniać wymogi stawiane kryterium dla miejsca wyznaczonego do kąpieli. Są i dalej będą przez nas stosowane środki chemiczne dla utrzymania mikrobiologicznego składu wody. Obecnie na terenie Karłowa trwają jeszcze prace budowlane. Remontowane są brodziki dla najmłodzych oraz tworzona jest piaszczysta plaża pomiędzy nimi. Prace budowlane prowadzone są również w pomieszczeniach przebieralni i natrysków w budynku gospodarczym przyległym do niecki basenu. Niebawem zostanie również wyrównane boisko do plażówki. Jak już wcześniej pisaliśmy, celem nowego Zarządu OSiR-u było i jest uruchomienie Kąpieliska Karłów w bieżący sezonie letnim. Wszystko na to wskazuje, iż założony cel uda się zrealizować. Efekt wykonanych już prac oraz obecnego wizerunku obiektu mogą Państwo ocenić sami, doglądając teren np. podczas spaceru czy rowerowej przejażdżki. Dla tych z Państwa, którym wystarczą zdjęcia poglądowe przedstawiamy kilka z nich.

20150424 1438490

W dalszym ciągu oczkiem w głowie nowego Zarząd OSiR-u jest przywrócenie dawnego blasku i funkcjonalności terenu na Kąpielisku Karłów.

Wykonano większość prac gospodarczych z wykorzystaniem niezbędnego cięższego sprzętu, pozostała pielęgnacja drzewostanu wokół samego akwenu wodnego przy pomocy wysięgnika oraz budowa plaży z piasku pomiędzy brodzikami. Te wszystkie działania na dzisiaj oceniane są przez administratora obiektu jako niezbędne, na więcej OSiRu w bieżącym sezonie nie stać . Pozostaje jeszcze sporo do zrobienie, mimo to mam nadzieję że spełnimy wymagania stawiane miejscu wyznaczonemu do kąpieli i będziemy się w bieżącym roku kąpali na Karłowie - zapewnia Prezes Jarosław Milian. W piątek 24 kwietnia br. obiekt Kąpieliska Karłów wizytował Burmistrz Milicza Sławomir Strzelecki.

Wszystko co dotychczas zostało zrobione w tym kierunku, robimy systemem gospodarczym, aby jak najtańszym kosztem przywrócić obiekt do funkcjonalności. Naocznie efekty tych prac już powoli widać. Dotychczasowy budynek gospodarczy gdzie mieściły się przebieralnie i toalety jest w złym stanie technicznym. Zarząd nie ma pieniędzy na kapitalny remont, dlatego też planuje w bieżącym sezonie postawić 4-6 toy-toy, oraz wybuduje 4-6 przebieralni tak jak to ma miejsce np. nad morzem.

20150310 121057 20150310 121114 20150424 083637 20150424 112419 20150424 143808 20150424 135718

21 kwietnia (wtorek) obchodzimy roczek.  W godzinach od 16.00 do 18.00 przygotowaliśmy dla Was moc atrakcji. Będą konkursy z nagrodami, gry i zabawy dla dzieci, specjalne bilety bez limitu czasu (zwykły za 12 zł i ulgowy za 9 zł) oraz specjalna promocja karnetowa na NOWE karnety: za 500 zł mamy 800 zł do wykorzystania do końca roku! Będzie super zabawa!!! Zapraszamy.

http://milickafala.pl/urodziny-milickiejfali-mamy-roczek/

logo milicz

 logo poziome plywalnia

plywalnia

Logo OK

pgk dolina baryczy logo

 ****************************

TV pow mil

Aktywnie po dolinie Baryczy

 

autobus iskra3

 

GALEN2015

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ

BSMILICZ

NADLESNICTWO MILICZ LOGOTYP
logo ARTZBYT Milicz
tarczynski d
logo BOSS
logo km maszynybudowlane
ipad
sadzikdajczman rowery
1 baner kajaki

logo uzrodla
milicz na sportowo