BIP

STANDARD MALOLETNICH OSIR2024

baner badania wody

serwis kapielowy logo


segregacja odpadow

 

mojapogoda

*******************

aleja gwiazd logo

giganci siatkowki

banner

 *******************************

KLUBY I STOWARZYSZENIA
Z TERENU GMINY MILICZ

Barycz Miliczbarycz sulow logo plon gadkowice logo

ASMILICZpittbul bizonmilicz

szkolka pilkarska milicz1 ks milicz

MSPDION smecz uks dwojka milicz

*************************

PARTNERZY

pzps logo

logo dzps

 fundacja polska siat

targi turystyczne3 2015Gmina Milicz i Gmina Krośnice uczestniczyły w VII Międzynarodowych Targach Turystycznych, które odbyły się w dniach od 27 lutego do 1 marca w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Gminę Milicz reprezentowały Zofia Pietryka, Anna Moczulska i Joanna Horodecka, pracownicy Centrum Informacji Turystycznej działającego przy OSiR w Miliczu, gminę Krośnice pracownicy IT w Krośnicach. Stoisko znajdowało się na wspólnej "wyspie" promocyjnej Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, którego Gmina Milicz i Gmina Krośnice są członkiem.

Organizatorzy targów jak co roku zapewnili bardzo bogaty program dodatkowych atrakcji i wydarzeń towarzyszących, zarówno dla osób odwiedzających targi, jak również dla przedstawicieli branży turystycznej prezentującej swoje oferty w stolicy Dolnego Śląska.

Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających Targi. Organizatorzy i przewodnicy turystyczni byli zainteresowani głównie bazą noclegową i gastronomiczną oraz ofertą pobytową. Rodziny z dziećmi i osoby indywidualne pytały o możliwości spędzenia wolnego czasu, najlepiej w pobliżu lasów i stawów oraz w gospodarstwach agroturystycznych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się foldery z mapkami i informacjami o szlakach pieszych, rowerowych, kajakowych i konnych oraz mapka okolic Milicza i Krośnic. Sporo osób pytało o ścieżki przyrodnicze na terenie rezerwatu oraz przebieg ścieżki rowerowej trasą dawnej kolejki wąskotorowej, możliwość popływania i miejsc do zbierania grzybów.

Dolina Baryczy jest coraz bardziej rozpoznawalna i pozytywnie oceniana przez osoby, z którymi rozmawiałyśmy. Liczymy, iż udział w targach przełoży się na ilość turystów, którzy odwiedzą naszą gminę i region - powiedziała Zofia Pietryka z Centrum Informacji Turystycznej w Miliczu

W niedzielę - 8 marca - zapraszamy wszystkie Panie, Dziewczyny i najmłodsze Dziewczynki na pływalnię.
Tego dnia, specjalnie dla Was, pierwsza godzina pływania/saunowania/relaksu/lenistwa kosztuje tylko 1 zł.
ZAPRASZAMY!!!

dzienkobiet2015

 

banknotysport18 lutego br. burmistrz ogłosił 2 konkursy na sport i kulturę fizyczną. Kwoty do rozdysponowania 130 tys. i 230 tys. zł zostaną najprawdopodobniej zwiększone łącznie o 200 tys. zł. Decyzja o zwiększeniu musi być jednak głosowana przez Radę Miejską. Tym samym burmistrz Piotr Lech spełni obietnicę, że środki wydawane m.in. na "Tygodnik Milicki" zostaną przekazane na sport.

ZARZĄDZENIE 55                               ZARZĄDZENIE 56

Od 31 stycznia br. Puchar Świata FIVB zaczął swoje tournee po Dolnym Śląsku. Po Wałbrzychu, Wrocławiu, Twardogórze, Ząbkowicach Śląskich, Sycowie, Bierutowie, Lubinie i Żmigrodzie puchar zdobyty przez biało-czerwonych w ubiegłorocznych FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, dziś mogli również podziwiać mieszkańcy Milicza. Milicz od lat jest jasnym punktem na mapie Polski w szkoleniu dzieci i młodzieży w piłce siatkowej. Milicz to również ważny partnej dla Polskiego Związku Piłki Siatkowej. To własnie tu, dzięki inicjatywy kilku działaczy sportowych powstał projekt utworzenia przed laty ALEI GWIAZD SIATKÓWKI,  następnie występy miejscowej drużyny - KS Milicz na szczeblu rozgrywek centralnych oraz prężnie działający po dziś dzień Siatkarski Ośrodek Szkolenia chłopców w piłce siatkowej przy Gimnazjum im Mikołaja Kopernika w Miliczu - mówi prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej, członek Zarządu PZPS Paweł Mirosław Wachowiak.

FIVB 2015 milicz
FIVB 2015 milicz3 FIVB 2015 milicz2

Organizatorem tournee prezentacji Pucharu Świata FIVB po większości dolnośląskich miast jest Dolnośląski Związek Piłki Siatkowej. O to by, prezentacja odbyła się w Miliczu zabiegali: UKS Dwójka Milicz i Urząd Miejski w Miliczu. Wszyscy zainteresowani, zawodnicy, trenerzy, sympatycy i kibice siatkówki mogli osobiście zobaczyć i dotknąć wywalczony przez biało-czerwonych puchar w sali kameralnej Ośrodka Kultury w Miliczu.

Po uporządkowaniu terenu wokół Stadionu Miejskiego w Miliczu, dziś ruszyły prace techniczno-porządkowe przygotowujące sztuczną płytę boiska i oświetlenie do pierwszych zajęć sportowych. Od 27 stycznia br. na obiekcie Stadionu Miejskiego trenują seniorzy KS Barycz Milicz. Od pierwszego tygodnia lutego treningi wznawiają kolejne sekcje: juniora starszego i trampkarza. Zima w bieżącym roku jest dość łaskawa. Okoliczne, zamiejscowe drużyny trenują na swoich obiektach, dlatego w bieżącym roku nie ma dużego zapotrzebowania na korzystanie z odśnieżonej i oświetlonej murawy. Z obiektu przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Miliczu w bieżącym okresie głównie korzystają rodzime kluby z terenu gminy. Pierwsze mecze sparingowe zaplanowano na 7 lutego. 

odsniezanie stadionu1odsniezanie stadionu2odsniezanie stadionu3odsniezanie stadionu4

logo milicz

 logo poziome plywalnia

plywalnia

Logo OK

pgk dolina baryczy logo

 ****************************

TV pow mil

Aktywnie po dolinie Baryczy

 

autobus iskra3

 

GALEN2015

nasze dzialania2
INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

SPORT W GMINIE MILICZ

BSMILICZ

NADLESNICTWO MILICZ LOGOTYP
logo ARTZBYT Milicz
tarczynski d
logo BOSS
logo km maszynybudowlane
ipad
sadzikdajczman rowery
1 baner kajaki

logo uzrodla
milicz na sportowo